Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lee56

    őstag

    válasz Ferry7 #6522 üzenetére

    Szia.

    A SATA3 nem lehet a gond mivel azok visszafelé kompatibilisek, tehát bármely SATA2 portban ugyanúgy kell működnie a winyónak.

    Amit viszont írsz hibajelenség az ismerős. :) Volt hogy én is 5x ugrottam neki egy rendszertelepítésnek, mire kiderült az egyik RAM modul hibásodott meg, erre eléggé érzékeny a windows telepítés, és nálam is ilyen üzeneteket dobálva szakadt meg hol itt, hol ott, a telepítés. Szóval 99% ez a gond (ha több RAM modul van a gépben, akkor egyenként mindegyikkel próbáld ki, amég meg nem lesz a hibás darab), a fennmaradó 1% pedig bármi lehet :D végülis az IT-ben semmi sem biztos, de ha tényleg mégse a RAM a ludas, akkor a dvd-t magát mint forrás ugye vagy a dvd-olvasót/írót, amiben futna a dvd, tippelném meg hibaforrásnak.
    Remélem tudtam segíteni, jó hibavadászatot. :)

    No Comment

  • Ferry7

    csendes tag

    válasz Ferry7 #6524 üzenetére

    Úgy néz ki a memória nem válik be. :/
    Most teljesen egyforma memóriák vannak a gépben, amelyek hibátlanok is, mégis 3 órája megy a telepítés.
    A telepítő lemezzel nem lehet probléma(2 win7 DVD-vel,1XP-vel, 1 win7 USB-vel próbáltam eddig).
    A BIOS frissítve volt, beállítása jó. ODD is jó.
    Arra tudok gondolni, hogy a korábbi 320GB-s merevlemezem SATA-s volt és mikor elromlott valami hibát okozott az alaplapi SATA portoknál, ezért nem tudok használni másik SATA vinyót a gépbe. Mert ATA HDD-nél a világon semmi probléma nincs.

  • gt0618

    tag

    válasz Ferry7 #6525 üzenetére

    nem lehet hogy sata ahci beállítással van gondja? (korábbi ide módos formázás mondjuk régi mobilrack-ben) esetleg a dvdrw ne legyen ahci-s porton (mondjuk ha usbvel is rossz volt akkor utóbbi nem valószínű)

    (tölts le egy linux telepítő dvd-t (nem cd-t) arról lehet live dvd-ként bootolni is, nézd meg van-e valamivel gondja, vagy simán megy)

  • gt0618

    tag

    válasz Ferry7 #6527 üzenetére

    Nekem 780G chipsetnél volt ilyen, ott a dvd olvasó nem működött sata ahci módban, a régebbi HDD meg idekompatibilis módban halt le (rettenetesen belassult). Végül le kellett gyalulni a hdd-t (csak éppen nem volt másik úgyhogy mindent megpróbáltam előtte), és a telepítőből formázni, dvd olvasó meg ide módban ment. M2N-E -vel nem volt ilyen gondom soha, SLI persze kicsit más chipset. Nézd meg a dvd olvasód manualját, mit írnak a sata módokról, van amelyik nem szeret ahci-módban lenni, pl az asus drw-1814blt sem. (bár most hogy írtad nekem is wd 500GB volt asszem a delikvens)

    (biosban beállítani az ahci módot, esetleg hdd az első sata slotba (ahci), dvd meg az utolsóba (ide mód), gyalulás pl. UBCD-vel, restart majd partíció,formázás win7 telepítőből)

    Arra szavazok, hogy nincs baja egyik hardvernek sem.

    [ Szerkesztve ]

  • gt0618

    tag

    válasz Ferry7 #6529 üzenetére

    meg van a wd align tool (amit telepítés előtt) célszerű lefuttatni XP esetén mindenképpen, win7/linux elvileg jól csinálja...ez is jó kis lassulást csinál

    táp szerintem a vga felállásakor mondana unalmast, lassulást én még nem tapasztaltam hibás táp mellett (a chieftec meg a coolermaster sem biztos h. jobb), fagyást annál inkább

    Akkor jön még a satakábel mint hibalehetőség (misztikus az is...amiről bebizonyosodik hogy rossz, azt szigorúan kettévágni)

    ebben a gépben particionáltad először a hdd-t?

    esetleg lehet olyat csinálni, hogy a szükségtelen (telepítéskor) eszközöket letiltod a biosban (hang, lan, com port, lpt port, midi port, firewire, energiatakarékosság, ill usb telepítéskor az ide vezérlőt, ha nincs floppy azt is), elég a használt sata port, usb a többit úgyis felismeri visszakapcsolásnál...ez így már eléggé lekorlátozza a hiba lehetőségeket

  • lee56

    őstag

    válasz Ferry7 #6525 üzenetére

    Ezek szerint maradt az 1%, ez is mármár X-aktás eset. :D
    Ha valahonnan tudnál szerválni egy PCI-os SATA vezérlőt, akkor kiderülne hogy tényleg az alaplapi hibásodott-e meg, van rá esély, mint ahogy arra is hogy a kábel lett rosz, azt írtad már hogy próbáltad több porton is, de másik kábelt próbáltál?

    gt0618 : Ha jól emlékszek ennél az alaplapnál nem volt AHCI beállítás, semmilyen, BIOS-ban sem.

    No Comment

  • gt0618

    tag

    válasz Ferry7 #6532 üzenetére

    Nálam 500GB-os blue-k vannak, az egyikkel (elsővel) ugyanez a telepítéses mizéria volt, még a floppy sebességét sem érte el talán, ha mellette volt a sata dvd akkor meg az egyiket nem ismerte fel a lap, csak az pár évvel újabb konstrukció, így nem feltételezhettem, hogy bedöglött (nem is). Szerintem szinte biztosan valami szoftveres oka van, vagy az alaplapi vezérlő vagy a wd firmware oldaláról, oprendszer alól rendesen ment, windows is linux is rendesen kezelte, ha már sikerült feltelepíteni (még xp bele is fér akárhány óra, de win7 már lehet egy napba is beletelne). Sata kábel cserétől kezdve minden volt. Valamelyik bevált, azóta is rendesen működik ugyanabban a gépben, telepítéskor is ok (1 év).

    A másik is 500as blue, az meg usb rackben kezdte (nem volt használatban, csak tartalékként a szekrényben), egyszercsak elkezdett hibákat dobni (kb 20-50GB össz írásmennyiség után), tele lett olvashatatlan szektorokkal (kb 200GB), majd alaplapban teszt, gyári tesztprogram még RMA kódot is adott garanciális ügyintézéshez, akár el is fogadhattam volna, csak éppen tényleg fel sem merült, hogy mechanikai vagy bármilyen behatás érte. Másik alaplapon következő teszt után nincs hibás szektor, sem lassulás, sem adatvesztés, még smartban sincs nyoma. Usb rack-nek viszont vége, pedig falhoz sem vágtam, azért majd kipróbálom egy nem wd lemezzel is, hátha.

    A harmadikkal nem volt semmi...kopp-kopp, de csak ezzel a két esettel is borzasztó mennyiségű fontos adatot lehetett volna veszteni, szerencsére nem volt rajtuk ilyesmi (mentségemre legyen mondva, hogy a háromból kettő ajándék)

    Még annyit írnak a wd fórumon, hogy rövid kábellel érdemes próbálni, vagy olyannal, ami legalább sata2 kompatibilis, esetleg sata3 (elég okkult beszámolók vannak ott is). (érdekes, hogy ssd-knél nincs ilyesmi probléma, pedig többszörös adatsebességgel dolgoznak) (smart adatokat is érdemes megnézni, ha sok crc hibát, vagy más adatátvitelre jellemző hibát ír akkor lehet még a kábel környékén szaglászni)

Új hozzászólás Aktív témák