Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz lajafix #257 üzenetére

    Nem, nem viccelek, de tényleg nem találtam semmi mást (leszámítva persze a túladagolásnál fellépő légzésleállást). Egyébként a heroinnak van rendes helye a szervezetben, az ópiátreceptorokhoz kapcsolódik, szóval tulajdonképpen "természetes anyag".

    DRM is theft

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #281 üzenetére

    Aha tehát innen fúj a szél. Te jó magyar szokáshoz híven előítélettel viselkedsz azokkal szemben akik függőségbe kerültek valamilyen szertől. Mi több, tovább is mész, kijelented hogy idegileg labilis az összes függő. Tudod az ilyen idegileg labilis emberek írták többek között az Öreg halász és tengert, ugyanis Hemingway alkoholista volt, akárcsak Churchill, vagy Nagy Sándor, vagy II. Béla magyar király. Ezek csupa, csupa idegileg labilis emberek voltak, igaz?
    Te magasabb rendűnek képzeled magad ezeknél a történelmi személyiségnél. De tudod mi vagy te? Egy átlagos kispolgári csökevény.

    "Válaszd az életet. Válassz szakmát. Válassz karriert. Válaszd a családot. Válaszd a kibaszott nagyképernyős tévét, válassz mosógépet, kocsit, cédéjátszót és elektromos konzervnyitót. Válaszd a jó egészséget, alacsony koleszterolt és a fogászati biztosítást. Válaszd a fix kamatozású jelzálogkötvényt. Válassz szabadidőruhát és hozzá illő táskát. Válaszd a barkácsolást és a vasárnap reggeli tűnődést arról, hogy ki vagy. Válaszd a fotelben ülve bámult, agysorvasztó, szellemromboló tévévetélkedőket, a kibaszott szemét-kaját, amit a pofádba tömsz. Válaszd az elrothadást a legvégén, a nyomorult otthonodban a végső hugyozást és a végső szégyent az önző, kibaszott szemét miatt, aki lett belőled. Válaszd a jövőt. Válaszd az életet. De miért kéne nekem mindez?"

    Trainspotting

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #280 üzenetére

    Jó ha tudod aki a pl. marihuanára van rákattanva annak azért nem kell az esetek nagy többségében más, mert a mariskát nem helyettesíti semmi. Nem fogok pörkölt helyett, túrós csuszát enni, csak azért mert mindkettő kaja, ha én a pörköltöt szeretem. Érted a különbséget? Minden drognak más és más a hatása. Persze vannak politoxikománok akiknek mindegy mit szednek csak ártson, de tudod ők vannak kisebbségben.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #289 üzenetére

    Azért az alkoholt és a dohányzást ne hozzuk ugyanabba a kontextusba, mint 2 különböző drogot szerintem.

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #292 üzenetére

    Aki dohányzik az nyilván eztán is dohányozna. De! Véleményem szerint térne át a nemzet "nagy része". És szerintem nem kéne egymást szitkoznotok ( ez zed -nek is szól) :D ÚGYHOGY URAIM KÉREM NORMÁLIS HANGNEMBEN! Köszönöm!:)
    elmondja mindenki a saját álláspontját. Látodhatod te is, hogy zed-el majdnem hasonló karriert futottunk le, mégsem egyezik a véleményem vele sok mindenben.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #254 üzenetére

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #292 üzenetére

    zed01 abból indul ki hogy itt mindenki csak füvezne és nem kavarná

    Ha a nagymamán BKV volna, én lennék a villamos. Túl sok az olyan ha a hozzászólásodban, aminek semmi valóságalapja sincs. Tekintve hogy Hollandiában sem kezdett mindenki heroinozni csak azért mert megnyíltak a füves coffee shopok. Sőt! Az előbb belinkelt nemzetközi statisztika szerint Hollandiában van a legkevesebb problémás kemény drogos.

    Persze lehet jönni olyan feltételes módokkal, hogy a magyarok hülyék és itt minden másként működik mint más országokban, csak tudod ezt valamilyen módon bizonyítani kellene. Az hogy nálunk sok az alkoholista az csak azt bizonyítja hogy sok az alkoholista, semmi többet, egyébként sem vagyunk EU elsők az alkoholfogyasztás tekintetében.

    Van két út. Az egyik a nemzetközi statisztika szerint bizonyítottan csökkenti a károkat, a másik meg növeli. Melyiket válasszuk?

    "1937: A kendert betiltják. A becslések szerint mindössze 60 000 amerikai szív maríhuánát, de hála Hearst és Anslinger dezinformációs kampányának, az országban gyakorlatilag mindenki hallott róla.

    1945: A Newsweek beszámol arról, hogy már több, mint 100.000 ember szív marihuánát.

    1967: Sok millió amerikai szív rendszeresen és nyíltan marihuánát

    1977: Több tíz millióan szívnak rendszeresen kendert, sokan maguk termesztik a növényt.

    1998: Három amerikai polgárból egy, vagyis közelítõleg 90 millió ember legalább egyszer kipróbálta, és 10-20 százalékuk (25-50 millió amerikai) továbbra is vásárol kendert, és használja rendszeresen, a vizelettesztek és a keményebb törvények ellenére."

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #306 üzenetére

    Tudod én már nem élnék ha nem találkozok annak idején a fűvel. Röhejesnek tartom azt, hogy az a gyógynövény aminek segítségével sikerült úrrá lennem a függőségeimen, az illegális. Hogy jön ahhoz az állam megtiltsa az emberek gyógyulásához való jogát? Valami eszméletlen aljas megközelítés. A régi korokban sikerrel alkalmazták a marihuanát például az alkohol függőség kezelésére. Most meg az van, hogy az alkohol függőség kezelésére olyan gyógyszereket alkalmaznak, amik még az alkoholnál is súlyosabb függőséget okozhatnak és a fű pusztán birtoklásáért elvileg két évet kaphatok. Nem cinikusan röhejes szerinted?

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #306 üzenetére

    Amennyiben minden egyéb paraméterben USA és hollandia ugyanaz lenne. Csakhogy teljesen mások, nem véletlenül nem liberalizálnak máshol sem.

    Persze hogy más. Ne próbáld azzal megkerülni a választ, hogy nem tudod megnyitni a linket, mint a múltkor. :)

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz lajafix #306 üzenetére

    Nem lehet minden országra ráhúzni egy sablont, van egy kategória ahol legális és max figyelmeztet a törvény (erre haladunk) és van ahol tilos vagy súlyos büntetéseket von maga után. Szerinted a magyar sőt a környező országokban élő emberek szokásait nézve (alkoholizmus, öngyilkosági arányok) jót tenne ha most engedélyeznék, nem hiszem.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • mmdms

    addikt

    válasz lajafix #307 üzenetére

    Semmilyen anyagot nem nyomok, csupán van egy véleményem.

    ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz lajafix #322 üzenetére

    Nem tudom minek a pártján vagy, de számomra érdektelen is.
    Én a közeljövőbe az ártalmatlan dolgok engedélyezése pártján vagyok, illetve a keményebb dolgoknál fogyasztási mennyiségnél többet büntetném. Magas pénzbüntetéssel ki lehetne váltani a börtönbüntetést is (ne csak a maffia gazdagodjon, illetve ne legyen akkora hatalma már) :) ha nem bizonyítható a szervezettbűnelkövetés, illetve ha más vád nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • mmdms

    addikt

    válasz lajafix #319 üzenetére

    Drogturizmus, lásd hollandia.

    ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #332 üzenetére

    Azt mindenesetre vitathatatlan, hogy az ország anyagilag profitálna belőle.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #334 üzenetére

    most egy félszavakkal kommunikáló turizmus professzorhoz van szerencsém, vagy csak elgurult a gyógyszered?

    Amikor Amszterdamban voltunk a haverokkal, költöttünk:

    1. Hotelre
    2. Étteremre
    3. Múzeumra
    4. Taxira
    5. Tömegközlekedésre (autóbusz, komp)
    6. Normál élelmiszer üzletre
    7. Cukrászdára (a világ legfinomabb süteményei vannak ott)
    8. Sajt szaküzletre (a sajtjuk világhírű)
    9. Trafikra
    10. Marihuanára.

    A fű volt a legkevesebb tétel amire költöttünk, Amszterdam iszonyatosan drága város , különösen a kelet európaiak számára. Pl. Egy 2 decis franta a cukrászdában 2.5 euro és ehhez mérj akkor mindent. Az egy héten hárman 900 ezer ft-nak megfelelő eurot költöttünk és nem éltünk nagy lábon csak megvettük azt amire szükségünk volt. El tudod te képzelni hogy mennyi pénzt hagynának itt a fű turisták ha Budapest olcsóbb lenne mint Amszterdam?

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #334 üzenetére

    Nem az eredetiség a lényeg, de szvsz az ország jelenlegi helyzetében jót tenne egy ilyen "injekció" a turizmusnak.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #143 üzenetére

    De ha már meg vagyok szopatva azzal hogy a drog kockázatát is viselnem kell, akkor maradjon is tiltott.

    Gratulálok a logikádhoz. :C :C

    Tehát magad is belátod hogy a tiltó politika megbukott, de maradjon tiltott. Nem semmi.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz lajafix #343 üzenetére

    Mondjuk kéne ismerni a drogok hatásmehanizmusát is pl, a kóla és a krek is elég veszélyes nem csak azért mert függőséget okoz. Felszabadúlt leszel tőle, jobban bírod a terhelést, gondtalan, és semmi nincs benned se részvét sem gyülölet, megszünik a külvilág, mint egy gép ha kell gyilkológépé változtat, vagy nagyobb az esélye az öngyilkoságnak is. Én nem nagyon komálom az ilyen fazonokat...

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #348 üzenetére

    A 19. század végén és a 20. század elején a kokain termelése, árusítása és fogyasztása világszerte törvényesnek számított. A kokain-tartalmú üdítőitalok, cigaretták és oldatok használata nem számított devianciának, politikusok, tudósok, írók és egyházférfiak dícsérték a kokaint élénkítő és fájdalomcsillapító hatásaiért. A kokain egyik leghíresebb fogyasztója Arthur Conan Doyle fiktív detektívfigurája, Sherlock Holmes volt. A valós személyek közül Sigmund Freud kokain-fogyasztása a leginkább közismert, aki 1884-es "Über Coca" című cikkével hívta fel a világ figyelmét a drogra mint hatékony helyi érzéstelenítő szerre. Freud maga hosszú évekig rendszeresen fogyasztotta a drogot.
    A kommersz termékek közül a legnagyobb népszerűségnek egy kokaint és bort tartalmazó ital, a Vin Mariani örvendett, melyet a korzikai Angelo Mariani fejlesztett ki 1883-ban. Mariani ügyes marketingfogásokkal óriási piacot teremtett a Vin Marianinak, melyből több ezer üveget küldött a világ orvosi szaktenkitélyeinek, politikai és egyházi vezetőinek, a véleményüket kérve cserébe az italról.
    A címzettektől rengeteg pozitív visszajelzés érkezett, így Mariani hamarosan azzal reklámozta portékáját, hogy több mint 7,000 orvos ajánlását bírja. A leghíresebb ajánlás azonban nem orvosoktól, hanem magától a Római Katolikus Egyház fejétől, XIII. Leó pápától érkezett, aki arany medállal tüntette ki a feltalálót. A Vin Mariani a Szentszék áldásával hódította meg a világot.
    A Vin Mariani hívei közé hamarosan felzárkózott az európai arisztokrácia krémje is: Viktória királynő, XIII. Alfonz spanyol király és William McKinley, az amerikai elnök. Az írók közül Anatol France, Henrik Ibsen, Émilé Zola, Jules Verne és Alexander Dumas mind áldották Marianit találmányáért. Bár egyesek az alkoholhoz hasonlóan a kokain tartalmú termékek fogyasztását is túlzásba vitték, a legtöbb fogyasztó viszonylag problémamentesen illesztette be hétköznapjaiba ezt a szokást.

    Vin Mariani reklám a pápa áldásával:

    A drogtilalom minden szempontból csak rontott a helyzeten, ugyanis többek között magával hozta az intravénás használatot és a por alakú kokaint.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #350 üzenetére

    És ennek ellenére az emberek mégsem lőtték egymást agyon az utcákon. ;)

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #361 üzenetére

    Neked nevetséges egy alapvető emberi jog? Gondolatrendőrség rulz? Persze könnyebb más f@szával verni a csalánt, te elvagy az alkohollal, a sok füves meg le van sz@rva.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #364 üzenetére

    Aha, marhaság. :C

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #376 üzenetére

    Azóta haza se tolta az orrát.

    De jó nekünk, egy adófizetővel kevesebb és vajon mennyien vannak még akik a magyar elmaradott középkori állapotok miatt hagyták és fogják elhagyni ezt az országot? Az igaz hogy sok a barna bőrű szaporodással foglalkozó ember, akiket nekünk kell eltartani, de még örülsz is ha elmegy egy adófizető aki hasznos tagja volt a társadalomnak.
    Hidd el, én azért a havi egy két gramm fűért nem fogok elmenni sehova, a magatok fajtán csak röhögök és tudom erkölcsileg felettetek állok.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #374 üzenetére

    Szedd már össze magad és jöjj már le a szerről!

    Köszi hogy kioktatsz. Az igaz hogy tegnapelőtt betéptem fűtől, de azt megelőzően három hétig hozzá sem nyúltam. :DD

    Tehát beismered hogy jól elvagy az alkohollal, de az nem érdekel hogy évente harmincezren belehalnak és van egymillió alkoholista. Tudod hol kéne élned neked? Indonéziában, ahol nyilvános korbácsolás jár alkoholfogyasztásért.

    szokjál le + nőjjél fel régen rádférne.

    Egy tipikus egoista ember vagy, akit teljesen hidegen hagynak a másik ember nyomorai. Azért arra kíváncsi lennék hogy hogyan jutottál arra konklúzióra hogy én infantilis vagyok, pusztán azért mert azt mondtam neked, hogy könnyebb a más f@szával verni a csalánt.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #373 üzenetére

    Na ne má, minden legál drog mögött marketing van fogyasztás ösztönzésre.

    Ezért is van a cigis dobozokon az elrettentő felirat. Még Hollandiában is tilos a fű mindenfajta reklámozása. Én nem azt mondtam hogy reklámozzuk, vagy ösztönözzük a fogyasztást, csak azt hogy legalizáljunk. Elég baj az, hogy az alkoholt reklámozza az összes média.

    a dohány+pia után szép adóbevétele van az államnak, ez a szempont még nem volt.

    Én azt szeretném hogy a fű után is legyen adóbevétele az országnak.

    Hogy a befordult egoista akaratgyenge fogyasztóknak mind zed1 ez könnyű megoldás lenne a saját problémájáikra azt elhiszem.

    Honnan ismersz ilyen jól? :C :C

    PS: Mindenesetre sokat röhögtem rajtad és a hozzászólásaidon. Szebbé tetted a napom.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #373 üzenetére

    Gondolod, hogy ha legalizálnák a drogokat, akkor TV reklámok, óriásplakátok, rádióreklámok kezdenének el özönleni? "Füvezz...füvezz...", "Tépj be velünk...", "Cofeeshop Budapest". Szerintem nem. Én legalábbis nem engedném a reklámozását semmiféle országos médiában.

    SZERK: és most csak a fűről beszéltem, a többi drogot nem tudom, legalizálnám-e egyáltalán, de ha igen, nagyon szigorúan korlátoznám a fogyasztást és az árusítást is, nemhogy reklámok legyenek.

    SZERK2: zed meg nagyon összeszedetten és logikusan érvel, nem tudok mit hozzátenni.

    [ Szerkesztve ]

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #376 üzenetére

    Á, hagyjuk, kitöröltem az eredeti hozzászólást.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #389 üzenetére

    Annyit hozzáfűznék, hogy Hollandiában is büntetik ha valaki termeszt vagy illegálisan árul.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #390 üzenetére

    B@ssza meg, nem fogod fel mit írok? Teljesen normális hangnemben írok neked, erre "szálljak le a Holdról"?

    Leírom még egyszer, látom nem sikerült értelmezni. Tehát: legalizálnám, a reklámozását, népszerűsítését az országos médiákban (ideértve: TV, rádió, óriásplakát, országos szintű újságok) megtiltanám. Most már világos?

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #387 üzenetére

    Örülök, dehogy örülök annak hogy egy adófizető elhagyja az országot, honnan veszed?

    Mintha azon örömködtél volna hogy egy diplomás ismerősöd aki azért ment ki mert nem bírta a magadfajtát.

    erkölcsileg felettem állsz?

    Mert te túl sok érvet írtál le abban a hozzászólásodban ahol Hofit idézted. Mintha egyetértenél a legócskább sztereotípiákkal ami a magyar társadalmat jellemzi az illegális drogfogyasztókkal kapcsolatban. Azt várod talán hogy majd önként és dalolva fogok neked bólogatni?

    Leírok egy történetet:

    Történt hogy egyszer a Kökin kávéztam a metro bejárattal szemben. Szóba elegytem egy 70 év körüli nénivel, akinek feltűnt hogy sok a rendőr a környéken. Éppen razzia volt. A következőt mondta nekem: Nem baj, majd legalább jól elfogják a drogosokat.
    Érted? Ennek a 70 éves néninek a legfőbb ellensége az illegális drogfogyasztók. Én nem szóltam semmit, csak otthagytam.

    Persze az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a fiatalok, úgy 30-ig, akiknek személyes tapasztalatuk van a drogokról, akár úgy hogy maguk használják/használták, akár úgy hogy a környezetükben valaki használta, egészen másként gondolkodnak mind az illegális drogokról, mind azok fogyasztóiról. Nincs itt másról szó, csak egy generációs szembenállásról.
    Én mindig azt mondtam hogy meg kell várni amíg kihalnak a drogháborús öregek, és amikor a mai fiatalok veszik át stafétabotot, akkor majd a helyzet is változni fog.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #389 üzenetére

    Vagy már annyira idős, hogy tudjad hogy a döntéseknek folyományuk van, miből gondolod hogy nem lenne ha nem is direkt de valamiféle marketing?

    Nem hinném hogy 20-25 év felett a felelős döntésnek életkorhoz köthető folyamodványa van. De én ráadásul 39 éves vagyok. Miből gondolom hogy nem lenne marketing? Mert már írtam, például Hollandiában sincs. Mert azt írtam hogy például a dohányáru esetében már most is annyira nincs marketing, hogy elrettentő feliratokkal látják el a dobozokat, a reklámozás teljes tilalma mellett. Ez kéne az alkohol esetében is. Nem az a normális ha reklámozunk egy drogot- El tudnék képzelni egy svéd típusú alkohol szabályozást.

    Az állam nem örülne neki, a fű elég könnyen házilag temeszthető.

    A fű úgy is elég könnyen termeszthető házilag hogy illegális. Mint ahogy a kedvenced, a bor is, úgyhogy ez nem szempont.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #388 üzenetére

    Azért szépen látszik az évtizedes hülyülés rajtad.

    Tipikus börtönpárti sztereotípia. Azért ne személyeskedjünk, jó? Vagy ez hozzátartozik a kultúrádhoz?

    Szerinted amikor felhozom, hogy a magyar nép addikt többek között van milliónyi alkesz, akkor nem érdekel az alkoholizmus?

    De érdekel, csak én akkor azt írtam és most is azt írom hogy nincs korreláció a magyar alkoholista populáció és a legális fű között. Valószínűleg elfelejtetted.

    előbb is tanúsítottad az 'erkölcsi alap' gyerekes érveléseddel.

    Ilyen gyerekes Nobel-díjasok vannak, akik nem érhetnek fel hozzád komoly meglett emberhez: :DD

    Milton Friedman Nobel-díjas közgazdász az elsők között figyelmeztetett az elhibázott drogpolitika veszélyeire. Amolyan John Lennonos üzenetet fogalmazott meg: give peace a chance (adj a békének egy esélyt). Bár Friedman maga nem volt érintett az illegális drogkérdésben, a Newsweek c. folyóiratban 1972-ben megjelent cikkében élesszemű közgazdászként rámutatott arra, hogy nem a droghasználó az, aki erkölcstelen, hanem az állam, amely üldözi a droghasználót.

    [link]

    mert neked ez lenne könnyű megoldás. Szerintem meg szokjál le és nőjjél fel.

    Te tévedésben vagy, nem csak azért mert nekem jó lenne. Hanem azért, mert (már leírtam) a drogtilalom semmi célját nem éri el, és csak kárt okoz.

    Ezek a rendőrök, ügyészek, bírók, már régen rájöttek erre.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #393 üzenetére

    Igen, lehet mese, de én ezt csak informatív jelleggel fűztem hozzá. :K
    És igen senkit nem akarok védeni vagy pártolni, de egyszer megkértelek téged is, hogy kicsit kultúráltabban fogalmazz és tényleg ne sértsük egymást. Az, hogy valaki "drogozik" az egy dolog, rengeteg embert ismerek aki vagy drogozott vagy most is csinálja és aktív része a társadalomnak ( mérnökök sokan). Az biztos nem egyből kell legalizálni, hanem előbb mást kell rendbe rakni, de ha kicsit utánaolvasol rengeteg olyan növényt fogyasztanak a fiatalok(magvakat főként), amit virágboltban lehet legálisan kapni és ártalmasabb, mint a fű.

    Üdv:moha

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz lajafix #430 üzenetére

    akkor mi a megoldás? ezek szerint te tudod a tutit? nobel díjra hajtasz-e vele?
    milyen kézzelfogható eredményt hozott az erős kéz drogpolitikája?
    milyen eredményt hozott a liberalizáció, illetve a fogyasztók dekriminalizálása?
    és szigorúan csak a kenderfogyasztás tükrében.
    és nem, jó ideje nem élek semmilyen tudatmódosítóval. mikor hosszú évek után legutóbb betéptem, megállapítottam a valóság azoknak való, akik nem bírják a drogokat. semmi jó nem volt benne.
    hosszú távon szétcseszi az ember a thc is. illetve, aki egyébként is instabil, azt még jobban szétcseszi.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz lajafix #435 üzenetére

    én is kétlem, h ez a társadalom érett lenne rá. egyik oldala sem az ebben az országban.
    de az ésszerűbb mennyiségi tételű fogyasztói dekriminalizáláson illetve egy valóban hatásos elterelés vonalon, amin nem mindenki vesz részt, hanem a valódi veszélyeztettek csak (pl. közmunka szépen az addiktológiákon, ágytálazzanak csak) el lehetne indulni.

    [ Szerkesztve ]

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #433 üzenetére

    Szerinted miért nem támogatom a liberalizációt? Pont ezért, ahogy éles kést sem adok kisgyerek kezébe, ahogy valakinek 10 éves korodban szintén ki kellett volna vanni a kezedből az első tele piás poharat.

    Tehát te azt gondolod, hogy pont a tilalom az ami visszatartja a fiatalokat a drogozástól. Akkor elárulok valamit, van egy ismerősöm, akinek az ismerősének az ismerőse az iskolában árulja a drogokat. Azt mondja a tanár ki van bukva, mert a tanulók állandóan be vannak tépve az órán. Érted? Most az van, hogy mindenki tud szerezni az iskolában cuccot, ha nem az osztálytársa árulja, akkor az osztálytársa ismer valakit akinek van. Ez a realitás.

    Mit gondolsz, a szüleim nem tettek meg mindent hogy ne igyak? Eldugták a piát, nem adtak pénzt a kezembe, anyám sírva beszélgetett velem, pszichológushoz küldtek, de hidd el én akkor is megtaláltam a módját hogy igyak. 13 évesen már pénzt loptam hol a szüleimtől, hol a nagymamámtól. Pedig volt hogy úgy megvertek ezért mint a lovat, de én lesz@rtam ha inni akartam. Arra emlékszem hogy 36 ft volt a 7 decis Éva vermut (a másik kedvencem volt a dió likőr, császárkörte likőr, kevert), amiből pont jól be tudtam rúgni. Egy százasból ketten berúgtunk, plusz még a cigi is belefért mert a szofi 12 ft volt. Aztán olyan 16-17 évesen már amikor már megvolt a fizikumom a munkához, elszegődtem kőműves mellé segédmunkásnak a középsuli mellett és így volt pénzem inni. Persze nem érettségiztem le csak sokkal később, pontosan az alkohol miatt. Érdekes amikor leérettségiztem, akkor füveztem, úgyhogy ez is elmond valamit az alkohol és a fű veszélyességéről.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #429 üzenetére

    én a magyar lakosság és az addikt szerek közötti igen magas korrelációt bizonyítottam

    Másodikok vagyunk az alkoholfogyasztás tekintetében az EU-ban. Én csak azt nem értem miből gondolod hogy a legális fű is fogyasztásnövekedéssel járna? Ja hogy ha, meg volna, meg szerintem. Ez nem érv. Semmi forrás, egész egyszerűen semmi ami alátámasztaná a mondanivalódat.

    Azért jó, hogy Friedmannal jössz.

    Tudod te mit írt Friedman az általad linkelt cikkben? Többek között párhuzamot vont az alkoholtilalom sikertelensége és a drogtilalom között, megemlíti a bűnözés növekedését és sorolhatnám. Egy tipikusan legalizáláspárti cikk.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #427 üzenetére

    Nézem hogy vannak betartva. Cigireklám sehol, italreklám nagyon kevés plakáton, kevés reklámban. Cigik dobozán b*szott nagy gyászkeret. Nézem...

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #427 üzenetére

    nézd már meg hogy a gyógyszer/pia/cigi népszerűsítésére vonatkozó tilalmak hogy vannak betartva?

    Azon gyógyszerek tekintetében amelyektől be lehet kábulni, már most is van egy reklámozási tilalom, én legalábbis még nem találkoztam andaxin reklámmal. A fogyasztószereknek, vagy a C vitamint reklámoznak nincs pszichoaktív hatása így függőséget sem okozhatnak. Egy Béres csepp nem kifejezettem drog, ha érted mire gondolok.

    Cigireklámmal nem találkoztam, de ha te találkozol akkor jelents a fogyasztóvédelemnél. Nagyon komoly bírságra (esetenként milliós) számíthatnak azok a cégek akik megsértik a dohányáru általános reklámozási tilalmát. Valamiféle ilyen szabályozást tudnék elképzelni a fű esetében is.

    Az alkoholreklám. Ez szerintem is pofátlanság. Nem elég hogy ezer bajt okoz az alkohol korunk társadalmában, de még reklámozzák is. De ez nem jelenti azt hogy a mariskát is reklámozni kellene.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #433 üzenetére

    Mit nem mondasz, bűnözőkkel valóben nem lehet csökkenteni semmilyen kockázatot.

    Márpedig most az van. Az illegális drogok esetében nagybani terítést (most nem a piti dealerről beszélek) a szervezett bűnözői körök bonyolítják. Bár, a törvény szerint a dealer is bűnöző. Te ezt nem tudtad?

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #433 üzenetére

    Szedd szét ezt a cikket, meg a vitaindítót:

    [link]

    Tudod azért arra nagyon kíváncsi lennék hogy konkrétan mik is a félelmeid ezzel kapcsolatban. Mert eddig csak olyan "érveket" olvashattunk tőled, hogy Mo nem Svájc kantonja.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #428 üzenetére

    Nálad fiatalabb vagyok de nem sokkal, ha jól vettem ki a topikból. Ne reménykedj, a drog liberalizáció nem nemzedéki ellentét. (ilyen alapon a 60as és 70es évek fű fogyasztói, akik ma szülők támogatnák a liberaliztációt, közben dehogy is. )

    Nem is magamra gondoltam akkor amikor a fiatalokról írtam. Csak tisztában vagyok a realitásokkal a valóban fiatalokkal kapcsolatban. Ugyanis az üzletembe sok fiatal jár (videotéka) és szoktam velük beszélgetni. Rólam például mindenki tudja hogy szoktam füvezni és pontosan azért nem titkolom hogy ezzel is oszlassam az előítéleteket. Képzelem ahogy mondja a 70 éves mama a papának: Nézd már drogos és két embernek ad munkát.
    Az USA-ban a népesség 52 %, tehát a többség egyetért a fű teljes körű legalizálásával, és mégis drogtilalom van. Paradoxon ez is, meg paradoxon volt az alkoholtilalom is, mert az sem találkozott a lakosság többségének akaratával.

    Már mondtam, hogy a társadalom előitéletei bezony gonoszak. Aki nagyon nem bírja őket ez bizony le szokott lépni.

    Nekem annyira azért nem fontos a fű. Láttam egy hozzászólást egy másik fórumon:

    "Legális, illegális. Nem mindegy, így is, úgy is."

    Még annyit megteszek hogy különféle netes fórumokon megnyilvánulok, de ennyi és semmi több.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #449 üzenetére

    ha jól olvasom a cikk egészségügyi kezeléseket ír le, ami nem a topikcím beli liberalizálást jelenti. Megjegyzem ez a gazdag és erősen + jól szocializált országok programja. Próbáld ezt meg itthon hirdetni, ha orrba vágnak érte rögtön megérted a kultúrális különbséget.

    Te annyiszor leírod ezt a kurva liberalizálás szót, hogy elkopik a billzeted. De egyébként jól írod, a heroinfenntartó program nem más, mint mint egészségügyi kezelés, semmi más. Meg lehet nézni hogy hova vezet a tiltó politika és meg lehet nézni hogy hova vezet a heroinfenntartás. Egyébként meg nem látom a korrelációt egy ország gazdagsága és a pl. heroinfüggők túladagolásból adódó halála között. Csak az egészen gyenge emberek hivatkoznak állandóan a többségre. A világtörténelem folyamán elég sokszor előfordult hogy a többségnek nem volt igaza. Hitlert is a többség választotta meg kormánypártnak '33-ban.

    1x sem hivatkoztál semmilyen magyar sajátosságra

    Miféle magyar sajátosság lehet azon, hogy csak függők számára és csak kijelölt helyen. A heroinfüggők számára ez az életet jelentheti. Nem arról van szó hogy te vagy én bemegyünk egy ilyen intézménybe és kapunk heroint.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #451 üzenetére

    Írd már be hogy melyik ez az iskola?

    Akármelyik iskola lehet, ugyanis ez mindennapos. Még az is elképzelhető, hogy az is ahova a gyereked jár. Ébresztő.

    a társadalom a hülyék miatt aztán még úgysem változtat.

    Érdekes ez csak az alkohol esetében jut eszedbe, a fű kapcsán nem. Miért büntetik a 9 % függő, a hülyék miatt a normálisan füvezőket?

    Van negyed század addikt múltad, nem a liberalizáció mellett szól.

    1980-1996-ig használtam komoly függőséget okozó alkoholt és később gyógyszereket. 1996-tól csak füvet használok és azt is csak nagyon ritkán. Az én "addiktságom" már múlt idő. Ha jól emlékszem azt is leírtam, hogy pont a fű volt az amivel sikerült úrrá lennem a függőségeimen.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #451 üzenetére

    De csak a már gyerekkorukban is értelmi fejlődésre képtelenek hiszik azt még 3x éves korukban is, hogy erre a liberalizáció lenne a megoldás.

    Megint túl sok érvet írtál le. :)

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #449 üzenetére

    Próbáld ezt meg itthon hirdetni, ha orrba vágnak érte rögtön megérted a kultúrális különbséget.

    Vagy még egy példa. A középkori boszorkány égetős autodafék a többség akaratából működtek. Ilyen volt akkor a kultúra.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #461 üzenetére

    eccerű: komoly és széles körű, már a heroinisták fenntartásával is hatékonyan foglalkozni tudó eü-t gazdag országok tudnak fenntartani.

    Eredményeink azt is bizonyítják, hogy a heroinellátó terápiás programok költséghatékonyak a svájci társadalom számára, mivel az egészségügyi és szociális – beleértve a bűnözési – mutatók szerint a páciensek állapota jelentősen javul (Frei et al. 2000; Frei et al, 1998). Más szóval a csökkenő bűncselekmények és egészségügyi kiadások, illetve a szociális helyzet javulása következtében bekövetkező megtérülés nagyobb, mint a kezelés költségei.

    [link]

    ez nem drogtilalmi hanem eü kérdés. Attól a tilalom még tilalom.

    Nevezd ahogy akarod, tilalomnak, legalizálásnak az a lényeg hogy jól működik sok országban.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #452 üzenetére

    Persze bazdki az a reálisan várható egy top addikt társadalomban hogy a fűre már nem harap rá?

    Előre bocsátom, amit most leírok az nem érv, hanem vélemény.

    Valahogy nem túlzottan életszerű, az hogy 60 éves alkoholista/cigis Pista bácsi, aki szerint a fű maga az ördögtől való halálos méreg és a drogosoknak a börtönben a helyük, majd felveszi legalizálás esetén a repertoárba a mariskát. Ha jól emlékszem Topolánszky Ákos volt kábítószerügyi államtitkár nyilatkozott olyat, miszerint két alkoholista között, miután megverték az asszonyt és a gyereket, a kocsmában konszenzus alakulhat ki hogy milyen bűnözők a drogosok.

    Mint ahogy az sem érv, csak vélemény hogy szerinted minden alkoholista rohanna a megnyíló coffee shopokba füvet venni.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #460 üzenetére

    Te élsz álombilágban.
    Gondolom jobban ismered az iskolákat nálam is - bár nem vagy már benne az iskolai életben - mert egyszerűen te TUDOD, hogy mi van az iskolákban.

    El kell, hogy szomorítsalak: majd minden suliban ez megy. És tudod mit? Az egyháziakban is. Sőt, van, amelyikben még a normális suliknál is durvábban.

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #460 üzenetére

    kapásból tizenintézményt JÓ Hínevűek tudnék felsorolni ahol én szívtam illetve jutottam kábítószerhez.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Aktív témák