Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Q #55688 üzenetére

    Dune vagy Popcorn miért lenne elmaradva
    1. "Csak" 1.4-es HDMI kimenettel rendelkeznek a 4K világában
    2. lassú ideje múlt GUI
    3.vannak anyagok amikkel gondok akadnak (ne kérdezz konkrétumot, mert már nem emlékszem, de talán valahol leírtam (főleg Popinál voltak ilyenek)
    4. A LibreELEC-kel felvértezett boxok médialejátszók, semmi másra nem lehet használni, na jó, torrent, stream stb. okosítás van, de az mint a médialejátszás része.
    Ha nincs tapasztalatod vagy nem volt dolgod gyorsabb, jobb eszközzel akkor nem is nagyon fogod érteni, hogy mitől lehet jobb valami.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Technoman

    őstag

    válasz Q #55688 üzenetére

    Leírom neked az én (sokak) szemszögéből a különbségek
    1. Elavultak (ezt már blakey is leírta)
    Egyszerűen ez van, nincs fejlődés, nem tudnak a nagy öregek előre lépni, még mindig erőltetik ezt az 1.4-es HDMI-t, közben meg 4k-nak titulálják a produktumaikat. Ez vicc. A menü is idejétmúlt, nincs normális JukeBox, csak ha mókolok hozzájuk PC-n valami szoftot.
    A Mede8er legalább már több éve beletett egy PC nélkül is használható JB-t, de siralmas. Amikor 600-asom volt, kénytelen voltam 2 PC-s progit használnom, hogy a filmjeim/sorozataim ne legyenek olyan '80-as csehszlovák kinézetűek
    2. Ár
    Már ne haragudj, szerinted épeszű dolog, amit a Dune és a Popi felváltva csinálnak? 300.000 egy csúcs lejátszóért? (Ebből már autót lehet venni, vagy vidéken egy tanyát) Amin általában torrentes 8-12GB tartalmat nézünk???
    Tudom, most sikítva lesz cca tíz ember, aki bíz' isten Skywalkeres filmekből csak a 80-90 gigás változatot szokta leszedni, de ember, ez csak tíz(!) fanatikus tag.
    Amikor elhalt a Dune-öm (HD53 Lite) tényleg akartam venni egy új Dune mp-t. Akkoriban jelent meg a Solo 110 ezerért (!). Nemrég vettem egy csúcs Droidos Box-ot (Minix Neo U1) 39.000-ért. Érzed a cca 2,5x szorzót? Kínomban vettem egy Med-et, de valahogy a menüje és a szolgáltatása sosem tetszett (viszont mindent korrektül játszott le) Bevallom ott az 5 év gari kavart meg (nem vagyok az a konzumrabszolga típus)

    Olvasom, hogy téged semmi extra nem érdekel, de minket igen (engem spec a Juke Box). Akkor itt mi legyen az állás, 1:1 ?
    Azért írjuk le őket mert már elavultak (lásd 1. pont)

    1/a kiegészítés:
    Tudomásul kell venni, hogy fogyasztótársadalomban élünk, amit ma istenítünk, az "holnapra" már idejétmúlt lesz (az elmúlt években, hányszor is cseréltél telefon?)

    Ami nálam mégis vastagon mellettük szól (hogy őszinte legyek): az a kompatibilitás :R . A Dune cca 4 évében 1 film volt, amit nem játszott le. Ez egy 10Bit-es speckó japán anime volt, "vérpistikés" kódolással.

    b.lajos
    Ha csak ennyit akarsz a készüléktől és meg vagy vele elégedve, akkor miért fáj neked, hogy másnak más az igénye és a régebbi készülékeket, már nem tartja korszerűnek. Én örülök neki, hogy megtaláltad a lejátszódat, nem rossz (9 hónapig volt egy ilyenem, sőt bratyesznak is ilyen van, de már továbbléptem)

Új hozzászólás Aktív témák