Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz bobalazs #43161 üzenetére

    Igazából nem kell ismerni a forgatókönyvet elég csak figyelni, hogy kivel van dolgod, ellenőrizni a hitelességét. A fenyegetőzés, manipuláció inkább figyelmeztető jel, hogy csalóval állsz szemben, de nem mindig egyértelmű. Hatóságok is néha írnak hasonló leveleket, vagy olyan cégek, akiknek tényleg nem fizettél. Manapság már az is előfordul, hogy google translate-el küldik a levelet. Én pl. kaptam .eu top level domain szolgáltatótól és hatóságtól hasonló levelet. Mondom ez tuti adathalászat, megkerestem őket, aztán azt írták, hogy ezt ők komolyan gondolták, hogy ilyen egy hivatalos levél. Érdekes, hogy milliárdokat keresnek, de nem telik nekik arra, hogy lefordítassák valakivel 20 euroért. Én egyre inkább azt látom, hogy az adathalász levelek minősége javul az üzleti és hivatalos leveleké meg rohamosan csökken, aztán szarban leszünk, ha összetalálkozik a kettő. A célzott adathalászatot már most elég nehéz elkülöníteni. Én is kaptam németektől olyan levelet, aminél nem tudom a mai napig mi lett volna, ha rákattintok a linkre, mert nem volt egyértelmű, hogy igaz e a sztori, amit előadtak, vagy célzott adathalászatról volt e szó. Végül nem nyomtam rá, bár erős volt a késztetés, hogy megtegyem.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák