Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Okosandroid #7521 üzenetére

    NAV dönt, nem a posta

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • kBruce

    csendes tag

    válasz Okosandroid #7521 üzenetére

    Nem kell majd ráfizetned. A 10 euró alatti vámterhet meg nem haladó csomagoknak elengedik az ÁFÁ-ját. Például így rendeltem drónt 36 dollárért.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Okosandroid #7521 üzenetére

    2 hete is volt egy ilyen csomagom, meg előtte is pár darad, ne higgy az ügyfélszolgálatnak, úgy kell vámoltatni ahogy az Összefoglalóban írva van. Szerinted miért írtam volna le, ha az nem úgy lenne?
    Én nem hazudok, ők viszont össze-vissza beszélnek.
    Itt egy idézet az Ügyfélszolgálattól:

    Magyar Posta Ügyfélszolgálat <Kozponti.ertesites@posta.hu>
    Köszönjük megkeresését. Felvetéseire az alábbi választ adja a Magyar Posta:
    A Magyar Posta vámkezelési szolgáltatást nyújt, a teljes folyamatban közreműködik. A esetleges vám összegének megállapítását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei végzik. Tehát a Magyar Posta vámkezelési szolgáltatása azt jelenti, hogy a vállalat jogszabályban kapott felhatalmazás alapján kezdeményezi a CN23 vám-árunyilatkozattal a küldemények vámkezelését, azaz közvetít a vámeljárásra kötelezett vagy kiválasztott termék címzettje és a NAV között, bekéri a vámoláshoz szükséges adatokat, azokat átadja a NAV szakembereinek, aztán a NAV vámhatározata alapján bekéri az adót és szolgáltatásért cserébe a díjat.

    A konkrét felvetést a beküldött okmányokkal együtt a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal közösen vizsgáltuk meg. A hivatkozott, az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése nem csupán a kereskedelmi forgalomra vonatkozik, így ennek alapján a kis összegű, 10 eurónál kisebb, vagy az ezzel megegyező terhet valóban nem kell fizetni. Ez a jogszabályi hivatkozás a NAV álláspontja szerint vonatkozik a magánszemélyekre is, valamint a külföldről érkező küldemények után fizetendő ÁFÁ-ra is.

    A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy januárban 44 USD-ig adómentes a küldemény. A becsatolt CN23 nyilatkozaton 43,39 USD szerepel, tehát ez alapján a jogszabályoknak megfelelően jártunk el. Mindezekből következik az, hogy az említett blog bejegyzés tartalma jogilag alátámasztható. Az ott említett jogszabályi hivatkozás helyes, a vámkezeléseket végző pénzügyőrök eddig is ezen jogszabály figyelembevételével számoltak a vámkezeléseknél.

    A Magyar Posta a vámtechnológiáját a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal kötött megállapodása alapján alakította ki, az együttműködés a két fél között folyamatos.
    Üdvözlettel,
    ...............
    ügyfélszolgálati ügyintéző
    Magyar Posta Zrt.
    Ügyfélszolgálati Igazgatóság
    Tel: 06-1-767-8282
    E-mail: ugyfelszolgalat@posta.hu
    Adatvédelmi nyilvántartási szám: 40797

    De igaza van, én sem azt írtam hogy törvény szöveget küldj.
    A vámeljáráshoz szükséges összes dolgot kell beküldeni.
    Töltsd ki a nyomtatványukat, mellékeld az értékről az igazolásokat, mellékeld a kérelmet és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák