Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Immy

    őstag

    válasz biker #616 üzenetére

    A szoftverekre úgy látszik még nincs normális szabályozás....

    "Használtan" is lehet venni cégektől xp-t és office-t számlával venni vagy csak újan?

    Ha veszek egy xp sp2-t akkor azt autómatán frissíthetem sp3-ra? Vagy olyan a licence hogy csak sp2 lehet fent?!

    ui.: azért félek mert nem rég volt állami pályázat honlapkészítésre. Akkor sokan megnyerték és nagyon sokan 1-2 nagy állami vagy nem is mondom milyen befolyású céggel készítették el. Mivel én jóban vagyok 4-5 ilyen cég vezetőségével ezért én olcsóbban, jobb! weblapot fogok nekik készíteni. Nem titkoltan több ügyfelet megpróbálok majd átcsábítani mivel olcsóbb vagyok és jobbat készítek mint ami nekik jelenleg van. Nem hiszem, hogy olyan balekok lennének, hogy ne tudják kideríteni ki üzemelteti a honlapot. A piacaikat természetesen védeni akarják és várhatóan majd kopogtatni fog apeh/VPOP meg tudom is én milyen állami szerv.

    Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #616 üzenetére

    Arról, hogy mire van ideje az apehnak: ismerős (házaspár, gyerekekkel) vett egy húszmilliós lakást Bpen, részben hitelre, erre jön a levél az apehtól, hogy teljes vagyonvizsgálat, fáradjon be. Három hónapig (!) tartott, és a bankszámlájukról történő minden egyes oda- és elutalást megnéztek, pontosan össze kellett szedniük, miből is vették a lakást, minden tranzakcióra magyarázat kellett. Ha azt mondta, hogy a szülőktől kaptak pénzt (ami speciel valóban igaz volt), akkor arról is papír kellett, csak akkor fogadták el - holott magánszemélyek közötti kölcsönszerződést nem kötelező írásba foglalni... Több százezerbe fájt neki az adószakértő, akit megbízott, hogy eljárjon, de végül egész jól kijöttek belőle. Csak az a három hónapnyi idegeskedés, az maradandó élmény volt nekik. :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák