Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz saril #21390 üzenetére

    Nem is egy Apple! (De mar azok is kutyulnak, sajna…)

    En a cikkeket iro tesztelokre is haragszom, amit csinalnak, minden, csak nem normalis teszt.
    A gyartok meg olyan banalis hibakkal hoznak ki sokszor uj rendszereket, hogy az ember haja egnek all…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • blakey

    titán

    válasz saril #21390 üzenetére

    Nagyon rosszul látod. Egy routernél a "mókolgatás", pont nem azt jelenti, amit leírsz, ugyanis egyes Asus routerek esetében egyéb FW-t is lehet telepíteni, ami többet és/vagy jobbat nyújt a gyárinál, ez nem mókolgatás. Rosszabb esetben a gyári Firmware Restoration alkalmazással kell feltenni, jobb esetben egyszerű frissítéssel, mindkettő frissítésnek, gyári megoldásnak számít és van egy "másik" routered. 13 routerből 12 Asus volt, egy TP-Link, mindegyiket valamilyen CFW-vel használtam, OpenWrt, Tomato, Padavan vagy Merlin, ezek mind jobbak a gyári szoftvereknél és többnyire többet nyújtanak, mint egy SOHO router FW-je, nagyon jól konfigurálhatók, több praktikusabb, jobb megoldás van, mint a gyári FW-rekben. Az Asus a legtöbb routerére odafigyel és rendszeresen ad ki frissítéseket, persze olyan routerek is vannak, amik feledésbe merülnek, de nem azt csinálják, mint pl. a TP-Link, hogy megjelenik egy routerük, kiadnak 1-2 frissítést, aztán qka, kiadnak egy újabb revíziót és a régi már nem kap frissítést, persze itt is akadhatnak kivételek. Szerintem nem kéne ennyire ellenállnod az Asus-nak, ha jó modellt választasz, akkor nagyon elégedett leszel vele.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz saril #21390 üzenetére

    Visszatérve az alapproblémához, akkor nem sikerült sem HDD-vel, sem SSD-vel elérni azt, hogy ha rádugod a routerre, akkor az megjelenjen a /tmp/mnt almappájában? Elvileg ez ugye alapműködés, ehhez nem kell semmi mókolás.

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

  • MaCS_70

    félisten

    válasz saril #21390 üzenetére

    Amit leírsz, az nem márkajelenség. Eddig hány Asus routerből hánnyal volt gondod?

    Lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot, lehet, hogy a külső eszközzel van gond, vagy bármi más. Nem tudjuk.

    Én a jelenlegi ARM-os Asus router szériával éppen tíz éve játszom, ezalatt legalább húsz, különböző típusú ment át a kezemen, mivel az simerősi körnek is sokat vettemés üzemeltem be.
    Csak a családban tán a kilencediknél tartok (N18, AC87, AC68, AC86, 2×AX58, AX92, AX86s, AX1800) és kettő kivételével mindegyikhez csatoltam USB-s HDD-t. Ebből a teljes történetből a tíz év alatt egyetlen készülékkel volt probléma, bár az sem igazán hiba volt, inkább típusjelenség.

    Ez persze nem azt jelenti, hogy az Asus minden típusa és készüléke kifogástalan, de a "veszek valami más brand-et ami megbízhatóbb és mókolás nékül is minden működik" szerintem nagyon nem egy korrekt kijelentés.

    De holnap a kettő kivételt leviszem egyre, és az AX1800-ason megnézem, hogy hogyan megy a HDD-csatolás és a DownloadMaster. Mókolás nélkül.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák