Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ByKa

    csendes tag

    válasz hezso #2 üzenetére

    Üdv!

    Macintoshra váltás miatt megválok szeretett tabletemtől.

    Intous A5 (GD 0608 soros port) eladó

    70/382-7994
    PM vagy Mail

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem dumálok sokat, nincs értelme részletezni, a GRASSHOPPER-től átlagon felüli ügyintézést, kiszolgálást kaptam, ami Magyar Földön egyáltalán nem jellemző.
    Nem csak korrektek és segítőkészek, de a kereskedelemben megszokottól sokkal emberségesek is.

    Köszönöm mégegyszer Laci!
    Szabolcs, Szd

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kis segítség kéne, Photoshop CS3-ban (macintosh) nem működik a ToolID azonosítása az Intuos3 A5 Wilde Special táblámnak.
    PS volt előbb telepítve, Intuos (A5) és Intuos2 (A5) használtam előtte, azokhoz csak tollam és egerem volt.

    Most a Corel Painter-ben OK minden, úgy megy, ahogy kell neki, tollcserénél szépen váltja is a program az utoljára beállított eszközöket, de a PS egyszerűen nem kezeli le a tollak cseréjét.
    (lehet PS-t kéne újraraknom? de a teljes cs3 az 4 dvd :( :( )
    Találtam a Wacom oldalán ToolID/Photozoom plugint PS-hez, de az PS5-höz való, és ja nem nagyon torz az angol tudásom, a 4D egér kezelése miatt volt rá szükség.

    Ha vkinek volt ilyen gondja PS-sel és sikerült megoldania a problémát, kérem jelezze, nagyon szeretném, ha rendesen működne a tollcsere!

    A tábla fantasztikus, az eszközök feelingje is, mindenkinek csak ajánlani tudom!
    Van tapasztalatom noname táblákról (Lenco A6, Medion A4, Genius A5), vmikor ebbe a fórumba is leírom a mindennapos használat tapasztalatait, most csak röviden: a trabant is autó meg a mercedes is... csak NEKED nem lesz mindegy, melyikkel (mennyi munka árán - milyen minőségben) keresel pénzt a mindennapos használatok során.

    Nagyon köszönöm!
    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    ASZTA!!
    Most olvasok vissza!
    Laci, megszűnik a SpecialEdition?
    Akkor újra és különösen megköszönöm a Grasshopper segítségét!!!!
    MegaThanX!

    ByKa, Szekszárd

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    válasz ByKa #1071 üzenetére

    Üdv!
    Kedvet kaptam KMZ rajzától, hogy feltöltsek egy-egy próbálkozást.
    A képek nem effect-ek, hanem valóban körberajzolt eredeti és tónolás eredménye.
    Ma sikerült megszereznem a PainterX-et, félelmetesek az eszközök, de nagyon ügyetlennek érzem magam benne PS próbálkozások után, egész máshogy viselkednem az ecsetek a PS-ben megszokotthoz képest.
    Előre szeretném lekötni:
    SOSEM voltam jó rajzoló (pláne festő) bár az ált. isk. ban emelt szintű képzésünk volt, műszaki szki-ban egyértelmű, hogy ott a technikai, műszaki rajz vlt nyomós.
    Ezek a képek egyszerűen a magam szórakoztatására készültek, hogy ne csak retusáljak a táblámmal (Intuos3 A5 Wilde Special Edition), de magam is meglepődtem a végeredményeken.
    Kritika jöhet, de mégegyszer: papíron sem rajzolgattam soha!




    Remélem, jól szúrtam be a linkeket.

    ByKa
    (nagy kár, hogy nem szerkeszthető a korábbi hozzászólás, így mindig új bejegyzést kell nyitni)

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    válasz FazekasLaci #1090 üzenetére

    Így van, én is nagyon örülök, hogy ezt választottam!
    Szuper a Screen Toggle is, a héten sikerült kipróbálnom kétmonitoros üzemmódban is.
    Alapból sem zavaró a tábla szélesvásznú kivitele miatt, de piszok jó, hogy gombnyomásra váltod, melyik rajzterület legyen aktív...

    És ha már a mikulás tojta:

    Szuper ez az Airbrush, mielőbb szeretnék egy ArtMaker-t is, csak hogy teljes legyen a készlet.
    Laci!
    A Classic pen olcsóbb valamivel a többinél, vagy ugyanaz a kategória?
    Még vmi, ha megszűnt a SE, tartizékok azért lesznek még fekete színben, vagy gyorsan lépjek?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    válasz -VIGH- #1106 üzenetére

    Szuperek, köszönjük!
    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Helló!
    Nekem nem wireless tabletem van, de valószínűleg megegyeznek a fő beállítások a tabletek driverjeiben.
    Ha a Wacom driverben működik a nyomásérzékenység, akkor Photoshopban is fog, de BE kell kapcsolni (windows/brush/Shape Dinamic vagy Other Dinamic)
    Ezeken tudod beállítani, hogy a nyomásérzékenység az ecset mely tulajdonságát kezelje (ecsetátmérő vagy átlátszóság).
    A PS-sel valszeg nincs baj, ha jól emlékszem az 5.0-s verziótól már stabilan kezelte a táblákat de akkor még nem voltak wireless BT táblák.

    A driver Pen/Mouse beállítása a tollnál arra vonatkozik, hogy (ésszerűen) egér módbnan minden balra mozdulatnál mindig balra mozdul a kurzorod, mindegy, hányszor és honnan indulsz el a táblán, pen módban viszont az un. ABSZOLÚT pozicionálás, amikoris a tablet fizikai érzékelőfelülete megegyezik a monitorod teljes felületével, vagyis ahhoz, hogy a bal felső sarokból a mutatód (kurzor vagy ecset) a jobb alsó sarokba ugorjon, ahhoz elég, ha a táblád jobb alsó sarkát érinted meg a tolladdal. (EZ a tábla alapfunkciója, rajzolásnál, maszkolásnál, festésnél ezt kell használni).

    VISTA-n az alap HID driver szokott galibát okozni, ehhez tényleg várd meg a Lacit.

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    nem kell, alapból a tábla felülete a monitorod felülete, de tudsz ettől eltérőt is beállítani (Intuos-nál Mapping)

    Ezek az Intuos beállításai, nem tudom, a BT Wireless táblád mennyi szabad kezet enged.

    Remélem tudtam segíteni!

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Csak, hogy világos legyen itt egy video a 6D Art Pen-ről...
    félelmetes...

    VIDEO

    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Tolna megyében szívesen segítek a döntésben egy próba erejéig.
    (Szekszárd)
    egyeztetés után, Intuos3 A5 Wilde, Intuos2 A5,
    (de elrettentésül megtartottam egy A6-os Lenco-t és egy A4-es Medion -t is amik egész egyszerűen használhatatlanok)

    ByKa

    [ Szerkesztve ]

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    válasz bigmasterg #1208 üzenetére

    Így van.
    Teljesen önálló technológia, nem mennek a különböző táblák a különböző tollakkal (persze tuti, hogy a driverben is gátolva van, hiszen az elektromos mező mindenütt ott van...).

    *PRIVÁT magánvélemény:
    ha teheted, nyugodtan vegyél Intuos-t, magad is megdöbbensz majd a különbségen, ha van lehetőséged kipróbálni. Rengeteget jelent a dőlés/forgás érzékelése (-kül. tollaknál -- térdre hegyek! sírnak a fák), a felbontás és az a mérhetetlen szabadság, hogy MINDEN program MINDEN funkciója programozható ALKALMAZÁSONKÉNT a driverben. Szolgáltatásaiban jóval többet nyújt az Intuos.

    más:
    (noname tablet-tel szenvedtem majdnem fél évet, itt hevernek az asztal mellett, majd mielőtt feladtam volna végső elkeseredésemben (!) uzsonnapénzből vettem annak idején használt Intuos 1.-et, mert vakon elhittem, hogy nem véletlenül Ő a császár, azóta is azt használnám, ha az alma támogatná a soros portot. - de erről írtam magánvéleményt korábban)

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Laci!
    Láthatáron az Intuos4???
    -Te tudsz valamit... :) ?
    Cintiq-ből nem lesz 12-nél kicsit nagyobb táblamonitor?
    nagyon gerjedek egyre, de azt hiszem jóval majd a baba-projekt után :)

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sos gyorskérdés :

    Céges win notebook, Photoshop 7, notiLCD + külső monitor.

    PSben kép megnyit, PS külső monitoron fut, ablak/új ablakkal duplikálom a képet, szeretném a noti képernyőjén látni fullscreen-ben a képet, miközben a ps területén a külső monitoron szerkesztem (Wacom videó bemutatókon ezt látni, cintiq-en szerkeszt, sima monitoron teljes képernyőn látszik minden módosítás)...

    Namármost a duplikálás ok, minden módosítás látszik is mindkét képen, PS eszközpalettáit gond nélkül pakolhatom egyik monitorról a másikra, de magát a duplikált képet (természetesen keretestől - ablakostól) nem engedi ki a PS a munkaterületéről.

    Tud vki segíteni?
    _ Remélem érthető voltam.

    Köszi!

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Ok, MegaThX!

    ja, Intuos 4:
    [link]

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Üdv. Tnap elkezdtem írni aztán inkább visszatöröltem a hozzászólást.

    Szerintem csili-vili.

    Az emelt pressure biztos nagyon jó, de nekem az Intuos3 1024 szintje is több, mint elég (amatőr vok), az Intuos4 tolla nagyon nem szép vagy csak nem tetszik, de biztos oka volt a grip megnyújtásának. (mintha azt írták volna, hogy a dobozban megtalálható alkatrésszel megvastagítható...)
    Az express key-ek melletti OLed kijelző praktikus de akkor már miért nem színes (lásd Optimus Keyboard) baromi jól nézne ki rajta nyitott program nélkül az Adobe család indító ikonkészlete... Nem baj, az Intuos5-ben benne lesz gondolom.

    Az új radiál menűre kíváncsi vagyok, valóban jó ötletnek tartom.
    Ha nem vettem volna új Intuos3WSE-t, biztos elgondolkodnék, de így elsőre most váltani azért nem váltanék.
    Engem is érdekelni fog, hogy kompatibilitás lesz e a korábbi táblákhoz, de nem tartom valószínűnek, (emelt nyomásérzékelési szint) meg pusztán üzletpolitika, én sem úgy gyártanám... és nyilván aki teheti úgyis mindig az újabbakat vásárolja, kicsit bízok benne, hogy lejjebb szorítja a használt i3 táblák és főleg eszközök árait.

    Summa:
    nem szép (ezer bocs: NEKEM nem tetszik az új design) de biztos jó
    ha nem volna most új táblám valszeg ilyet vennék
    így most valószínűleg megvárom az Intuos5-öt

    és elnézést mindenkitől, ez csak első benyomás vakon az olvasottak alapján
    MINDEN tapasztalat nélkül.

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    válasz KMZ #1285 üzenetére

    Helló.

    Az airbrus-t PS-ben nekem sem sikerült úgy beállítanom, ahogy te is írod, a Painter viszont alapból úgy kezeli.
    Én az airbrusht ps-ben úgy konfigoltam, hogy a nyomásérzékenység szabályozza az átmérőt és keménységet, a görgővel meg állítom tul. képpen a festékmennyiséget (átlátszóság), így nagyon széles skálát képes lekezelni ez az egyetlen eszköz.

    A touchtrip beállítása ecsetméretre: (nálam a jobb oldali a zoom, a bal az ecsetméret)

    Ps-ben az ecsetméret billentyűparancsait állítsd át (nekem most pont és vessző) :

    {
    - edit -
    - keyboard shortcuts -
    - [ PS-defaults - és - Tools - ] (ez a kettő a legördülő)-
    itt a listán keresd meg a
    - Decrease Brush Size és
    - Increase Brush size
    }
    funkciókat.

    Nem kell angolra tenni a billentyűzetet és mindegy mit raksz rá, csak a ps billentyűparancsai közül még szabad legyen, ha ezt konfigolod a táblád le fogja kezelni (nagyszerű dolgok ezek)

    Én is kérdeznék:
    még mindig nem tudom beállítani kétmonitoros üzemmódban a ps-t, hogy az eredeti kép (ablakok-új ablak) duplikálásával az egyiket ha szerkesztem, látszik szépen a másikon is, de szeretném ezt teljes képernyőn látni a külső monitoron. (ps-Cintiq bemutatókon ezt látni mindenütt). Egész egyszerűen a képet nem tudom kihúzni a programból, csak az eszközök palettáit.

    Itthon 20 iMac (nincs két moncsi) és CS3,
    a cégnél noti Winnel, PS7 . lehet hogy itt a bibi?

    Köszi

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Helló mindenkinek!
    Én pedig rájöttem, mi a gond a kétmonitoros üzemmóddal:
    A PS7 egész egyszerüen nem kezeli le, egy PortableCS3-nál elsőre ki tudtam tenni a duplikált képet is a második monitorra, nem csak az eszköztárat.
    Bocs, ha közvetlen kicsit off a téma... mégis a Wacom miatt van rá szükség.

    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Valaki próbálta az új drivert korábbi táblákkal?
    A radial menü csak az Intuos4-el működik vagy a korábbi táblákkal is?

    Valakinek tapasztalat? Érdemes feltenni?

    Köszi:
    ByKa

    [ Szerkesztve ]

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Köszönjük!

    Várjuk mindenki további munkáit is!
    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Kár Skyhigh, hogy nem írtad, hogy milyen tábla és mekkora, kár, hogy nem írtad, miért lapul használatlanul.

    -Ha hibátlan a tábla, csak nem használod, gondolom, eladható,

    -ha használnád, de a véleményed szerint nem lehet táblával dolgozni, akkor itt a helye, ez a topic való arra, hogy elmondjad, hogy szerinted miért nem,

    -ha hibás, akkor meg felesleges volt a hozzászólás.

    (tudok olyan grafikusművészt (??!!) aki kipróbált egy belépőszintű vezetékes genius-t,
    - Tudod, aminél ugrik, meg remeg a kurzor... -
    és azt a következtetést vonta le nagy általánosságban, hogy ezek a vackok egész egyszerűen használhatatlanok.
    Ez a kisebb baj. a nagyobb, hogy viszi is a hírét...)

    Nekem is itt hever az asztal mellett egy A4-es Medion, meg egy A6-os Lenco...
    Áldom az eget, hogy hallgattam a nagyokra, és mielőtt feladtam volna kipróbáltam egy Wacom-ot.

    Azóta simulnak a ráncaim.

    ByKa

    [ Szerkesztve ]

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Jujj, ideért a Bamboo FUN Pen&Touch, ismét nagyon köszönöm a Grasshopper segítségét és korrektségét!
    Nagyon érdekes a feeling, és nagyon használható, ezúton jelentem:

    VAN ÉLET AZ EGÉR UTÁN!!!

    Mondjuk az otthoni Intuos3 (A5wSE) után fura, de mégiscsak egy Wacom tablet, retusálni és hordozni nagyon jó lesz...

    Egy dolog amit hiányolok, és remélem, hogy csak én nem találtam még meg a driverben az Intuos-nál lévő Screen Toggle (esetleg mapping), amivel a kétmonitoros üzemmódban az aktív képernyőt lehet váltani.
    Így sem rossz, de vmit erre ki kell találnom, mert a pen mód az úgy a pen mód nekem.

    További minden jót!

    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elég rég használok otthon Intuos3 (A5W-SE) táblát, és a céghez vettem magamnak egy kis pen&touch Bamboo-t.

    Mivel itt kétmonitoros üzemmódot használok, és a bamboo driverben nem találtam megoldást az Intuos-nál jól megszokott ToggleDisplay funkcióra, utánakerestem, mivel lehet megkerüni.

    Van rá megoldás, íme:

    Mac (PC-n nem kerestem)

    Itt egy link, részletes leírással, de nem kell hozzá nagy tudomány:

    LINK

    Töltsd le a csomagot, 3 apró AppleScript
    Wacom_Display_1, Wacom_Display_2, Wacom_All_Display

    Ezt a 3 file-t mutasd meg a táblának a gyolsbillentyű-konfig Open / RUN funkciónál
    és így gombokkal váltod, melyik monitoron legyen aktív a táblád.

    Állat!
    Remélem van akinek segítettem!

    Üdv Mindenkinek!
    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Üdv!
    Rég jártam itt a fórumon, de élmény mindig ide visszatérni.
    A hezitálók kedvéért egy rövid áttekintés:

    Ténymegállapítás: sosem rajzoltam papíron sem, viszont képeditálásra, retusálásra vekrorgrafikára használom a táblát (azért tablettel voltak kísérleteim ráérősebb időkben :) ).

    Korábbi tábláim egy Medion A4 és egy Linco A6 voltak, elemes ceruzákkal.
    Sok szoftveres majd egy kis hardveres kísérletezgetés (szétszed, újraárnyékol...) után megállapítható, hogy ezek a táblák komoly munkára alkalmatlanok. (remegő kurzorok, ugráló vonalak, nem sikerült egyetlen szabályos ívet húznom főleg lassú vonalvezetés esetén)

    Genius-t is kipróbáltam, nálam ott is rezgett a kurzor amíg nem érintettem a táblát vele, így nem tudok érdemben jót mondani róla, ugyanakkor tudok olyan rajzolóról, aki évek óta nagyon szépen dolgozik Genius-sal (Istenem... mire lenne képes egy Intuval! - szerintem gőze sincs róla.)

    Első wacom-om egy használt, még soros portos - tápegységes intuos 1 volt, és onnan indult az álom. A5 pont elég volt mindenre (mondom mindenre !!! ) amire én használom.
    Később a gumiborítás miatt, hogy érezzem milyen, jött egy kék Intuos2, aminél a felbontás is nagyobb volt asszem, de a dőlésértékelést itt már tudatosan használtam.
    Amikor jöttek a szélesvásznú monitorok kicsit fura volt a táblát kissebbé konfigolni, de szükségmegoldásként tökéletes volt az is.

    Imádatom csúcsa a jelenlegi Intuos 3 A5 Wilde SE, (iMac, 16:9, 20 coll) amihez nem csak GripPen járt, hanem egy majd 40 000-es Airbrush is, ááááááááááá, nem tudok elég csodával beszélni róla... Ehhez a táblához szereztem be az Art Pent, aminek a forgását is érzékeli a tábla, és ehhez szereztem egy egeret is, hogy kilegyen a kollekció.

    Ha valaki anyagi megfontolásból alsó kategóriás táblákkal szemez, annak javaslom, hogy ezerszer inkább egy használt Wacom, mint egy számtekbolti mianevedcseng tábla, mert az illúziót is tönkreteszi, ami kihat nagy általánosságban MINDEN tábla iránt.
    A céghez vettem egy Bamboo Pen&Touch-ot, (bár a touch funkció nálam ki van kapcsolva)
    kényelmesen retusálok amikor arra szükségem van. (na nem egy Intuos, de mégis wacom).
    Aki két monitorral használja, sajnos a Bamboo nem kezeli le a többmonitoros használatot (Intuosnál gombnyomásra válthatod, h melyik moncsi legyen az aktív felület) annak egy korábbi hozzászólásomban ajánlottam két scriptet (Apple rendszer esetén) ami pótolja ennek hiányát. Kicsit nekem azt nehéz megszoknom, hogy a céges noti szélesvásznú, mellette a 19-es monitor meg 4:3 képarányú.

    Jajajj, elég a regényből, mert kitiltanak a végén, remélem, kicsit tudtam segíteni a tapasztalataimmal, mégha elég általánosságokat írtam is le.

    Summa: mindenképpen WACOM. (mégha az egy kisebb vagy egy belépőszintű olcsóbb tábla is.)
    ByKa

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

  • ByKa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Wacom Intuos 3 A6-ot, A5-öt vagy A5Wilde-ot keresek megvételre. Itthon A5W van, (special edition) és van több tollam is hozzá. Most új munkakörben vagyok, csak nagyritkán használnám, de a Bamboo szürke is, meg kicsi is, meg butus is...

    Ha valakinek van a fiókjában ilyen elfekvőben, kérem jelezzen!
    Fazekas Lacival mizu? Nem érem el sem cseten, sem telefonon!

    Sziasztok!

    iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

Új hozzászólás Aktív témák