Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 90Quiet

    tag

    válasz #41635072 #5309 üzenetére

    Azzal lehet jobban keresni, amelyik szakmát magadénak fogod érezni, és meg látod benne a piaci lehetőséget. Ha szereted a szakmád, akkor valószínű, hogy folyamatosan toppon leszel benne, érdekelni fog merre fejlődik az a terület, és mivel ezen a témán fog kattogni az agyad valószínűbb, hogy meglátod a célt és a pénzt benne, legyen ez saját vállalkozás, vagy egy jó pozíció egy nagyvállalatnál.

    Ez az Én véleményem.

    A legrosszabb az, ha csak megcsinálod a papírt és várod az államtól, hogy sült galambként repítse a szádba a karrierlehetőséget. Ebbe a csapdába nem szabad esni, és szerintem egy fokkal könnyebb ezt elkerülni ha szereted a szakmád.

    Egyébként én is épp most vagyok a szakirányválasztósdiban és meg kell hagyni, döntés a javából. I know how u feel ;)

    A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

  • 90Quiet

    tag

    válasz wmarci #5731 üzenetére

    2011-ben jöttem át BME-ről, tehát még a "nagy" 2012-es oktatási reform előttről tudok nyilatkozni. Én rendes felvételivel jelentkeztem még februárban amikor éreztem hogy rezeg a léc a BME-n, majd szeptemberben még párhuzamosan csináltam a két iskolát (mindkettőn aktív félévvel voltam egyszerre, ami állami finanszírozásba akkor még egy félévnek számított). Regisztrációs héten elfogadtattam jóadag megcsinált tárgyamat, kivétel nélkül elfogadtak minden hasonló tárgyat (Matek, anyagtudomány, prog 1-et két tárgyba is, digitális technika, szabválok...)
    A bme-n két félévet használtam el államin, a Kandón már modulon vagyok és még mindig az állam fizeti a féléveimet. De mindenképp annak tükrében vedd a kommentem, hogy én még a 2011-es oktatási törvények szerint járom a sulit.

    [ Szerkesztve ]

    A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

Új hozzászólás Aktív témák