Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=[SteMa]=-

    csendes tag

    valaki a stevesforum-on azt írta, h ebay-ről rendelt patront (chip nélküli, kompatibiliset ip4200-hoz) és kapott bjc3000-hez való patronokat, aztán elsőre nem sikerült neki, próbált folyamatos tintaellátót (CIS) barkácsolni a nyomtatójához, de mivel ez nem sikerült, így újra próbálkozott és sikerült őket beüzemelni, megnéztem a bjc3000-hez való patronok a bci-3e sorozatúak, megnézné valaki, hogy vajon jók-e bele? lemértem egyet boltba de 1-2 mm-es eltéréseket látok, de nem ugyanazzal a centivel, meg zacsin keresztül, meg amivel ott mértem az mérőszalag volt, fém és meg volt hajolva, szal mérési hiba is lehet. ha valakinek akad olyan patronja, próbálja már bele legyenszíves! THX!
    Amúgy ha valakit érdekel a nyomtatás költsége, kiszámoltam az 5%-os telítettséggel nyomtatható oldalak alapján, ha egy full fekete a4-es lapot nyomtatsz és elvileg mind a 4 színt 100%-osan használja, akkor:
    patronár / 5.5 + A4-es papír ára = maximális A4-es fénykép költsége

    pl. eredeti patron 2800ft, fotópapír 120ft -> max. 629ft egy a4-es kép (ennél lehet jóval kevesebb, ez a MAX!)
    patronok.hu 750ft, fotópapír 65ft -> 201ft/lap

    én ebay-ről fogok patront rendelni 300ft-ért és szintén onnan a4-es lapot 35ft-ért, szal: 90ft/lap(A4) és ez a totál maximális költség, ennél kevesebb egy a4-es fénykép nyomatnál az ár, sztem olyan 60-70ft/lap, szal picit jó.

    FONTOS KÉRDÉS:
    ha csíkosan nyomtat, mert utántöltés miatt buborékos a patron, attól még a nyomtatófej jó? vagy mi ez a besülés dolog?

    [Szerkesztve]

    Sajnos egy dolgot nem engedtek meg kiskorodban: a gázcsapot

Új hozzászólás Aktív témák