Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Üdv.

    Új vagyok az ATI tulajok táborában, eddig mindig NVidia kártyám volt, szóval lehet kicsit gagyi lesz a kérdésem, de nem tudok előrébb jutni.
    Van egy ASUS M51VA laptopom, amiben egy HD3650-es ketyeg. Elvileg ehhez egy 8.4 körüli Catalyst van a driver CD. Ezt szeretném frissíteni a 8.10-re, de sehog sem tudom. Letöltöm az Ati oldaláról a Drivert és a Catalyst Control Centert is, telepítem mindkettőt, hiba nélkül végigmegy a telepítés, de mégsem frissülnek a szoftverek. Ha letölröm az eredetit akkor a telepítő csak valamilyen csomagkezelőt telepít, és semmi mást. Valamit elrontok vagy mit kéne másként csinálni?

    Üdv. sanzi

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    Üdv.

    Integrált lapnál melyik VGA erősebb? Az Intel 945-ös vagy az Intel G31-es?

    Üdv. sanzi

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz gooool #18541 üzenetére

    Köszi szépen a választ mindenkinek. ;)

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    Üdv.

    Egy kicsit bonyolult problémám lenne egy kicsit hosszú sztorival, de remélem van akinek van ötlete.

    Van egy AGP-s rendszer, benne egy 7600GS. Az egész DSUB csatlakozón rákövte egy 66cm-es Samsung LCD TV-re. Történt egyszer, hogy be lett kapcsolva az egész, de semmi nem jelent meg a képernyőn. A HDD ledek villogásából arra következtettem, hogy a Windows betöltődött rajta. Mielőtt a gép elindult 9-et pittyegett. Ezek alapján azt gondoltam, hogy a VGA behalt. Meg is békéltem a gondolattal, lehúztam a gépet rádugtam a polcon heverő P3-mast, hogy mégis lehessen valamivel netezni, az is bekapcs, hasonlü hibajelenség, csak az nem pittyeg és nem tölt. Az is elindul, de se kép, se hang. Na, mondom ennek fele se tréfa, kiszedtem az első gépből az AGP-s 7600GS-t átvittem egyik ismerősömhöz, akinek még AGP-s rendszere van, betettük a kártyát, hasonló tapasztalatok. Nincs kép, de a gép bebootol a háttérben. Ez alapján arra gondoltunk, hogy a VGA tényleg halott, bár külsérelmi nyomok nem látszódtak rajta.

    Elmentünk a helyi PC boltba, vettünk egy AGP-s HD3450-et meg a használt PC bontóban pár 100 Ft-ért egy PCI-os valami őskövületet. Hazamentünk, beraktuk a HD3450-est, és ment az AGP-s gép, a P3-masnál is az alaplapi kártyát letiltottuk, betettük a PCI-ost, és ment szépen. Ez a sztori, jönnének a kérdéseim.

    - Előfordulhat-e az, hogy - egymástól függtlenül - de egyszerre hal meg a két kártya? Menny is lenne ennek a valőszínűsége? :D
    - Azt mondták a PC boltban - bár amit ott mondanak mindig fenntartásokkal kezelem - hogy az LCD TV hiába van PC bemenete hosszú távon nem alkalmas monitornak. Kb. 1 éve megy így, minden probléma nélkül, de most hirtelen kettő gép is elhalálozott, amit rákötöttünk.
    - Ha esetleg nem a TV a hibás, mi okozhatta a 2 VGA meghibásodását egyszerre?

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz jaja1981 #28636 üzenetére

    Rendszeresen volt használva, pont előző nap telepítettem újra rajta az XP-t. Akkor ment minden rendesen.

    @katt777
    A PC tudott natív felbontásban jelet küldeni, mindig is így használtam. A kábel az előző - szintén Samsung - CRT monitor kábele volt.

    u.i.: Akkor nyugodtan dughatom vissza az új VGA-t?

    u.i.2: "Elég, ha hibás, és küld egy adag feszt a VGA-ba. Persze a kábel/csatlakozó is lehet a hunyó."

    Ezt a plusz "feszt" nem lehetne valahogy kiszűrni? Valami spéci kábel vagy átalakító esetleg? Nagyon nem szeretnék még egyszer így járni. Arra van esély, hogy a TV-be a coax kábelen keresztül - T-home kábeltv - kapott valami nem neki valót és azt adta tovább a gépnek? Akkor nem kellene a tv-nek is sérülnie?

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz katt777 #28645 üzenetére

    DVI nincs a TV-n. HDMI lenne még, de az meg a VGA-n nincs. Vagy van egy DSUB-DVI átalakítóm, az menjen a TV-be és mondjuk akkor DVI-al kössem össze? A DVI mivel jobb, mint a DSUB? Esetleg a HDMI?

    A TV-hez nem adtak DSUB kábelt, így nincs "gyári". Menjek be egy boltba és kérjek DSUB kábelt LCD-hez? :D Biztos körberöhögnek. :DDD

    Az antennára meg úgy gondoltam, hogy mondjuk egy kis túlfesz megy a TV-be az atadja a DSUB-ra, és mondjuk a TV nem feküdt meg tőle, de a VGA igen.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    Üdv.

    Egy olyan gondom lenne, hogy van egy ASUS M51VA laptop 1440*900-as felbontással, ami ugye WIDE. Van a régi nagy kedvenc a NFS Most Wanted ami max 1024*768-at tud. A laptopban egy HD3650-es fut. Most a képet "szétnyújta", nem lehetne valahogy megoldani azt, hogy a képarány jó legyen és a kijelző két oldalán legyen fekete csík?

    Köszi!

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    Üdv.

    Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: Katt

    Honnan a hátamból szedek infót, hogy a VGA-m "D-SUB-on küldi az analóg jelet" vagy se?

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Aktív témák