Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila0

    őstag

    válasz Pikari #127 üzenetére

    "A microsoft egyértelműen egy rosszhiszemű játékos ebben a játszmában. Sajnos a megszokás miatt a többség az ő rendszerüket használja PC-n, holott technikailag mindenben körökkel rosszabb, mint például egy Linux."

    Szerintem a windows-al sincs nagy gond, csak meg kéne keresni azt a pontot, amikor még kevésbé volt pocsék.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Pikari #127 üzenetére

    Elsősorban még mindig a megszokás és/vagy a JÁTÉK az ami a Windows-t élteti az átlagnál vagy persze irodai szoftverek a cégeknél.
    Tervezem, hogy beruházok "egyszer" egy konzolba (a PS tetszik) és akkor már semmi sem fog a Windows mellett marasztani és akkor biza lesz valami Linux.

    Persze az még odébb van.

  • t72killer

    titán

    válasz Pikari #127 üzenetére

    Így van pontosan. Épp a napokban kezdte el beadni az unalmast a 10éves i7 4770k rendszerünk. 10 évvel ezelőtt a komplett dobozt (=akkor 10éves pl Athlon xp konfit) beb.sztam volna a csomagtartóba és irány a szeméttelep. Most egy napot töltöttem hibakereséssel, aminek eredményeképp a lap-ram-cpu trió marad, táp sajna kuka, vga pedig (gyanúsan lap-gyenguszság miatt) polcra kerül.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #127 üzenetére

    Pontosan.
    Ma már egy jól megválasztott alkatrész sorral, ha nem is 10 évig, de 7-8 évig lazán el lehet lenni. Persze nyilván a végén az ultra grafika helyett már csak low-on, de így tényleg akár 10 év is áthidalható egy géppel (esetleg félidőben egy VGA csere vagy némi plusz RAM).
    Évek óta 32GB RAMom van, és még ma is kb bármelyik játék beéri 16GB-val, még akkor is, ha esetleg a 32-ből már profitálna. (És akkor te a 96GB RAModdal pláne nem kell féljél)

    Ráadásul a jártékok gépigénye is illeszkedik az aktuális konzolgenerációhoz, (nagyon sok PC-s játék port) ami azt jelenti, hogy kb konzolgenerációnként emelkedik a játékok gépigénye, ami nagyjából 5 év, közte kb ugyanazon a hw-n is elmegy a játék. Ezért is írtam, egy jól megválasztott konfiggal, 7-8 évet - de szerencsés vásárlási időben jó alkatrészekkel - akár 10 évet is ki lehet húzni, pláne ha soványabb grafikával is beéri az ember.

    A 90-es évek gyors fejlődésének is megvolt a varázsa, mert bármi szaggatott, tudtam, hogy egy év múlva a kétszer gyorsabb gépemen már jól fog menni. Másik oldalról megvolt az a komoly árnyoldala, hogy éves szinten 100 ezreket kellett a gépfejlesztésbe ölni. Akkoriban is rohantam a technológia után, pedig a mamahotelben lakva, diákmelón, barátnő és minden nélkül (mai szemmel) elképesztően jól lehetet rá gyűjteni a pénzt; ez ma sehogy sem menne, mikor van asszony, meg rezsi, meg hasonlók. Ha ma is így menne, szerintem már rég valami 5-10 éves használhatatlan gépem lenne a sarokban amit be sem kapcsolok, mert minek?

    Másik oldalról sajnos ez az áraknak sem tesz jót, elég megnézni, hogy az I5-ös prociknak (most a top generációról beszélek) 4 év alatt sikerült a 40 ezres kategóriából a 120 ezres kategóriába átmászni, gyenge forint ide vagy oda, nem hiszem, hogy ma a legtöbben szószerint 3× annyit keresnének mint 4 éve. De sajnos olyan régi és konzumer dolgoknak sem csökkent az ára mint a HDD, sőt a 4TB-osnak sikerült 3 év alatt 25 ezerről 40 ezerre felmennie. Az újabb cuccok csak a régebbiek fölé jönnek árban, és nem nagyon nyomják le az árakat.

    így aztán üdítő az is, hogy az eredetileg 3 évre tervezett gépem élettartamát épp két hónapja toltam ki 2026-ig, akkor majd megnézem, kell-e cserélni, de ahogy elnézem a dolgokat, könnyen lehet, hogy még akkor sem :) Mert egyszerűen nincs értelme még cserélnem.

    #124 ddaydome :
    "hogy örökké fog játszani kb. 6 évvel ezelőtti konfogján vagy mi?" - én például most három játékkal játszom aktívan : Wreckfest (2017), Red Alert 3 (2008) és War Thunder (2013). Mindegyik hibátlanul fut :)
    De ha már 6 évvel ezelőtti konfig : van itthon egy 4th gen I5, 16GB RAM, RX570 8GB, 120GB SSD, 1TB HDD. Nem azt mondom, hogy minden, de a legtöbb játék még simán játszható akár medium vagy high grafikán is vele. Pedig ez már nem is 6, hanem 10 éves gép, 7 éves VGAval.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés