Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pusiga

    tag

    válasz DittyCat #7856 üzenetére

    Világítós, de nem érintő képernyős készülékről csak egyről tudok: ConCorde ReadMan 6, de tapasztalatom nincs vele kapcsolatban. Ránézésre nem túl biztató, bár a technikai adatai nem rosszak. Van egy kolléganőm aki tavaly élete párját lepte meg ezzel karácsonyra, és állítólag elégedettek vele.

  • ZooLee

    őstag

    válasz DittyCat #7856 üzenetére

    Érintőképernyő viszont nem kell. Kérdés: van-e olyan modell, ami világít, de nem érintős? Ez a legfontosabb kérdésem tulajdonképpen.

    Ilyet nem nagyon fogsz találni, viszont olyat igen, amin az érintőképernyő és világítás mellett van lapozógomb is. (Icarus Illumia HD, vagy Onyx T68 pl.) Ha mindenképpen ragaszkodsz a lapozógombokhoz, akkor ezekből tudnál választani, bár ezek nem az olcsóbbak közé tartoznak.
    Szerintem ha most veszel olvasót, és megvan rá a keret is, akkor nem nagyon érdemes kihagyni a világítást, mert mindenképpen sokkal jobb lesz, mint rábűvészkedett lámpával olvasni. Egyenletesebb a fénye, mindig ott van, nem kell külön vinni, nem merül le. (Illetve ha lemerül, akkor az olvasó sem megy :) ). Ha nem kell akkor kikapcsolod, ha kell, akkor pedig csak Te látod, nem zavar másokat (adott esetben nekem ez pl. szempont volt mert éjszaka is szoktam olvasni, és így nem zavarja az asszonyt az olvasólámpa). És a világítás nem csak a teljes sötétségben hasznos, hanem akkor is nagyon jól tud jönni, ha csak rosszabbak a fényviszonyok (pl. metrón sokan szoktak olvasni, és az orosz csodáknak nem éppen tökéletes a világítása...) De a fentieket csak Te tudod eldönteni, hogy ezek vajon szempontok lehetnek-e a Te használati szokásaid között, vagy sem.

    - PDF-et ha nem is teljesen fullosan, de azért ismerjen fel. Nem várom, hogy majd tökéletes lesz, tudom, hogy nem erre való. Csak mutassa, lássam, tudjam olvasni.

    Megnyitni nagyjából a legtöbb tudja, de az, hogy utána azt olvasni is tudd akár valamennyire használhatóan, az már más kérdés, nagyon sok mindentől függ, leginkább az adott PDF dokumentumtól (kép/folyó szöveg, mire van optimalizálva, stb.) Ha ez gyakran előfordulna, akkor inkább androidos olvasót válassz, ott nagyobb esély van egy használhatóbb PDF olvasó programra. A nem Androidos olvasókra is vannak nem hivatalos "bővítmények", amikkel jobban lehet PDF-et olvasni, de akkor sem lesz az igazi. Arra maradjon meg a tablet :)

    A Wayteq-el és a Concorde-al óvatosan, ha itt visszakeresel a topicban mindkettőről voltak negatív tapasztalatok is. A Wayteq-el pont pár nappal korábban, a Concorde-al régebben. Ha "népítélet" kifejezésre keresel, akkor pedig jó páran írtak átfogó infókat a készülékekről. Azt pedig már meg sem kérdezem, hogy Aggleány alapművét a topic tetején elolvstad, ugye? :)

Új hozzászólás Aktív témák