Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vazee00

    tag

    Tiszteletem!

    Van egy asrock alive nf7g hd720p lapom, és az egyik pillanatban kikapcsolt a gép. Kapcsolnám be, és éreztem füst szagot. Kiderült, hogy a (z) Nvidia 7050 nevezetű chipsettől származik ez a szag. Leszedtem a hűtőbordát, és az egyik sarokban ha jól látom, akkor picit lejött a nyák, és ott van a réz réteg, ezt pedig korom ölelte körül.
    A lapot az INTEGRÁLT videovezérlővel használom. A gép bekapcsol, csak ugyan képet nem ad. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ha teszek bele egy Vga kártyát, akkor ezt a gondot így lehet orvosolni, vagy végleg meghalt? A képen bekarikázott alkatrészről van szó.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Üdv
    vazee00

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Szevasztok!

    Remélem valaki tud majd nekem segíteni itt.

    Tehát a problémám az lenne, hogy van egy GA-M59SLI s5 -ös lapom. Ez a lap egy olyan hibát produkál, hogy a cpu hőmérsékletre irreális adatokat ír. +-15 °- ok ugrálnak fel le egyik pillanatról a másikra. Gondolom a szenzor -a a ludas, mert kézzel megállapítva kizárt, hogy 50C° -nál magasabb lenne a hőm. A proci gyári 1.3V -on menne hibátlanul, de nálam túlmelegedés hibajelenséggel a gép állandóan kikapcsol. 1.1V -on még tudja a gyári órajeleket, itt is magas a hőmérsékleti adat. Netezés közben is 70-80 C° -nak látja. Próbáltam több progival is monitorozni, ugyan annyit mér, mint a bios szerinti.

    Az előző lapomban (Asrock) játék közben 55 C° körül volt a proci, tehát valami gebasz van, hisz érzem, hogy amit kiír a hőmérsékletre, annak valójában a közelében sincs. A legújabb bios van fennt. Mellesleg a régi lappal az 55 C° 2.7ghz -en ment,(atomstabilan) a gyári pedig 2.3 Ghz. HA ennél a lapnál beállítom a 2.7 Ghz -et, pár perc múlva kikapcsol. Ilyenkor a bios szerint 110 C° -ot ír, természetesen alig langyos a hűtőborda.
    Hűtőpaszta cserélve van igen, jól érintkezik.... Bios -ban le van tiltva a warning cpu temp, így is leáll a gép. Ez a lap kifogott rajtam.

    Lap: GA-M59SLI S5
    Proci: Athlon 64 x2 4400+ 2.3ghz (brisbane mag)
    Vga: Gainward 9800gt
    Többi azthiszem nem lényeges.

    Remélem valaki tud segíteni, mert elég zavaró, hogy nem tudom kihozni a processzorból, amit bír.
    Előre is köszönöm. :R

    Üdvözlettel:
    vazee00

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz sinya85 #44786 üzenetére

    Tökéletesen ráfekszik. A borda tartó műanyagot is kicseréltem egy másikra, hátha magasabb..., de nem, semmi változás nincs.

    Ami érdekes az az, hogy a lap hátulján található egy ilyen hűtő: http://www.hardwaresecrets.com/imageview.php?image=5060

    Ez a nyákot hűti elvileg, van is rajta gumiszerű paszta, alatta csak a nyák van. Ez a processzor mögött van közvetlen. Játék közben eléggé felmelegszik, kézzel megfogva picit forró.
    Már mindent próbáltam, nem igazán értem, szerintem a szenzor rakoncátlankodik. Ha lefuttatok egy gpu tesztet, akkor nézem a proci hőmérsékletét, felemgy 80C° körülre, majd ha kilépek egy másodperc alatt visszaesik 15C° -ot. Sőtt cpu tester alatt képes ugyanígy 30C° -ot ugrani.

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz vazee00 #44790 üzenetére

    Még lemaradt, hogy a cpu mögötti hűtőborda a cpu test alatt simán langyos, akárcsak a procihűtő, ellenben 110C° -ot mutat.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Esetleg valakinek még valami tippje nincs ez ügyben? LINK

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz atti_2010 #44863 üzenetére

    Igen kikapcsol. Cpu teszt közben monitorozva simán felemgy 130C° körülre a hőmérséklet, majd kilépve a tesztből másodperc alatt lecsökken 80 körülre. 70-65 alá nem igen megy sosem, pedig csak 1.1000 V -ot kap. Ami érdekes, hogy a cpu mögött vane gy ilyen hűtőborda: KÉP
    Ez viszont a teszt során elég forró tud lenni. Kikapcsolás után némely esetben várni is kell 1-2 percet, mert kikapcsolgatja magát.

    Lehet ez esetleg táp hiba is? Megpróbálom kipróbálni egy másik táppal.

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz sinya85 #44871 üzenetére

    A proci totál langyos, mikor leold, utána rögtön lekaptam a hűtőt, és langyos volt a proci. Viszont hátul az a hűtőborda, na az már nem. A cpu keret cserélve is lett, de semmi. Hátul a hűtő teljesen felfekszik, hisz forró, és átveszi a meleget, szét is szedtem. Próbáltam már mindent, nem sikerült rálelnem mi lehet a gebasz. Majd másik táppal még kipróbálom.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz atti_2010 #44873 üzenetére

    Na úgy néz ki lehet megtaláltam a hibát. Még tesztelgetem.
    Vettem le a cpu hűtőt, és lám a bordán maradt a cpu tok, az alu része. Namondom banyeg mi a fene. Láttam, hogy eléggé rászáradt, kemény a paszta a mag, és az alu hővezető közt. Mivel nincs itthon más, ezért kentem rá egy kis kézkrémet (ne röhögj :) ), természetesen majd kerül rá rendes paszta.
    A hőfok most terhelés nélkül 60C° körül van, ami még azért magasnak számít, (gondolom nem túl jól vezet a cucc, jobb mint a semmi) de ha meghajtom progival a procit, akkor sokkal lineárisabb a hőmérsékleti görbe, tehát nem ugrál közel se annyira a hőmérséklet, persze még nem tökéletes.

    Szerzek rá pasztát, és még jelentkezek, addig is köszönöm szépen a válaszokat :R

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz atti_2010 #44876 üzenetére

    Képet tudnál feltenni róla?
    Biztos jobb a hőleadás, de én attól félek, hogy lesarkazom szegényt. Ezt korábbi lapom chipsetével sikerült megtenni, mert ratyi kétoldalas lefogatása volt, és hopp megbillent. A hőleadás mennyivel jobb?

    Amúgy biztos ez volt a baja, mert ezzel a krémmel is teszt közben 2.7ghz -en nem megy 75C° fölé, míg mielőtt erre rájöttem volna, akkor eleve nem is volt hajlandó menni 2.7 -en...
    Vennék én most is pasztát, de a közelben lővő pc boltok zárva, úgyhogy addig a kézkrém melegszik :D

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Szevasztok!

    Nem tudom jó helyen járok -e, de lenne egy gyors kérdésem.

    Mekkora táp kellen ehhez a konfighoz?

    Alaplap: GA-M59SLI-S5
    Cpu: Amd athlon x2 4400+ oc:2.7Ghz
    Memória: 3X1gb ddr2
    Videokártya: Gainward 9800gt Ez is tuningos picit.
    Egy merevlemez van ég ezek mellett.

    Ami még elgondolkoztat, hogy az alaplap szerintem elég táp zabáló, mivel van rajta egy 8 pin -es tápcsati csatlakozó, és egy sima molex csati a Pci 16x sin -nek. De lehet, hogy csak én tudom rosszul. Én egy 420 -as tápra gondoltam, mennyire lenne ez ehhez elég?

    Előre is köszönöm.

    Üdv:
    vazee00

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz villmoska #48803 üzenetére

    Próbáld cserélgetni a ramokat. Tehát másik slot -ba beletenni őket. Nekem is ilyen problémám volt régebben.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Már írtam egyszer ide ezzel a problémával, ami úgytűnt, hogy orvosolva lett, de mégse. A hiba az volt, ami most is, hogy a cpu hőmérséklet irreálisan magasak. A proci csak alulfeszelve stabil, bár így is viszi az alap órajelet. Tuningolva terhelésnél a gép kikapcsol. A hőmérsékleti értékek terheletlenül 60C körül van, terhelve, 90+ -ra is képes felmenni, sőtt. Tuningolva míg ki nem kapcsol, eléri a 110+ hőmérsékletet. A hűtőborda még csak nem is meleg, nemhogy forró... A lap hátulja se meleg, pár hete lett újrapasztázva. Memóriákkal sincs gond, tesztelve lettek, új tápegység lett véve, nevezetesen egy: Gigabyte Superb 460W. A bios -ban ki van kapcsolva a hővédelem, ennek ellenére mégis kikapcsol a gép 110 fölötti hőmérséklet esetén.

    A számítógép tulajdonságai:

    Processzor: Amd Athlon x2 64 4400+ 2.3Ghz
    Memória: 3X1 gb Kingmax
    Alaplap: GA-M59SLI-S5
    Táp: Gigabyte Superb 460W
    VGA: Gainward 9800Gt

    A procit, és lapot hardver hiányában sajnos tesztelni nem igazán tudom. Remélem van valakinek valami használható ötlete. Aki rendelkezik valamiféle ötlettel, az kérem ne habozzon leírni.

    Előre is köszönöm!!!

    Üdvözlettel:
    vazee00

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Elnézést, hogy előrehozom, de valaki ERRE a problémára nem tud valami hasznos információt nyújtani?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz BigBlackDog #48951 üzenetére

    Köszönöm a választ. Röstellem, de azt elfelejtettem odaírni, hogy a proci, és a tok közötti pasztát lecseréltem, próbáltam, hogy telenyomtam pasztával, szinte kicsorgott, mikor visszatettem rá a tokot, de semmi, ugyan az a hibajelenség.

    Mivel ugye magasnak érzékeli a proci hőmérsékletét, így sokszor max -on forgatja a cpu ventillátort. Nos, ha kis időre megakasztom, vagy programmal leállítom, akkor terhelésnél pár perc múlva már érzem, hogy melegszik azért, tehát a hővezetési kapcsolat biztosan jó.

    Az irreális hőmérséklet adatokkal nem is lenne gond, ha normál feszültségen/tuning -nál nem kapcsolna ki. Próbáltam én már szinte mindent, ezért is fordultam ide, hátha valaki tud segíteni.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz BigBlackDog #48956 üzenetére

    Köszi a válaszokat.

    Persze, előtte szépen egyenletesen volt elkenve rajta, pont annyi, amennyi kell. Elkeseredettség, és ötlethiány esetében kipróbáltam azt a verziót is, de semmi változás. Rövidre meg elvileg nem zárhat semmit, mivel úgy tudom ezek a paszták többsége nem vezet. Igen, a hűtő, és proci között is cseréltem. De a kontaktus szerintem jó, mert ha a ventit leállítom, akkor melegedik "rendesen" a borda. Az atx táphelyre be lett kötve egy 8 pines csati is, de semmi változás.

    daa-raa: Igen a legújabb van fennt, sőtt próbáltam "tuning" bios -t is, de semmi. Persze ehhez a laphoz a legújabb is csak 2008 -as. A procit pedig támogatja, a ramokat is, tehát én kimerültem az ötletekből, ez kifog rajtam, nem értem mi baja. Lehet, a lap haldoklik.
    Esetleg még valakinek valami ötlete?

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz BigBlackDog #48960 üzenetére

    Csatolok neked egy képet, hogy lásd mi is a helyzet. KÉP

    Ez a teszt körülbelül 1 percig futott, a proci alulfeszelve ment, mivel itt stabil, 1.1V -on a gyári 1.3V helyett. (Az egyik progi 1.3 -at ír, azzal nem kell foglalkozni, csak az ír annyit, bios -al és cpu-z -vel 1.1 -et mutat.) Tiszta vicc az egész, ahány program, annyi érték. Amiben viszont minden program egyezik az az, hogy például, ami reálisan mutatja, az aida szerint terheletlenül 27 C -os a proci, nos ha elindítok egy proci tesztet, nem kell 2mp, hogy ez az érték egyik pillanatról a másikra a kétszeresére nőjön, a tesztet leállítva ugyanilyen gyorsan visszaugrik.

    Ezzel az érthetetlen kalamajkával csak az egyetlen gáz az, hogy gyári fesz -en, vagy tuning -al tesztet elindítva rögtön kikapcsol. A hőmérséklet értékek nem zavarnának, mert szerintem totál irreális.
    Ez az egész egy relytély :D

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz BigBlackDog #48965 üzenetére

    Leszedtem a tokot a prociról, közvetlen a magra tettem a bordát pasztával, de nincs semmi változás.
    Ez kész relytély.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Aktív témák