Hirdetés

Aktív témák

  • Roachy

    senior tag

    Üdv mindenkinek!
    Adott egy Asus P4C800-E Deluxe alaplap, ebben 2 vinyó a primary ide channel-en. Ebbe tettem bele egy adaptec 19160 scsi vezérlőt és 2 scsi hdd-t.
    Az történt, hogy munka miatt be kellet tennem a gépbe a 2db scsi vinyót, az egyiken oprendszerrel.
    Betettem a scsi vezérlőt, rákötöttem a vinyókat, elindítottam a gépet, és megdöbbenve látom, hogy a scsi-ról boot-ol a gép, nem az én primary master ide vinyómról. Tüzetesebben megnéztem mivan és a primary ide csatornát egyáltalán nem látja az alaplap se bootoláskor, se a biosban, ha rajta van a scsi is. Gondolom sebaj, majd rádugom a promise raid vezérlőre ide módban őket. Ekkor már látta, de továbbra is a scsi-ról akart indúlni. Ha kiválsztottam az elején hogy miről indúljon, akkor látszólag elindúlt, mert bejött a winfos rossz leállítás utáni boot képernyő, ahol a csökkentet mód, a normál, vagy a legutolsó működőképes beállításokkal közűl lehet választani. De bármelyikkel próbálkoztam mindig újraindúlt a gép, a winfos meg nem töltődött be. Elegem lett és elindítottam a scsi-ról az xp-t, de mivel az teljesen más alaplapra lett telepítve, nem igazán tudtam vele dolgozni, mert mindig előjött valami gebasz! Most levettem a scsi-kat, visszaállítottam mindent de érdekes módon a vinyók a third ide channel-re, az optikai meghajtók a fourth ide channel-re kerűltek, egyébként ezt leszámítva minden a régi. Miért lehet ez, mit csinálok rosszúl? Más alaplapok biosában egyszerűen ki lehet választani hogy a scsi, vagy az ide channel legyen az elsődleges, de itt ilyet nem találtam.
    A lényeg, hogy szeretnék ide vinyóról bootolni, úgy hogy lássa a scsi-kat is.

Aktív témák