Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabex

    őstag

    válasz hunace #631 üzenetére

    Hello,

    Olyan mélyen nem kell a zsebbe nyúlni, de ez persze attól is függ, hogy kinek milyen mély a zsebe :D
    4K terén szerintem a 4 - 5XXX-től felfelé számíthatsz komoly, akadálymentes transcodingra, de pl. itt van a vadi új Nimbustor-ra keresztelt jövevény, ami nagyon komoly szint, és ez szerintem még nem a nagyon mélyen zsebbe nyúlós, mert ettől lehet bőven mélyebbre is nyúlni :D Érdekes, hogy a 7XXX az utolsó model szám, de valahogy ők kategóriákon belül fejlesztenek és adnak ki új termékeket. Nekem személyesen ez a modell van és azt el tudom mondani róla, hogy nem hanyatlik meg a 4K-tól, viszont hozzá kell tenni, hogy a kamerarendszer miatt upgradeltem a memóriát 8 Gb-ra. Igazából itt van egy hivatalos lista ami alapján lehet tájékozódni, hogy melyik model mit tud. Az a kérdés még, hogy számodra csak ez fontos, vagy pl. kamerákat is üzemeltetnél, vagy netán webserver vagy transmission meg mi egy más, mert akkor érdemes egy erősebb modellt választani. Erősebb nem feltétlen a magok száma miatt lesz, mert a 2 magos Celeron jóval erősebb a 4 magos elődjénél, mert új chipset (Apollo lake) és ezáltal hiába a 4 mag, ha nem újabb gen. a chipset.
    Talán a többiek is tudnak írni neked tapasztalatot az általuk használt modellekkel kapcsolatban és jobban képbe kerülsz... Ami azt illeti logikus az Asustor hivatalos oldala a Products fülnél és szépen vannak kategorizálva a modellek meg a teljesítményük ami valamelyest segít a tájékozódásban.

    "The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Új hozzászólás Aktív témák