Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz bim #26490 üzenetére

    OKé majd lefényképezem.

    Azt a lap ütközőt ami pörög pedig lehet állítani mélységben.

  • thyeby

    őstag

    válasz bim #26490 üzenetére

    "Ez a gép nekünk túl finom"

    Főnököm, hisz ez a gép majd egy mázsa, komoly és precíz szürkeöntvény asztallappal. Ha ráesik egy fadarab, ez relatív nagyon. Nyilván, ha a tetőről ejtesz rá egy 6 méteres 150-es vörösfenyő gerendát, attól meg fog fintulni.

    "folyamatosan tekeri a tányért aminek nem túl "jó" hangja van."

    Mester Úr! Mindkét szalagfűrészemet úgy állítottam be, hogy a szalagkitámasztót folyamatosan tekerje a szalag még üresjáratban is. Papírforma szerint vágás közben tekernie kell, üresjáratban viszont fél-egy mm távol kell lennie tőle. No, ez nálam úgy jön ki, hogy szinte minden szalag sétál icipicit. Na, én minden beállításkor arra hajazok, hogy a szalag forgás közben itt-ott üsse meg a tányért. Ez azt a látszatot kelti, mint ha folyamatosan tekerné, és valóban van egy kicsit zavaró ütemes csuszoló hangja. Azért így állítom be, mert amióta így használom, azóta sose jártam úgy, hogy a szalag belevájja magát a tányérba - azelőtt, mikor a tankönyvekben tanított 1mm hézagot használtam, menetrendszerűen kék színűre megfőztem a tányért, mire észrevettem, hogy valami nem jól van.
    Az nyilvánvalóan nem jó, ha a tányér üresjáratban kicsit is nekifeszül a szalagnak. De ha messze van a szalagtól, kivált alacsony szalagvezető beállításnál, sokkal több galiba forrása az én tapasztalataim szerint.

    "Egyáltalán nem fut egy síkon a 3 kerék"

    No, ha ezeket a millimétereket is sikerálna még korrigálnod, olyan szerethetővé válna a géped, hogy dupla annyiért nem tudná tőled senki elkunyerálni, mint amennyiért vetted.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák