Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz sto1911 #78751 üzenetére

    A fogorvosok nagy része nem tud rendesen érzésteleníteni, tisztelet a kivételnek, de életemben ha jártam 10-12 fogdokinál, abból 3-an ha tudtak jól szúrni.

    És mindenáron 1 ponton akarják megoldani. Hátsó örlőnél több ponton is kellhet szúrni, főleg ha valakinek erős a rágóizma vagy mélyen ül a fog.

    Illetve azt a fránya 200 Ft-os érzéstelenítőt is sajnálják, mindenhol még az elavult lidocaint (lidocain-adrenalin) nyomatják, pedig az ultracain (articain-adrenalin) sokkal hatékonyabb és kevesebb az allergiás reakció is.

    Nekem hátsó foghoz 1 ampulla lidocain kevés, ezt már tudom gyerekkorom óta, mindig megesketem az orvost előre, hogy legalább 1:1 kevertet vagy Ultracaint adjon.
    Múltkor is megtörtént, aztán látom, hogy töri le a Lidocainos ampullát az asszistens. Azt hittem felállok és nyakonb.szom. Ne rajtam spóroljon 40 Ft-ot.

    Én is azt hittem drágább, múltkor beszéltük Gazsi-val a témát, utánanéztem és tényleg csak 213 Ft/ampulla az Ultracain DS Forte

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák