Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vajga

    tag

    Hali!
    Régen raktam össze gépet, és kicsit zavarba jöttem a mostaniakkal. Szeretem faszán szinkronba összerakva a gépeket, gondoltam veszek egy e6600 procit 1066Fsb, lap ami ezt támogatja, és ram ddr2 1066 Fsb szintén, mondom ez vagány lesz, összehangolva fog menni. Én kis naív. Hát persze hogy csak összerakás után jöttem rá, hogy a procinak a 266Mhz-ét kell nézni, és azzal szinkronban 1:1 533Mhz-en megy a ram. Ha 333-ra húzom is még mindig csak 667Mhz, még jó hogy 1200-at tud a ram. Ami még tetézi, hogy minden hülye arányban hajlandó elindulni, de 1066Mhz-en abszolút nem (kérdés: nem egy szimpatikus órajel lenne, 1066 proci, ram, lap, aszem ez 1:2 arány lenne.) Most honnan szüljek olyan procit meg lapot, ami képes 1:1-ben kihajtani a ramot? Miféle összehajigált órajelek ezek, ez valami vicc akar lenni? Régi szép időkben beraktam az amd procimat 200Mhz fsb, ddr400-at (szintén 200mhz fsb), lapot ami szintén ehhez van kitalálva, és szépen ment minden.
    Segítsetek már nagyon hülye vagyok, vagy manapság tényleg összevissza jönnek az alkatrészek, abszolút nem szinkronban?

Aktív témák