Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Sziasztok!
    2 hete kötötték be a chello-t, plus csomag, ami 5120kbit/512, ami ugye gyakorlatban 640kb/64kb lenne,de a bekötés napjától kezdve stabilan 581kb/55kb-ot tudok elérni max.Mintha ennyire lenne limitálva..Ez normális?mert tudtommal itt a kábel hossza nem annyira befolyásoló tényező,mint a adsl-nél.Ráadásul eddig adsl-em volt, és a 3mbit-es csomag elérte a 373kb/sec-et.(elvi max 375). Ez normális?mivel lehet a gond?

    Nem mintha ez nem lenne elég, de havi 60g limit, és ráadásul havi 16k-ért kicsit idegesítő.Gondoljatok csak bele, 60kb/sec tűnik el..2 éve még 512-es csomagom volt, belegondolni is rossz.

  • Spirit

    őstag

    válasz e=mc² #4 üzenetére

    Köszi az ON topic hozzászólást,de asszem kicsit félreérthető voltam.A chello szerveréig 4,5mbit a sebességm, és tökéletesen stabilan.Nem ugrálni akarok emiatt,csak kíváncsi lennék miért csinálja ezt.Már kikapcsoltam a QoS-t is, hátha,de semmi.
    A másik meg,hogy a 60gb korlát nem 1, nem pedig 2 nap...16 perc egy 700mb-os cd...valami 1,5Tb cucc jöhetne le havonta..na mind1. És még egy apróság...annyira ''fos'' ez chello,hogy nem működik a forgalommérője..ennyit erről...dec 16 óta van chellom, de már lassan a 300. gigámnál járok.(megadta magát egy 2*120-as raid tömböm, azokat pótoltam) És ez a csomag nem is arra aló,hogy a fél netet leszedjem, arra elég egy ''korlátlan'' adsl csomag, (aminél 150 giga fölött automatán szerződést bontanak), de játszani 8-15-ös pingekkel tudok, és ha egy film,vagy játék felkelti érdeklődésemet, negyed órán belül lennt legyen.

    A kérdés azonban ettől függetlenül az,hogy hova tűnik a sebességem 10%-a.Természetesen volt,hogy lassabban ment,de sosem ment az említett érték fölé.

    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    válasz Atapi #6 üzenetére

    Teljesen igazad van, köszönöm.Ha valakinek más ötlete támad, ne habozzon, bár elfogadható a magyarázatod.(érdekes módon egy szintén chellos ismrősömnél 600-620 k körül mozog folyamatosan..nálam meg fix 581.és ez aggaszt,hogy fix,mintha korlátozva lenne:)

  • Spirit

    őstag

    válasz sasa311 #8 üzenetére

    Ez is igaz.Én viszont általában nem dc-ről töltögetek, hanm cod-ozunk hálóban,én vagyok a szerver, az is képes napi 2-3 gigát termelni,ha 8-10 órát fut a szerver 12 playerrel..Emelett fut a hamavhi, és bolyban vagyunk 4-en,mindenki töltöget mindenkitől ''LAN''-on..ez már 60G havonta.Jah,és 4 gép van ráakasztva itthon, és 4-en használjuk(a család csak böngészget, és enyhén töltöget, havi 20-30 giga összesen)

    Szóval csak a lelki békém miatt szeretnék rájönni,hogy miért nem megy legalább 600-620k-t,min a többieknek,ha már a technológia miatt a 640-et nem tudja elérni(kérdés,hogy miért nem úgy állítják a sebességet,hogy nettó legyen 5120kbit)

  • Spirit

    őstag

    válasz corlagon #12 üzenetére

    Na, akkor megnyugodtam..4 ismerősöm van a közelben, aki 5mbit-es chello-s, és ennél magasabb sebességeket érnek el,de akor megnyugodtam..köszi mindent!

Aktív témák