Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gazpityu

    csendes tag

    válasz huszi.gyb #31097 üzenetére

    Persze, ez költői kérdés volt. Nyilván - vagy legalábbis remélem - a többség egyszerűen cserélni kívánt gépeket ad el, vagy közvetlenül, vagy ilyen gépekre specializálódott kereskedőkön keresztül.

    Éppen ezért vásároltam én is onnan. Tulajdonképpen - a használt autókhoz hasonlóan - az üzleti logika szerint a csúcsgépek, az üzleti kategória veszíti legjobban az értékét, sokszor pusztán azért, mert egy csúcsmenedzser vagy bróker már nem elég menő egy tavalyi cuccal. Akinek nem a trendiség, hanem a megbízhatóság a lényeg, az ezekkel a gépekkel járhatna a legjobban. Főleg, ha még él rajtuk 3-4 év gyártói NBD garancia...

    De azért a sógor kérdése elgondolkodtatott: az adott eladónak is elég szép alkatrész-kínálata van. És a fórumokon is egy csomó alkatrész, alaplaphibás komplett gép, kijelző, MINDEN van. Bontott géptől nyilván a lopottig - nem akarok rosszhiszemű lenni, de azért legyünk realisták... Honnan tudhatja egy potenciális vevő, hogy nem egy eredeti matricás házat vesz meg csupa belebarkácsolt alkatrésszel???

    Ha az én eladómhoz hasonló, ilyen forgalommal és ilyen visszajelzésekkel referált "kereskedők" esetében sem jelenti sem az én gépem ("karcmentes, újszerű" állapotban hirdette), sem az "ÚJ" gép azt, hogy az tényleg garanciális Dell, akkor mi a megoldás???

    OK, eddig a Dell szó nélkül kicserélt vagy 100.000 ft-nyi alkatrészt. De azért már többen jelezték itt is, meg a szervizben is, hogy a végső rendezésnél mégiscsak előjöhet, hogy ki és mikor és hogyan és miből építette át ezt a gépet, és hogy magyarországi-e egyáltalán... Vagy BELŐLE MI magyarországi...

    Végülis maga az eladó is azt írta, hogy "Ilyen esetekben nem nyúlunk bele a gépbe, hiszen garanciás,
    a garancia elvesztését semmi esetben sem kockáztatjuk meg,vitázni sem fogunk ezen"...

Új hozzászólás Aktív témák