Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz macera2 #32116 üzenetére

    Vagy két évtizeddel ezelőtt én az ilyen nedves tisztító dolgot jól átgondoltam.
    A következőre jutottam:

    Leragasztott faltól padlószőnyeg esetén nincs más megoldás, mint néha nedves porszívóval áttisztítani.
    Amikor ilyen még nem létezett, térdepelve, lavórból körömkefével szőnyegtisztítószeres vízzel átsúroltuk a szőnyeget. Többnyire évetne, húsvétkor, vagy karácsonykor. Láthatóan tisztább lett, és élénkültek a színek rajta. Aztán megjelentek a célgépek. Drágák voltak, ezért kölcsönzőből vettük ki egy napra. Bármilyen jóféle gép is volt, ahhoz képest, amit kézzel el tudtunk érni, még ezek az ipari takarítógépek is csak placebo-nak tűntek a szememben. Valamit javított a komfortérzeten, de nem akkorát, mint reméltem.
    Az anyósom pl vásárolt egy ilyen Philips okosságot vagy negyvenezerért. Jó nagy budi, nincs hova tenni, az ember kerülgeti egy évig, hogy egyszer bekapcsolhassa. De ami a legelkeserítőbb, ezen mégjobban lehetett érezni a placebo effektust, mert még annyira se tudott boldogulni a feladatával. És jó ideje nem is használja semmire a drágaságot. Egy ismerős vett jó drágán egy Delonghi-t. Ahhoz képest drágán, hogy két takarítás után eltörtek benne a műanyag csatlakozó bigyókák, amikre a pikoláncsövet kellett ráhúzni. Pótalkatrész pedig se olcsóm, se drágán.
    Legjobb eredményt a patyolat tud produkálni. Nem olcsó mulatság, mert felület nagyságától függően az ember évente otthagy érte úgy 10-15 ezrest. Hozni, vinni kell, és amíg elkészül, addig szőnyeg nélkül létezni. Végül mégis ezt a megoldást választottuk. Mert az eredmény látványos, és egy közepes minőségi háztartási nedves porszívó árán akár 5-8 éven át megoldja a patyolat. Nem kell gépet kerülgetni, fenntartani, javítani, és cibálni magunk után, a szőnyeg pedig szárazon kerül vissza a helyére. És nem létezik olyan szőnyegtisztító gép házi használatra, ami működési elvében legalább a közelébe férkőzhet a patyolat technológiájának.
    Hogy vásároljak, azt vetettem el tehát leginkább. Mert az ember a kölcsönzőből sokkal olcsóbban jön ki, és sokkal jobb teljesítményű géppel dolgozhat. Szerintem annak éri meg vásárolni, aki elég sűrűen gondolkodik szőnyegtsztításban. Akkor viszont minél hatékonyabbat, ami kicsivel többet mutat a placebo-nál. Csak az meg drága.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák