Hirdetés

Aktív témák

  • inkubator

    tag

    válasz Manitou #18969 üzenetére

    Igen elsőnek én is Torát néztem, de több hozzáértő is felvilágosított (nem csak chiliék) hogy a Tora a Rock Shox telók legalja és azt a minőséget a Santour telók jóval olcsóbban tudják. Tévhit, amit neten olvastam amit te is írtál hogy aki nehezebb annak előnyös levegőst venni mert azt magadhoz beállítod DE egy darabig jó, legalábbis azt hiszed aztán csodálkozol hogy mégis eldurran a "légpatron" vagy mi ami tartja a levegőt. Erre azt a példát mondták hogy olyan mintha a kormányon ülve vinnének azaz bármikor eltörhet a stucni. Ezt mondjuk a levegős telók kommentjeinél olvasva nagyobbrészt alátámasztottnak érzem.

    Nekem álmaim telója egy Rock Shox Pike lenne, de kiszámoltam hogy nem fér bele a keretbe mert maga a teló 50-60.000 használtan + átütös tengely 6-9000 + kormányfejcsapágy 6-9000 + hidrós fék felszereltetése 4-5000 munkadíj úgy hogy olajat ők adják, esetleg ha nem sikerül bepaszírozni a váz tartószemekbe a jelenlegi csövet akkor +3000. Ez szumma 66.000 (egy galaxy s ára) a legkedvezőbb esetben, de max 86.000
    DE SR telót lehet venni újonnan 35-ért és ha kormányfej marad a régi, akkor is 45-ből kijövök.
    Kerék fűzést nem számoltam bele mert azt megfűzöm magamnak, fater meg kicentírozza (jófej az öreg és ért is hozzá).

    Szemeztem még a Rock Shox Recon és Reba telóival is, de azoknak is borsos az ára, bár 70 körül pont van egy Recon a Chili 2-ben amit most bontottak ki egy vadi új bringából..... de nincs rá pénz pedig 80-115-ig állítható, U-turn, Motion Control... mindent tud éppen csak nem tekeri a bringát helyetted :D

    Dirt közül Santour Dj sorozatából valamit.
    Jelenleg is Santour telóm van, meg voltam vagyok vele elégedve mert szépen mozog, csak mégis frissíteném a gépemen lévő cuccokat ezért adom el, meg persze azért mert már a becsúszóknál engedi az olajat és az alsó állító csavarnál is. Nem csöppen le csak mégis rendesen megkeni a telót. Még pár évet elfutna, de azért érdemes gondolom a tömítéseket kicserélni meg a szimeringeket.
    Apropó ON igényfelmérés lenne Santour XCR telóra. 80-at kimozog. . Ár: 7000-ről indul a licit privátban. Lock out-os.

    Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

Aktív témák