Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitfarkas

    őstag

    válasz almapaprika #124 üzenetére

    Ez érdekes, amit az 50 fps-ről mondasz. Nem vagyok benne biztos, hogy a dolog így működik. A DivX pro a kimenő fájl kódolási paramétereire rákérdez, többek között a frémek számára is. De ha jól emlékszem, 30 a legtöbb.
    A villódzás alatt azt értem, amiért a TV-nél bevezették a félképváltást, azaz a frissítési frekvenciát. ( 50 Hz-es képfrekinél egész képtartalommal túl drága lett volna anno a rendszer, meg kevés csatorna a TV adóknak)
    TFT-nél nem zavaró a dolog, de CRT-nél el kell térnie a frémváltásnak a frissítéstől. Úgy saccolom - mert nem tudom - hogy a frissítési frekinek a frémváltás frekijének többszörösének kell lennie, és akkor nyugodtan maradhat a 25 fps. Legfellebb 1 frémet pl 2* vagy 3* nyomnak ki a moncsira. (50, 75 Hz)
    A frém duplázást pedig butaság lenne fizikailag is megcsinálni, legfeljebb azt kell mondani a dekódernek, hogy jiscsoráz.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz almapaprika #124 üzenetére

    Milyen beállításokkal használod a VDub ''smart deinterlace'' filter-t?
    ... ugyanis sehogy sem tudom elérni a kívánt minőséget.
    Egyébként én is olyan kamerát használok mint Te. :D

    Gondom a következő:

    A videóanyag megszerkesztése után (Vegas Video 4) a tömörítésre (XviD)
    szánt anyagot kiexportálom DV AVI formátumba. Ehhez, hogy meg tudjam nyitni VirtualDub-ba, szoktam írni egy Avisynth script-et:

    LoadPlugin(''decomb.dll'') << ez része a GKnot proginak (külső Avisynth plug-in)
    directshowsource(''elso.avi'')+directshowsource(''masodik.avi'')
    crop(4,6,712,564)
    FieldDeinterlace() << ehhez kellett a ''decomb.dll''
    BicubicResize(640,464,0,0.75)

    Eddig nem sok olyan felvételt csináltam, amit a vágást követően számítógépes
    formában (XviD) tároltam, így fordulhatott elő az, hogy csak a legutóbbi
    alkalommal tűnt fel, hogy nem igazán tökéletes ez a deinterlace mód.

    A mostani anyagnál (komáromi amerikai autós találkozó) tűnt fel először, hogy
    olyan ''darabos'' a kép:
    3-4 autót filmeztem le. A kamera balról jobbra lassan fordul, hogy mind a négy
    kocsi rajta legyen a felvételen. Az előtér (az autók) többé-kevésbé OK, de a
    háttér - egy sátor és rajta egy hatalmas AMSTEL felírat - szaggatva, remegősen
    jelent meg.

    Ezután megnéztem a DV AVI-t Mediaplayer-el (v6.4) és itt nem tapasztaltam semmi problémát (full decoding bekapcsolva).

    Miután végigpróbálgattam a GKnot-ban lévő többi deinterlace módot, és arra jutottam, hogy a ''Bob()'' beállításnál szűnik csak meg ez a zavaró remegés.

    A Bob-al egyetlen gond van: 50fps-t csinál a 25-ből.
    Asszem erről írtál a #122-es hozzászólásodban. Akkor ott azt írtad, hogy Te nem
    érzékeled a különbséget a 25fps és az 50 fps-es film között.
    Alkalom adtán azért próbáld ki egy hasonló felvétellel, mint amilyet én csináltam,
    vagy egy a TV-ből fölvett olyan anyagnál, ahol képernyő alsó részén szöveget
    görgetnek a képernyőn.

    A vicc az egészben, hogy a Mediaplayer (v6.4, még véletlenül sem a 8-as :) ) kifogástalanúl játsza le az említett DV AVi-t, és 25fps-nek mutatja azt, míg ha
    ezt hasonló minőségben akarom látni XviD-ben, akkor 50fps-es filmet kell, hogy csináljak.

    5let? :F

Új hozzászólás Aktív témák