Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomseck

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék BTC-vel kereskedni, és néhány alapvető kérdésben kérném a segítségeteket:
    -CEX.io-n kereskedtem már, de pár tíz ezer forinttal még nyáron. Amolyan kíváncsiságból.
    -Innen kiszálltam és szeretnék most a Krakenen tovább dolgozni.

    -Beküldtem minden adatot, TIER 3 verifikálás alatt van, szerintem nekem ez a szint elég.
    -Egyelőre egy 1200 €-val nyitnék, a bankszámlán ott áll a pénz (természetesen HUF-ban) és fel kéne töltsem utalással.

    Tapasztalatokat várnék, illetve segítő tanácsokat. Sajnos nem egyértelmű a pénz kivét és berakás a Krakenen számomra. A SEPA utalás költsége 2500 Ft körül van, a kiutalás is ennyi? Ha hónapokig csak altatom a BTC-t van-e költsége? Mit érdemes még tudni befektetés előtt?

    Köszi!

  • tomseck

    csendes tag

    Köszi szépen az eddigi segítséget!

    A Kraken valóban lassú és rendre hibákat dob. Szóval érdemes ezt a bitstampot előtérbe helyezni?

    Illetve ha egy darabig altatni akarom a pénzt, lehet jobb ötlet ha egy walletben tárolom?

    Köszi!

  • tomseck

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is meg szeretném köszönni a korábbi segítségeket, hálás vagyok mindenkinek a témával kapcsolatban!

    Néhány hét tömény szakanyag, fórum, cikk, sajtóanyag, és egyéb hírek elolvasása után érlelődik bennem az alábbi szösszenet, és egyszerűen nem tudom magamban tartani. Előre is bocsássatok meg, nem akarok "FUD"-olni:

    Véleményem szerint maga a blockchain technológia ami hozhat némi felüdülést a pénzügyi szektorba, nem a Bitcoin mint deviza. A technológia tényleg haszna lehet az emberiségnek a jövőben! A Bitcoin a rivaldafényt a növekvő árfolyam miatt kapta idén, és mindenki szakítani akar belőle egy nagyot. Sajnos a fától az erdőt kevesen látják. Több külföldi információ szerint a növekvő árfolyamot a háttérből manipulálják fedezetlen USDT kibocsájtásokkal, amiből BTC-t vesznek, és így megy a folyamatos árfolyamnövekedés és a recovery miután kihúzták a hasznot. Ezek az emberek hivatalos pénzügyi auditnak nem minősülő dokumentummal kábítják a befektetőket, a fényes bevételek reményében, és az idei év növekedésének tükrében pedig mindenki szemet is huny efelett.
    A mostani szóbeszéd, miszerint ömlik be az intézményi pénz önmagában jó sztori, de senkinek se jut eszébe hogy az intézmények hétvégén zárva vannak, így az "intézményi lóvék" akkor pihennek. Most hétvégén is beömlött 50 millió fedezetlen USDT a Bitcoin vénába. [link] A beáramlott hamis USDT-vel egyrészt folyamtosan mérgezik és aktiválják a botokat vételre, majd szépen néhány óra múlva jön a kopasztás. Nekik ez 100% haszon, nyilván 0 befektetéssel a legkönnyebb. A hodlerek számolják a nem létező virtuális vagyont, és a FOMO érzésre újból beszáll a nép. Ez a ringlispir megy már egy ideje, az árfolyam meg nő.

    A legjobb módja, hogy ne keltsenek feltűnést az, hogy meghagynak mindenkit win-win szituban, csak nyertesek vannak, tökéletes az idill. Így nyilván senkinek nincs ellenére az egész, mindenki számolgatja a virtuális egységben tárolt vagyonát, sőt, így növekszik a próféták jelentős száma.
    A tőzsdemanipulációt fűszerezi a háttérben megbújó tudat, hogy a kriptopénz világ kezdeti felhasználási formája a SilkRoadon (és társain) történt. Az innen megörökölt alvilági kereskedők és vagyonaik, drog és minden egyéb nyalánkságra felhasznált egyenlegek még mindig ott vannak ezeknél az embereknél. A zsarolóvírus, ami szintén csak Bitcoint fogadott el, az dobta meg csak igazán az árfolyamot. Ezen jómadarak mellett ott vannak az adóelkerülők, pénzmosodák, és állítólagos terrorista szervezetek. Mindez az anonimitás árnyékában, kellemesen.

    A blockchain technológia evolúció, de mivel sokan rossz dolgokra használják, ezért több kormány már - és több kormány hamarosan törvényeket hoz ellene. Képzelhetjük, ha már törvényeken gondolkoznak, mióta tarthat a megfigyelés? Két tegnapi cikk:
    [link], [link]
    Miután meghozták a szabályt, törvényeket, jöhetnek a legális nyomozások, átvilágítás, és végül a retorzió, akár visszamenőlegesen.

    Sose tudhatjuk mikor ér véget a zene, amire most mindenki táncol, ehhez már olyan belső körökben kéne mozogni. Ez az a helyzet, mikor a lassú reakciójú országok mellett felgyorsul azok lakóinak az igénye egy megoldásra, amit ők nem tudtak biztosítani, és kifejlődik egy olyan helyzet, amire köpni nyelni nem tudnak. Marad az önámítás, a próféciák egyre újabb és újabb formái, és az árfolyam a csillagos égig! Akinek módja van rá, ezt még okosan használja ki, de legyetek résen.

    Ha valamit esetleg rosszul írtam, nyugodtan javítsatok ki, kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. :R

Új hozzászólás Aktív témák