Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Apaf3j #299 üzenetére

    Routere válogatja.
    Alaphelyzetben nem, de némelyik igen.
    Mondjuk, ha a kábel átkrimpelése vagy cseréje gondot okoz, de van a routeren ''uplink'' port (vagy egy olyan ahol kapcsolható hogy egyenes vagy fordított aa bekötése), akkor oda mehet a crosslink kábellel a gép.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz ngabor2 #813 üzenetére

    Nagyjából helyes ám, amit írtál, csak egy-két pontatlanság van benne (amikkel kapcs. fizikatanára válogatja hogy elnéző mosollyal és helyreigazítással avagy ordibálással és egyes bevéséssel reagál :) )

    Szóval:

    Miért nagy jelentőségű találmány a kerék?
    Mert helyváltoztatáshoz csökkenti a csúszási surlódást, ehelyett a tapadási surlódás van, ami általában sokkal kisebb értékű


    A tapadási súrlódás a legnagyobb mind közül. Mivel azonban tapad, azaz nem csúszik, nem mozdul el a két (tapadó) pont egymáson, nem végzünk munkát a _tapadási_ súrl. ellenében. A keréknél, amire gondolsz, az a gördülési ellenállás lehet, illetve ''gördülési súrlódás'', ami tényleg jóval kisebb. (idő nagyrészében tapad, néha icipicit megcsúszik, ezért kell kis munkát végezni mégis) Ez a kerék és a talaj között van. Van még csúszási súrl. a csapágyazásnál, de ott meg zsírozunk/olajozunk, hogy csökkentsük :)


    Kinyitott ernyővel már egyenletesen mozogva ereszkedik le az ejtőernyős.Mit tudsz ebben az esetben a közegellenállási erő nagyságáról és irányáról?

    Nagysága megnő, iránya nem változik (hogy merre néz, inkább a könyvet böngészd).


    Szerintem itt az egyenletes mozgás miatt akarja azt a választ hallani, hogy (mivel egyenes vonalú egyenletes mozgás feltétele hogy a testre ható összes erő eredője zérus legyen) a közegellenállási erő a gravitációs erővel megyező nagyságú de ellentétes irányú.

    Sorolj fel olyan sportágakat, ahol különösen fontos a közegellenállás csökkentése, illetve növelése!
    Csökkentés: futás, sí, kerékpár,
    Növelés: kajak, úszás


    Hümm. Kajaknál, úszásnál ahogy evezünk (az evezővel vagy úszásnál a kezünkkel), valóban növelni akarjuk, de hogy a víz ne fogja vissza, ne lassítsa a haladó kajakot vagy embert, ott csökkenteni :)
    Vitorlázásnál mondjuk a vitorla-levegő kapcs. esetében növelni akarjuk (minél jobban belekapjon a szél), de víz és a hajótest között csökkenteni :)

    TÉnyleg nem kötözködni akartam, csak szerintem így OK :)
    Szerintem jobban leírtad, mint Gabcsika. Az nekem zavarosabbnak tűnt pár helyen, főleg az elején, bár ő is írt okos dolgokat.

    [Szerkesztve]

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz Gabcsika #826 üzenetére

    Néhol Te is pontatlan voltál, és néhol én is valószinűleg :)
    Nem akartalak megsérteni, ha sikerült, 1000 bocs!
    Feltételeztem, hogy jobb, ha minél érthetőbben egyszerűbben magyarázzuk jelen esetben :)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz csibor #837 üzenetére

    ne hagyj space-t a [L] és az url között, akkor működik. De ez csak a főoldal cime, melyik egérre gondolsz?

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz ToBeY #836 üzenetére

    mármint megvan a bios tartalma, amit bele kéne irni, csak nincs meg a flash program? (hasonlat: megvan mit akarsz cd-re irni csak nincs cd iro program?)

    vagy maga a teljes bios izé nincs meg?

    Elobbi esetben elképzelhető hogy van, ekkor azt kéne tudni, hogy Award, vagy AMI, vagy milyen bios (de lehet h ennél potosabban), utóbbi esetben pedig az alaplap tipusát. De az alaplap pontos tipusa az segit, szerintem ird meg ide :)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz L3zl13 #891 üzenetére

    Miért nehéz a kerékpárt irányítani, ha a kormányt a forgástengelyhez közel fogjuk?

    Ld L3zl13 válasza


    Megváltozik-e a forgatónyomaték, ha az erő nagysága változatlan,de iránya változik?

    Igen, mert az erőkarra merőleges vetülete számít, az pedig változik, ha megváltoztatod az irányt. Lehet hogy egyszer láttad úgy is hogy forgnyom=erőkar * erő * sin(alfa). Alfa az erő hatásvonala és az erőkar által bezárt szög.
    (más szóval gimiben csak simán - skalárisan - szorozzuk az erőkart meg az erőt, de fősulin már vektoriális szorzatot veszünk...)


    Nevezz meg olyan eszközöket, amelyek használatánál fontos szerepe van az erőhatás forgásállapot-változtató képességének!

    Nem biztos hogy értem a kérdést, de mondjuk kétkarú mérleg.


    Mire vonatkozik az egyenlő karú mérlegnél az egyenlő jelző?

    ld. L3zl13 válasza


    A batyut szokás a vállra tett bot végére erősítve vinni . Mekkora erővel lehet a botot egyensúlyban tartani , ha a vállunktól kétszer távolabb fogjuk azt, mint amennyire a batyu a vállunktól van?

    ld. L3zl13 válasza


    Hogyan változik a nyomás egy autó kerekei alatt,ha egy ember helyett négyen ülnek az autóban?

    Növekszik, mert nagyobb a súly (azaz a nyomóerő a gumifelület s az aszfalt között) de icipicit csökken mert icipicit jobban belapul a gumi (nagyobb nyomott felület). Összességében növekszik.


    Hogyan változik egy állvány talajra gyakorolt nyomása, ha lábai alá deszkalapot tesznek?

    ld. L3zl13 válasza (feltéve hogy a deszka felülete nagyobb mint az eredeti lábé :D)


    Melyik lapjára fektetve legkissebb egy tégla által kifejtett nyomás?

    ld. L3zl13 válasza


    Miért lehet ugyanazt a húst éles késsel kissebb erővel elvágni , mint életlennel?

    Majdnem ld. L3zl13 válasza :) Azaz jó csak nem biztos hogy mindenki érti. :)Gondolom adott nyomás szükséges az adott darab hús elvágásához. Ha életlen a kés, nagyobb a nyomott felület, így nagyobb erő kell, ha élesebb a kés, kisebb a felület, elég a kisebb erő is.


    Mondj példát a nyomás növelésére és csökkentésére!

    Ld. előbbi. Kés megélezése: nyomsánövelés (ua. erő esetén). Korcsolya dettó. (az talán jobb is, mert ugye a korcsolyás súlya jobb eséllyel állandó egy adott időn belül, mint amekkor erővel vágok a késsel... korinál azért jó a nagyobb nyomás, mert úgy gyorsabban/jobban megolvad a vékony penge alatt a jégen egy vékony film. Ezen a víz-filmen siklasz a korival ugyanis.)
    Nyomás csökkentése: Ld. szekrényláb alá deszkát teszel... vagy jó példa a hótalp amivel a sarkkutatók járnak :) Vagy akár a síléc is.


    Miért lánctalpas a földmunkagép?

    ld. L3zl13 válasza

    Miért szakad be a felnőtt alatt az a jég , amely a gyerek alatt még nem szakad be?

    ld. L3zl13 válasza

    :)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz Gambit #892 üzenetére

    Egyébként teljesen igazad van!
    Bár, az én párom, aki pedig okos lány (nem attól az, de két diploma, nem is bölcsész, hanem közgáz), azt mondaná, nagyon sok mindenkivelegyetemben, hogy _soha_ nem lesz, nem volt erre szüksége... :(

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz HERR Z #1309 üzenetére

    Nem a lassú vinyó volt a gond? Én úgy tudom, a vindózok úgy vannak megirva, hogy mindenképpen swappeljenek... illetve hozzáértő szaki biztos ki tudja tud valami trükkös beállitást hogy csak minimálisan (w98-ban még be tom állitani hogy virtual mem off de ijesztő hogy oda van irva hogy not recommended), de ez a beállitastól függ, nem csak hogy mennyi a ram.

    használtam w2k prof-ot celeron 300-on 128 mb ram-mal és teljesen OK volt... bár nem gagyi alaplap és nem lct vinyó volt, de nem is extra.


    [Szerkesztve]

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz Blackmate #1311 üzenetére

    word 2000-ben:

    Save as... (mentés másként)

    feljön az ablak hogy milyen formátum filenév stb.
    Jobb felső sarokban van a ''Tools'' (eszközök) gomb. Rányomsz, legördül, vban olyan hogy ''general options'' (általános beállitások/opciók, gondolom). Erre feljön egy másik ablak ahol beikszelheted hogy ''embed TrueType fonts'' (TrueType betűtipusok beágyazása, gondolom).

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Biztos van ilyen topik, de nem találom a keresővel...

    Mekkora a dvd írás hardverigénye? (Proci, ram, akármi)
    p3 korabeli gépekkel is lehet (akár amd vonalon), gond nélkül, biztonságosan, vagy...? :F

    Ja, az se haszontalan infó, hogy a tápból mennyit sajtol ki egy ilyen...

    [Szerkesztve]

    Whatever.

Aktív témák