Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz cSuwwi #1572 üzenetére

    Valószínűleg biztosra mentek, és a NAS kiadásakor elérhető verziót tesztelték, és azt a verziót tették bele. Így biztosra mentek, hogy véletlenül sem egy éppen valamiért problémás kiadást fog telepíteni.
    Az nagyobb gáz, hogy ez később sem módosítható, pedig van rá menüpont, mutattam is képet róla.

    Nálam picit bonyolultabb, mert bridge-en keresztül önálló IP címet kap
    --
    version: "3"
    services:
    pihole:
    image: pihole/pihole:latest
    networks:
    qnet-network:
    ipv4_address: 192.168.10.4
    environment:
    WEBPASSWORD: titok
    TZ: Europe/Budapest
    volumes:
    - etc-pihole:/etc/pihole
    - etc-dnsmasq.d:/etc/dnsmasq.d
    restart: unless-stopped
    networks:
    qnet-network:
    driver_opts:
    iface: eth0
    driver: qnet
    ipam:
    driver: qnet
    options:
    iface: eth0
    config:
    - subnet: 192.168.10.0/24
    gateway: 192.168.10.1
    volumes:
    etc-pihole:
    etc-dnsmasq.d:

    Ez a duplázott "volumes" szekció is érdekes, mert szerintem újradefiniálja, "felülírja" az /etc/pihole és /etc/dnsmasq.d útvonalat, mivel a NAS-on eleve nem férsz hozzá az /etc-hez, ezért a ContainerStation felületén van egy külön "volumes" fül:

    Szerintem erre hivatkozik a yaml második "volumes" bejegyzése, és a WEB-es felületen definiált útvonal fog hozzá tartozni.
    Sajnos nagyon sokminden másképpen van mint egy mezei Docker esetén, hogy véletlenül se tudja elrontani az user 1.0. Sajnos ez sok hátránnyal is jár.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz cSuwwi #1572 üzenetére

    Hanem leállítod a containert első lépésként, majd utána törölöd az imaget.

    Nem engedi. Hiába állítom le, meg van jelölve, hogy "in use", és szürke a remove menüpont.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák