Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    válasz squarepapa #5590 üzenetére

    Hali,
    Nemtom, mennyire számít a pontosság, vmelyik wacom intuos lesz a befutó, a kérdés inkább az hogy kell-e a Pro vagy elég a sima is, nah meg ugye a méret (S vagy M). Ezt így ennyiből nagyon nehéz megmondani. Neked is azt tudom javasolni, hogy felkellene keresni a fentebb már említett boltot. Ott (Pesten) előzetes egyesztetés után ki tudod próbálni, és mint azt Shapira78 hozzászólásából is láthatod, nagyon segítőkészen állni fognak rendelkezésedre. Sztem ha telefonba megemlíted, hogy neked ilyen speciális igényeid vannak akkor még a laptopra is ráfogjátok tudni dugni.

    Persze azt nem írtad, hogy mennyit szánnál rá, ha olyan 30k körül gondoltad akkor felejtős a fenti és vedd a legegyszerűbb Wacom Intous S táblát. Félre értés ne essék ez még mindig fényévekkel jobb mint bármelyik Trust vagy Genius.

    Shapira78 Nagyon helyes dolgoztasd meg őket ha már ott vannak. :D Váljék hasznos kiegészítővé a munkában és a szórakozásban is.
    Telepítést ha nem mondták el akkor itt már leírtam. Ha jól emlékszek neked PS és Illustrátorhoz kellett, itt láthatod, mikre érdemes figyelni esetleg nézd meg az első részt, bár ez a Pro-hoz van, azért olyan nagy eltérés nincs a driverben.
    Üdv.: Chronos

  • Shapira78

    csendes tag

    válasz squarepapa #5598 üzenetére

    Mivel kezdő vagyok én is, csak annyit tudnék neked irni, hogy a boltban, amiben jártam pesten, fentebb arról linkeltem a termékeket, nagyon szakértő és korrekt volt az eladó. Minden kérdésemre tudott válaszolni és ki is próbálhattam a termékeket. Ha felhívod őket és elmondod az alapparamétereket, rögtön fog neked tudni mondani valamit, mindenféle kötelezettség nélkül, az már csak a plusz opció, hogy be tudsz menni játszadozni a táblákkal.

    Shapira

  • Chronos85

    tag

    válasz squarepapa #5598 üzenetére

    Építész ismerőst leptünk meg pár éve egy Wacom Intous S-el, ezért biztosra tudom mondani, hogy a CAD család is kezeli a táblát. Sőt ha jól rémlik akkor ez egy igen régi barátság a két cég között.
    Azt, hogy mennyire vált be neki sajnos nemtudom. A kezdeti munkafolyamatot biztos h meggyorsította. De ugye ez megint más, mert neked nem csak papíron lesz vmi 2D 2,5Dben. Már ha jól értettem akkor ez CNC-vel vagy vmi egyébb módszerrel kézelfogható termék előállításához kell.
    Mint azt fentebb smc is írta:
    "A pro 5080 lpi míg a sima 2580.
    Ez azt jelenti, hogy egy inch-en belül mennyi "vonalat tud megkülönböztetni. Azaz a Pro majdnem kb kétszer akkora felbontású, ami nem egy elhanyagolható tény ha a pontosságot vesszük. És hát az egy rajznál eléggé fontos."

    Ezért javasoltam, hogy ha megoldható akkor hívd fel őket és vigyel egy laptopot a programmal, meg vmi munkával, mert tényleg nehéz belőni, hogy neked milyen bonyorultságú rajzokhoz melyik tipus lenne ami megfelel. A méret meg ugye a kövi kérdés, erre csak annyit tok mondani, hogy a 3D zsonglőrködő ismerőseim inkább az M-t preferálták. De az ő műveik is megmaradtak a többnyire a digitális érában.

    Tudom ez megint nem sok, de sajnos ennél konkrétabbat nemtok neked mondani.

    Shapira78: Persze szabad. Nyugodtan dobj egy privit, ha elakadsz, majd igyekszek segítkezni.
    Üdv.: Chronos

Új hozzászólás Aktív témák