Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devas

    őstag

    válasz #75376384 #376 üzenetére

    Az a baj a játékkal, hogy vagy tundrás sivatagos szarra rak, ahol kevés a kaja, vagy ki a pusztába, ahol nincs termelés.
    Vagy nincs friss víz. Az is random mennyi barbár zargat, ugye a barbár lovasság mégnagyobb szívás. Igazából a kezdőhely rányomja a pecsétet a civilizáció sorsára egészen a végjátékig. Kapcsolgathatod a balanced kezdőhelyet, mintha semmit sem érne.
    Szerencsére a politikai lapokkal és a vallással javítható a helyzet, de így is masszív hátrány van.

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

  • DjDanee87

    addikt

    válasz #75376384 #376 üzenetére

    Ha ekkora problémát jelent neked a random kezdés, szedjj le valami fix, vagy szimmetrikusan balanszolt mapot és játssz azon. Szerintem sokkal hamarabb válna unalmassá a játék, ha mindig ugyanolyan helyen, ugyanazon nyersanyagokkal kezdene adott civ. Természetesen van némi 'starting bias' minden Civhez, hogy milyen területre pakolja le őket nagyobb eséllyel, de az is csak ilyen 10ből 6-7 startnál jön be. Ezzel vagy együtt kell élni (és alkalmazkodni az adott körülményekhez - mert lehet), vagy restartolni, amíg olyan kezdést nem kapsz amit jónak találsz.
    Én is belestem most pár ilyen rossz kezdésbe. Első játék az Mátyással volt king difficultyn és ott semmi gondom nem volt. 2 folyó mellé spawnoltam, ami nagyon jó kis production boostot jelentett. Vulkán nálam is volt, de az tudtommal teljesen random: nincs olyan hogy bizonyos nemzet messze más meg közelebb spawnol vulkánokhoz. Sima diplomatic victory lett.

    Aztán ma játszottam kicsit magasabb nehézségen, de még mindig csak emperor Mali-val. Itt már én is inkább 3szor újraindítottam, mert nem volt kedvem úgy kezdeni, hogy 1 hexnyi sivatag mellé rakott vagy egyáltalán nem is volt sivatag a látható területen. Aztán végül kifogtam egy ilyet, hogy 3. körben tudtam megalapítani a várost, de legalább elég jó helyre sikerült. A skótok elég hamar betámadtak, de szerencsére emperoron még nem olyan gáz az AI, könnyen visszaverhető volt, sőt elvettem tőle 3 várost ellentámadásban. Onnantól csak rámentem a brutál goldtermelésre, amiben nagyon erős ez a Civ és végül a science victory lett meg előbb, de rá 5 körrel jött volna újabb kongresszus, amivel megnyertem volna diplomatic victoryval, mert már az is 8/10 volt akkorra. Így 344/500 körre lett meg a győzelem: ezután. Tetszik amúgy, amit a science victoryval csináltak. Kicsit le van lassítva a vége, ami sokaknak mondjuk tuti nem fog tetszeni, de én szeretem ezt, csomó mindenre oda kell figyelni még a végén is.

    Nálam egyik játékban sem volt olyan gázos a city state ellen az AI, mint amilyennek te leírod. Persze néha 1-1et megöltek, de ha így is alakul, akkor ott van rá a kongresszusban a lehetőség, hogy visszafoglaljuk őket és jutalmaz is érte a játék. Ebben az utolsó menetben mondjuk egyet öltek csak meg, mert ha jól tudom 9 az alap beállítás (és a térképen 8at látok, így utólag megnézve).

    Összességében nekem nagyon tetszik a kieg, jók ezek a katasztrófák. Kis érdekesség az utolsó játékból: nem hinném, hogy ennyi energiára volna szüksége Brazíliának. 1

    szerk: ja igen, még a globális felmelegedésről a tapasztalataim eddig: Amikor könnyebb nehézségen culture victory volt a célom nem volt semmi gond, nem is emelkedett az óceánok szintje, mert hamar elértem a kultúra fának a végét, és ott van olyan city project, ami csökkenti a már kibocsátott CO2-t. Mostani játékban viszont, ahol science victory volt a célom, mire elértem ahhoz a kultúra fán lévő fejlesztéshez, már maximumon állt a vízszint és a parti szakaszok víz alatt álltak. Még ki kell tapasztalni a dolgot, de szerencsére ebben a játékban nem volt olyan városom, ahol gondot jelentett volna a vízszint, így nem is foglalkoztam vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák