Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Idekerült hozzám egy laptop olyan problémával, hogy az utóbbi időben nem lehet lejátszani a lapossal mp3-ból írt audio lemezeket (cdburnerXP)

    Én is írtam próbaképpen két lemezt (10x volt a leglassabb választható sebesség) és visszahallgatásnál erősen hullámzott a hallgatott zene. Beraktam saját gépembe és ott is ugyanezt tapasztaltam a lemezzel.

    Megpróbáltam futtatni egy lemeztesztet, de a lemez végén kb. 74m 30s-nél folyton visszaugrik a pozíció 72 perc környékére és ezt ismétli, míg le nem állítom a tesztet.

    Ezt a képet sikerült készítenem róla:

    Nekem nem tűnik túl fényesnek a látható eredmény, bár eléggé laikus vagyok a témában

    Holnap megnézem majd másik lemezzel is, de első blikkre ez író hiba lenne?

    HP250 G1 a lapos típusa amúgy

    Szerk.

    Ja igen. MP3 -> Audio CD íráshoz tudtok ajánlani más, esetleg jobb programot? :R

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz blattida #14505 üzenetére

    Szia!

    Nem írnak a géppel lemezeket csak néha napján 1-1 audio cd-t kocsiban való hallgatáshoz. Szerintem - bár nem kérdeztem rá - csak ezt a fajta lemezt próbálták, amivel gond van. Egyébként Maxell márkájú. Holnap megnézem verba és ricoh lemezekkel is.

    Elsőre azt hittem valami nem kóser az mp3-ból való konvertálással és rosszul kódolja át az anyagot azért hullámzik lejátszásnál, de leszedtem az EZ CD Audio Converter progit és azzal is ugyanez lett végeredmény.

    Olyan progi kellene, amivel egy lépésben megvan a konvertálás és lemez írás, mert nem igazán ért a tulaj a dolgokhoz, szóval jó lenne minél egyszerűbb. Imgburn, ha jól emlékszem nem tud konvertálni, bár fene tudja. Meglesem azért, hátha rosszul gondolom vele kapcsolatban. Az EAC ígéretesen hangzik, abból hamarabb kinézem a konvertálási képességet :)

    Minden esetre meglesem mindkettőt az említett lemezekkel, hátha csak a lemez szar ehhez az íróhoz. Mondjuk ez önkormányzat osztogatott lapos és most lefrissítettem win10-re is közben, hátha az is dob majd valamit a probléma megoldáshoz :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zozopapa68 #14507 üzenetére

    Na kipróbáltam egy portable Nero-val a W7 -> W10 upgrade után Ricoh márkájú szintén Moser Baer lemezt, de előbb image-be raktam ki az mp3 konvertálás eredményét, majd azt írtam ki lemezkép felírással

    Ez már sokkal jobb végeredmény

    Ezután elővettem a cdburnerxp-t és mp3-akból közvetlen írással (tehát image kihagyásával) készítettem egy audio lemezt

    Ez is hozta a jobb végeredményt. Persze nem vártam csoda minőséget, de mindkét lemezzel ~3 perc alatt végzett a CDspeed lemezminőség tesztje és lejátszva a lemezeket szépen szólnak, nincs a korábban tapasztalható hullámzás. szvsz. a win7-nél lehetett valami gubanc, amit a w10 upgrade megoldott

    Köszönöm a helpet mindkettőtöknek :R

    ui. sajnos más CD lemez nem volt itthon, pedig úgy emlékeztem verba is van még pár darab. Úgy látszik több évre visszamenőleg már nem teljesen pontosak az emlékeim :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz pami5 #14544 üzenetére

    Kívülállóként beleveuzva az öszeröffenésbe sajnos nincs igazad.
    A fórum olvasók szvsz. jelentős hányada nem gondolatolvasó. Hiányos volt a "kezdő" hozzászólásod, amit blattida értelmezhetőséggel kiegészített a hozzá nem értők számára (gyakorlatilag én :B és tsai).
    Kár ezen pörögni, elegendő lett volna kiegészítened azzal, ami kimaradt belőle. A kiegészítésekkel mindkettőtöknek igaza van, egyikőtök sem a levegőbe beszél.

    Szóval nem érdemes egymást szétszednetek (még mielőtt elmérgesedne a kommunikáció :R ) :R Mindenki levonhatja a tanulságokat írók + lemezek kombójával kapcsolatban :K

    Én minden esetre meghívlak benneteket egy italra! Ki-ki kedvére igyon amit szeret, én minden estre lehúzok most jobbfajta HP-ból egy felest az egészségetekre :R Nazdarovje

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák