Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gino20

    őstag

    válasz Lite #76511 üzenetére

    Na, nem akar cimbi elől is bontani, szigetelni. Azt mondja ez sem kis meló, hogy kiműtse a SUB-ot és, hogy nagyot csorbult a mélytartomány szóval nem hiszi, hogy egy szigetelés azt meghozhatná (gondolom úgy van eq-zva, balance-olva, hogy az elsőkből most alig jön ki valami vagy nem tudom) szóval akkor ez ennyi.
    Amúgy a gyári sub helyett egy ilyen van most benne [link], ami ha jól látom 2x4 Ohm és ezt ugyan úgy kötötte be, mint a 2x8 gyárit vagyis párhuzamosan. Az eddig beszéltek alapján ezek szerint szerencséje van, hogy nem okozott egyéb kárt.

    Többet HM-ezek, mint zenét hallgatok, így Én kimondottan reflexeset kerestem.
    Jól olvasod, de akkor lehet azt is olvastad már, hogy a fronton elhelyezett szimmetrikus megoldással baromi szerencsésnek kell lenni, hogy az javítson a hibán. Ha van valahol egy kiemelés, akkor az általában jól le eq-zható, de ha van egy 10-15dB-s beszakadás X Hz-en a hallgatói pozíciódban, akkor az nehezen orvosolható. Lehet kezelni 30-40cm akusztikai (kőzetgyapot) panelokkal meg második SUB-al, de akkor annak valószínűleg nem ugyan azon a falon van az ideális helye. Legalábbis Én erre jutottam az olvasottak alapján meg, hogy pakolgatni kell és méréssel ellenőrizni (persze mintha olyan sok lehetőség lenne egy átlagos helyiségben a pakolgatásra).
    A lényeg, hogy a felhasználó elégedett legyen :)

    Köszönöm a segítséget ;)

Új hozzászólás Aktív témák