Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • RootRulez

    félisten

    válasz zagga #36008 üzenetére

    Ami lényeges különbség, hogy a 4200 tudja a DX10.1-et ezáltal jobban osztja be a memóriát az ablakkezelő...

    ═════════════════════════════════════════

  • believil

    tag

    válasz zagga #36008 üzenetére

    Sztem az is fontos, hogyha nem olyan gyors a géped többi alktrésze, hogyha esetleg dx9-ben futtatsz egy programot a HD4200-al, akkor sokkal folyamatosabb élményt kaphatsz, lévén, hogy újabb shadereket is támogat, és ezen régebbi (dx9-es) verziókat könnyebben használja. Viszont az is lehet, hogy dx10.1-et támogat a kártya, de ha ugyanazt a progit futtatod dx10-en, már megfekszi a gyomrát ugyanazon egyéb (modell, textura) beállítások mellett. Tehát tuti gyorsabb a HD4200... ilyen apróságok miatt. Ezt tapasztalatból mondom. Szóljatok, ha a magyarázatom istentelenül nagy baromság... de tényleg ezt tapasztaltam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • believil

    tag

    válasz zagga #36012 üzenetére

    Általában én is így szoktam őrlődni... :)
    Nem igazán tudok töbet mondani sajnos... Viszont amit RootRulez írt a memóriakezelésről szerintem itt jön elő a 4200-nál előnyként, lehet, hogy gyorsabb az órajele a 3300-nak, de nem biztos, hogy ez látható eredményt hoz, lehet, hogy a 4200 a jobb beosztás miatt jobb teljesítményt nyújt.
    Nem vagyok hw mágus, sztem a többiek kicsit többet tudnak segíteni. Én annó egy HD2600 Xt, és egy (úgy emlékszem) 3650 "sima" között nem tudtam dönteni... mert szinte teljesen ugyanazt tudta a két kártya... aztán a HD 2600 xt mellett döntöttem. Nemtudom jobb/roszabb mint a másik kiszemelt, azt tudom, hogy én meg voltam elégedve 1,5 évig a 2600-al, hiába volt lemaradva egy "generációt".
    Tényleg nem tudom... ilyenkor nálam pl az ár, és a beszerzés gyorsasága dominált. Mindenképp ajánlatos, hogy nézz szét körül a neten tesztek ügyében ha még nem tetted (de gondolom már túl vagy rajta), és mindezeken jól átrágva magad dönts!
    Na tényleg nem okoskodom, mert nem tudok sok értelmeset mondani. :DDD

Aktív témák