Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz vargalex #4262 üzenetére

    Igen, tudom.

    Közben 1-2 dolgot észrevettem, azt érdemes tudni, hogy CFW-vel működő routerekről van szó.. Tiszta rálátással a routerre, tehát egy légtérben kb. 3-4m-ről a korlátait is figyelembe véve nagyon jól teljesít, nem jobb az AC65P-nél de nem is gyengébb, legalábbis saját eszközeimmel mérve. De, van egy érdekes dolog aminek az oka talán az antennák elhelyezésében rejlik, a legtávolabbi ponton volt mindig a hangsúly, mert nem szeretnék 2 routert, jelismétlőt, stb-t használni, 2,4GHz-re meg szükségem van nyomtató, okoskonnektor, stb miatt, tehát itt mindig ment a teszt az adott tablettel, hogy mire képes az adott router, Asus N18U-n tomato telepítve, AC66U_B1/AC68U-n HGG majd Merlin, AC65P-n OpenWrt, Synology 1900AC, TP-Link WDR3600 tomato-val, ezekkel a legjobb esetben is 24Mbps-t mértem amivel elégedett voltam és bőven jó volt alap böngészésre, ennyi router után úgy gondoltam, hogy ez a határ az adott helyen, van ott egy TV ami 5GHz-en csatlakozik, az azért nagyobb sebességre képes de a jel gyengébb.
    2 napja tesztelem az AC57U-t Padavan-al, azon a legtávolabbi ponton az összes routernél jobb sebességet mérek ami számomra meglepő, 72Mbps mellett, 3 falon keresztül kb. 8-9m-re hozza a 36Mbps-t ami az eddigi 24Mbps-hez képest jelentős különbség és itt van a nagy különbség az AC57U javára. Ezt próbálom megérteni de bármire is gondolok mindig az antennák jutnak eszembe, csakis ott lehet az eltérés. Nagy reményeket nem fűztem ehhez a kis routerhez, tartaléknak vettem és, hogy a Padavan-t is megismerjem de most elgondolkodtam azon, hogy ez legyen a fő router. A gyakorlatban nem érezném az erősebb router tulajdonságait viszont a megbízható működés sokkal többet jelentene számomra. 1 db eszközöm van ami wifin 3x3 MIMO-s de az is vezetéken lóg, mert a "munkagépem".
    Volt egy tiszta mérésem 2,4GHz-en, AC57U Padavannal 72Mbps linksebesség mellett, eddigi routereim 51-52Mbps-t tudtak nálam, AC57U-val 50-51Mbps, tehát nagyjából hozza a maximumot. A többi mérést talán sikerül később végrehajtani.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák