Hirdetés

Aktív témák

  • CUx2

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni DV video capture problémában:
    Van egy Sony TR7000E D8-as kamerám, amir?l szeretném a felvételeket gépre lementeni firewire kábelen keresztül.
    A gép specifikációja: P4/1.8, MSI 845 PE MAX2 FIR alaplap, 258 Mb ram, Abit GF4Mx440 videókártya, 80 Gb ATA100 HDD.

    A kamerát az alaplapi IEEE1394 csatolón keresztük kapcsolom a géphez.

    Eddig többféle programmal próbáloztam, gyakorlatilag hasonló eredménnyel: PowerVCR, Power Director, Ulead Movie Factory, Adobe Premiere 6.0.

    A jelenség: a programok tuják vezérelni a kamerát, nincs drop frame, de a kép ha egyáltalán látható akkor szétesik, kockás.

    Legjobb eredményt még a Premiere hozta, de oz is gyakran szétesik a kép, és nem csak felvétel, hanem play módban is.

    Tud valaki segíteni?

  • CsAbU

    tag

    válasz CUx2 #1 üzenetére

    Hali!


    Én vettem egy FireWire kártyát mer sajna az alaplapomon nincs ilyen csati. Pana NV-MX300 és 350 kamerákkal használtam csak eddig, de gyakorlatilag gond nélkül ment a dolog Premiere 6.0 és 6.5 alatt. Asszem eccer Ulead MediaStudio-val is csináltam capture-t a próba kedvéért, avval is ment. Konfig: AthlonXP 2000+, MSI KT3 Ultra2 lap (MS6380E), 512 DDR, 2x40GB Maxtor 7200, MSI GeF2 MX400 képjelalkotó bővítőegység (bocs :D ), meg ez a noname FireWIre kártya (talán Kouwell vagy mi a szösz)

    Esetedben lokalizálni kéne a hibát, azaz egyenként lecsekkolni az összetevőket (kamerát , kábelt, alaplapot...) másik géppel, kábellel, kamerával... Hátha kisül belőle valami okosság...

    Volare necesse est! http://pg.c2.hu

  • bitfarkas

    őstag

    válasz CUx2 #1 üzenetére

    Milyen oprendszert használsz? A beolvasott videók fájlmérete megfelelő-e? (1 perc kb 220 MB) Ha igen? meg tudod-e nézni másik gépen. Figyelj, hogy az egyes progikkal beolvasott fájlok többnyire csak ugyanazon progival nyithatók meg ésszerkeszthetők.

  • Márton

    nagyúr

    válasz CUx2 #1 üzenetére

    A firewire kartyahoz kaptal drivert, vagy a windows sajatjat hasznalod?
    Ha win98on vagy, ott letezik egy dvpatch.exe nevu patch.

    2000/XP-n ez nem kell, es kulon driver sem kell.
    Alaplapi drivereket tegyel fel (nekem via-s van, muszaj volt a 4in1), udma-kat checkold, lehetoleg ne legyen irq sharing. Tenyleg tetted mar mashova a fw. karytat?

    Premiere6 default beallitasaival mukodni kellene.
    De ha ram hallgatsz Vegasvideo3-at hasznalsz :)

    A kep TV-n ok? Tehat biztos csak a digit atvitel soran jon elo a hiba?

    egyelore ennyi

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • CUx2

    csendes tag

    válasz bitfarkas #3 üzenetére

    W2K Pro oprendszer van a gépen. A fájlméret úgy tűnik rendben van, AVI-t hoz létre, másik progival is meg tudom nyitni.

    A programok felismerik a kamerát, azt tudják vezérelni, de a kép kockás, szétesik.

  • CUx2

    csendes tag

    válasz Márton #4 üzenetére

    A firewire port az alaplapra van integrálva. A gépen W2K Pro oprendszer van, annak a drájverét használom.

    Az IRQ sharinget még nem elleőriztem, most azt is megnézem.

    A Premiere 6 felismeri a kamerát, lehet vele vezérelni, de az átjövő kép kockás, szétesik.

    Próbálkoztam a VirtualDub-bal, ott a kép jobb volt, de egyenlőre hangot nem sikerült az AVI-ba lementeni. Sajnos a preview sem működik.

    A legjobb eredményt egy DVIO.EXE (32Kb!) programmal sikerült elérnem: ott jött a kép és a hang, AVI-ba mentette, de nincs semmiféle szerkesztési, vágási lehetőség benne.

  • bitfarkas

    őstag

    válasz CUx2 #5 üzenetére

    Na Te szegény! Nem akarlak elriasztani, de olvasd el a ''win xp kérdések és válaszok'' topic 410 - 457 hozzászólásaimban valamelyest hasonló ügyben siránkoztam.
    De, próbáljunk meg valamit. Azon ne csodálkozz, hogy a végre beolovasott avi-t nem lehet szerkeszteni. Ezek a lökött programok, Ulead video st, Media st, vagy akár a Premiere nem hajlandók a másik által beolvasott fájlt még csak megnyitni sem. Ezért az alkalmazni kívánt szerkesztővel kellene beolvasnod. Próbáld meg az alaplapi csatoló saját driverét installálni, ha létezik W2k-hoz az alaplap CD-jén.
    Ha nem sikerülne életet lehelni ilyen módon, van egy körülményes, de nagyon időigényes és nem elegáns megoldás. A DVIO.EXE-vel beolvasott fájlt át kellene konvertálni egy kis veszteségű tömörített állományba, mondjuk Mpeg2-be. A premier 6 képes konvertálással beolvasni magának ezt a fájt és innen kezdve szerkeszthető.
    Az oda vissza alakítás nagyon időigényes, tehát csak végszükség esetén. Ha semmiképpen nem megy a Premierrel a beolvasás és más alkalmazások nem akadályozzák, próbáld ki a W98-at. lehet, ehhez először el kell tüntetni a W2k-t, így ez sem gyors próbálkozás.

Aktív témák