Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kris87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma végre meghozta a postás az r9m - r9mm kombót, gondoltam beépítem. Opentx 2.2.3, bootloader is 2.2.3,, legfrissebb flex firmware az adón és vevőn, ez működik is. De nyilván nem megy minden simán, 2 gondom lenne. Egyik, hogy a betaflight lua script nem tud állítani semmit, az aktuális beállítások megérkeznek a távirányítóra, ami egy qx7-es, szóval látom a pideket, rateket, mindent amit kell, viszont ha módosítani szeretnék valamit, az az infó nem jut vissza a repcsibe. F4 repvezérlő 3mas uart portot (tx) állítottam be fporthoz, r9mm inverted s.portjával kötöttem össze, betaflightban serialrx_halfduplex = ON, serialrx_inverted = OFF. Az összes szenzort töröltem, majd megkerestettem, akku fesz, rssi, fogyasztás, giroszkóp adatai szépen jönnek a távra. Visszafelé kommunikáció részben működik, elvégre a drónt tudom vezérelni. tolom a karokat, mozognak a csúszkák betaflightban.
    Másik problémám, hogy a vtx irc tramp nem működik. A tramp-ot már csak softserialra tudtam tenni, a ppm lábat felszabadítottam teljesen cli-ben, az lett a softserial 1, de nem vezérli az adót. 3.5.7-es betaflight van a vason.
    Hogyan tovább? Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák