Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fenergie84

    addikt

    válasz Isee #37937 üzenetére

    ezt én is így gondolom, kérdés, h azon mennyit mekeg a fogyasztóvédelem, hogy aláírta, ergo áttanulmányozta, megértette és elfogadta a leírtakat...
    Na, szerintem túl sokat foglalkoztunk ezzel a témával :DDD
    Majd megírja doktor úr, h mi lett a vége :)

    [ Szerkesztve ]

  • _seth_

    veterán

    válasz Isee #37937 üzenetére

    Teljesen mind1 mit írt alá, ez attól bűncselekmény. Nincs az a papír ami a törvények felett állna, hiába írja alá valaki 100 papíron, hogy ő márpedig önszántábó adja el a veséjét ha a szervkereskedelem tiltott, remélem érthető a kettő között a párhuzam :) Legfeljebb akkor hozható ez össze ha aláírta, hogy 9800-a volt de nekik nem volt olyan ezért egy 3450-et adtak amit a vevő elfogad, na de ez pedig megint csak mást sért, garanciáztatásnál ha nincs olyan akkor a vételárat kell adni vagy törekedni egy nagyon hasonló teljesítményűre.

    Egyébként egyszerűen annyit mond, hogy vagy cseréljék ki helyesen, vagy adják vissza vásárláskori vételárat (amiből egyébként jobb vga kártyát lehet ma már venni bár ha komplett gép akkor az értékének a meghatározása nehezebb ugyanakkor ebben az esetben a komplett gépet hagyja ott és annak adják vissza az árát, megint csak a vevő jár jól ebben az esetben), ha egyik sem tetszik nekik akkor elmondani, hogy semmi gond, fogyasztóvédelem+rendőrség, a viszont látásra! Sokat bizonyítani sem kell mert papíron rajta kell lennie mivel vette, ott kell lennie egy másik papírnak, hogy vga hibával garanciáztatták, utána egy szakértői vélemény és kész is. (Jó persze ez csak vázlatosan, de nem hiszem, hogy kötekednének ezután az üzletben).

    Amúgy ilyennel már találkoztam én is, ott azzal cseszték el, hogy garanciáztatás után raktak rá lepecsételt matricát, ott ram hiányzott, ott hdd lett hirtelen 80-ról 40 gigás (ebből sejteni lehet, hogy nem tegnapi eset, bár ez a ház matricázás sem nagy szokás mostanában :) ), na mind1, ott szimplán annyit mondtunk, hogy lopás gyanújával fordulunk a rendőrséghez ha azonnal nem pótolják az eredeti méretű merevlemezt, azonnal megoldódott :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Aktív témák