Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #912 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ.
    Nos, a következő a helyzet: Ezzel a picike géppel nagyon jól tudok dolgozni keményfával. Azt nem tudtam, hogy a puhafához ritkább fogosztás dukál. (Köszi az észt!) Hanem: Sok apró bizbaszt kel vágnom. Fajátékokat készítek. Van egy portéka, amihez a fenyő a legjobb - de ott is sok ív van. (puskatus) A 600-as szalagfűrész - úgy gondolom - nekem túl nagy. Volt egy kisipari 450-esem, de jól szaggatta a szalagot, berágott az agyam, és túladtam rajta mérgemben azzal a felkiáltással, hogy amíg nem lesz pénzem jó gépre, addig nem kell semmilyen. Ki is néztem magamnak a FELDER-től a 440-es Hammert-t. Mire üzembehelyezem, addigra már közel lesz az ára a félmillához. Kérdés, hogy ahhoz kapok e nagyonvékony szalagot.
    A 450-essel, amíg volt, legkisebb 10 mm-es szalagot tudtam használni, de már azzal is nagyon nehéz volt pontosan tartani a vágásvonalat, mert feszt ki akart kanyarodni hol erre, hol arra.
    Megnéztem magamnak a DeWalt egyik szalagfűrészét is. Ez úgy szemre vagy 300-as kerékkel dolgozik, "csak" 200 rugó az ára, és ami megragadott benne, az az, hogy a marketingfüzet valami tízszeres éltartósságú szalagot ígér. Tudsz Te ilyen erős szalagról, vagy csak duma?
    Láttam egy házi készítésű rezgőfűrészt, ami kb 8-10 centit mozog le-fel. Dolgoztál már ilyen géppel?
    Van egy honlap: www.kajcsa.hu. Ezen egy öreg szaki dolgozik egy fűrészgépen, ami gyönyörű görbe vékony vonalat vág colos fába. Milyen fűrészgép lehet az?

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák