Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz biker #335 üzenetére

    Az energiatermelésben egyedül a nap és szélenergia esetén jelentkezhet túltermelés és az is csak olyan országokban, rendszerekben, ahol ezek aránya nagyobb lett a még szabályozható mennyiségnél. Nincs olyan, nem lesz olyan hogy egy atomerőmű vagy bármilyen hőerőmű felesleget termel. Atomerőműveket nem piszkálnak ha nincs valami üzemzavar. Nem csak azért mert nem érdemes húzgálni az oroszlán bajszát, hanem azért is mert nagyon olcsón termelnek energiát, szóval azok mindig szépen "zsinórban" termelnek. A többi alaperőmű is ez a kategória. Egyrészt komolyan megtervezik, megjósolják a várható igényt előre, másrészt a turbinák folyamatosan szabályoznak. Figyelik a hálózati paramétereket, mert a hálózat jelzi nekik, hogy mikor kell több és mikor kell kevesebb energia.

    Szóval nincs olyan felesleges energia, amivel olcsón lehetne mondjuk vizet bontani. Legalábbis az nem atom vagy más hőerőműből jön ki, hanem pont nap és szélerőművekből. Azoknál pont azért lenne ideális ha vizet bontanának velük az extra energiával, mert nem illenek az energiarendszerükbe a rapszodikus meg nem jósolható termelésük miatt. Vagy akkumulátort kell velük tölteni, vagy vizet bontani, vagy levegőt sűríteni, vagy bármilyen módon eltárolni a megtermelt energiát hatékonyan. Ezen azt értem hogy hatékony a tárolási és hatékony a visszanyerési ciklus is. Nagyságrendekkel több nap és szélerőművet lehetne engedélyezni, rákapcsolni a hálózatra ha lenne hozzá hatékony energiatároló technológia. Azt nem hiszem, hogy a jelenlegi Tesla-s powerwall farmok lennének a megoldás, de sok helyen segíthetnének. Talán lokális használatban érdekes lenne. Az energia ott termelődne, ott is tárolódna és ott is lenne elfogyasztva, pl. tankolásra.

    Ha feltételezzük is, hogy mondjuk 100 év múlva csak elektromos vagy még tisztább autók futnak majd az utakon, azok nem pár év, hanem sok sok évtized alatt veszik be a piacot, vagyis fel lehet készíteni az elektromos rendszer minden elemét a dologra. Jelenleg úgy tűnik, hogy sok országban kezdik visszavonni a kedvezmények egy részét és emiatt visszaesik, az amúgy is csigalassú növekedése az e-autó piacnak. Én úgy gondolom, hogy a közvetlen ártámogatást, visszatérítést minél hamarabb meg kell szüntetni, mert ezt láthatóan egyszerűen benyelték a forgalmazók, és nem alakult ki semmilyen piaci verseny. Viszont meg kell tartani, vagy növelni kell más támogatásokat. Pl. nulla százalék áfa a vásárláson és a töltésen is. Az átiratás, regisztráció is díjatlan legyen.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák