Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz robyeger #1203 üzenetére

    Hello, .. lenne pár kérdésem, mivel látom eléggé jártas vagy ebben az alaplapban.

    Eléggé sok véleményt elolvastam ebben a topikban, szóval megpróbálok nem felesleges dolgokat kérdezni.

    Látom az alaplapon van 3 IDE csati. Kettő ITE IDE pirossal, illetve a rendes alaplapi.
    ITE IDE a HDD-khez, az alaplapi pedig az ODD-khez.
    1. Ami az ODD-khez van normál alaplapi(nem ITE IDE), arra is tehető HDD meghajtó?Mert ha nem használok IDE-s ODD-t akkor arra szeretném kötni a vinyóimat.


    Ugye a régi alaplapokon is 2 IDE csati van, melyre 4 eszköz tehető. Primary Master, Primary Slave, Secondary Master, Secondary Slave.
    2. Erre akkor akár 6 is tehető? De ezt hogyan kezeli le? Tehát mi a megnevezése az általam írt 4 eszköz után 5. és 6. eszköznek? Egyáltalán tehető rá 6 eszköz? Mert sokan írták, hogy a két vinyót a két külön ITE-re tették, a két optikát meg a rendes alaplapi IDE-re, de a két ITE vezérlőn nek(amit ugye csak az ASUS tett rá pluszba) is van Master és Slave funkciója? Összefoglalva: a két ITE-re 4 vinyó tehető?


    Ellentétes vélemyényt olvastam azzal kapcsolatban, hogy:
    a,) valaki azt írta csak feltelepítette simán az XP-t, nem kellett semmi plusz hozzá, felismert mindent
    b,) valaki azt írta, hogy nyomni kellett F6-ot, hogy a flopiról települjön az előzőleg megcsinált ITE vezérlő drivere

    3. Most akkor települ simán az XP anélkül vagy nem, ha a vinyót mégis az ITE-re tenném?

    4. A P5LD2/C-t jelölik a boltok ugye Rev2.0-ként, vagyis ami támogatja a Core2Duo procikat?


    Úgy gondoltam leendő gépembe ez az alaplap lesz: P5LD2/C C2D E6400 vagy 6600 procival
    Mert: gondoltam a sima P5B-re is, azonban lehet rosszkor olvastam rossz helyen, de én arról több panaszt olvastam, mint erről.Néztem az ABIT IB9-et, de arról is sok rosszat olvastam, és a Gigabyte-ról is olvastam sokat, annak szintén mint az Abitnak, sok rosszat olvastam az IDE kezeléséről, amiből ráadásul csak egy van.

    A Ramoknak egy Kingstone-t gondoltam DDR2 667-eseket 2*1GB Dualban, árban ugyanaz, mint a DDR2 800 1GB.
    5.Gondolom a 2*1GB dual -lal jobban járok?

    Tuning: nem nagyon érint. Egyenlőre ha vennék biztosan nem érdekelne, de esetleg később csekély mértékben, ha már kitapsztaltam a dolgokat.
    Az E6600 megy mondjuk 266*9-ben ha jól tudom. Sokan nagy mértékben tuningolják, én lehet sose fogom, de azért megkérdem.
    6. Szerinted menne 333*9=3GHz-en?Vagy 300*9=2700 MHz-en? (Ehhez nem nagyon értek ha hülyeség akkor hagyd figyelmen kívül)

    7. Ha az effektív memória sebességet vesszük figyelembe, jelen esetemben 667 MHz és mondjuk nem akarom tuningolni a memóriát, akkor ugye nálam ez azt jelentené, hogy 333MHz lehet az FSB max sebessége? Az FSB max sebessége fele a memória effektív sebességének ugye?


    8. Pár hozzászólásnál olvastam, hogy néha eldobja az USB eszközöket? Ez jellemző? Nekem nagyon fontos lenne az USB stabilítás.


    [Szerkesztve]

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák