Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz devil-k #56788 üzenetére

    Szerintem arra gondolt inkább, hogy a HDR tartalom megjelenítéséhez, visszaadásához jóval nagyobb fényerő kell, mint amit az átlag TV tud.
    Dolby Vision-ben több ezer nites csúcsok is lehetnek, ehhez képest a HDR-t kezelni tudó TV-k jobb esetben tudnak kb. 500 nitet.
    Csúcs TV-k járnak manapság 1000 fölött, talán 2000 környékén.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

  • niof

    addikt

    válasz devil-k #56788 üzenetére

    Amúgy felháborítónak tartom ezt a fajta megoldást, ha PC-ről akarsz lejátszani a TV-n HDR, Dolby Vision, stb. tartalmat, akkor neked kell pepecselni a beállításokkal. A TV gyártók annyira odavannak maguktól, hogy na, mindegyik veri a mellét, hogy az övék a legfaszább, aztán mégis csak a júzerre marad az, hogy beállítsa. Legalábbis azon infók alapján, amiket eddig olvastam, javítsatok ki, ha nem így van.
    Én ezt úgy gondolom, úgy kellene működnie ideális esetben, teljesen mindegy, hogy milyen forrásból érkezik a feldolgozandó adat, legyen az a kábelTV szolgáltató, műholdas TV (ha még van olyan), telefonról átküldött adatfolyam, médialejátszó vagy adott esetben PC, a TV dolga lenne, hogy a (technológiai) képességei szerint a jel kódolása alapján saját maga beállítja a képet az adott tartalomhoz, a user max finomhangolást végezhetne, bizonyos határokon belül. Ha mondjuk SD vagy HD TV adást néz, ott szabadabban szabályozható lenne, de ha a mondjuk 4K HDR, DV stb., akkor ott a tartalomgyártó által belekódolt értékre "állna be" a készülék, és mondjuk 10% értékben nyúlhatna bele a user pl. a fényerőbe.
    Nagyon nem ástam bele a témába, de a linkelt UHD filmlejátszós topik összefoglalójában leírtak alapján a felhasználó az, aki összehangolja a TV és a szg képességeit. Ez azért elég nonszensz.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák