Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz korcsi #680 üzenetére

    Korcsi - Ha kikerülne a feszültségszabályzó a CPU-ból, akkor csak a tizenezres, a CPU-nak csak 2 tápfázist biztosító H81/B85-lapoknál lehetne ez probléma (de lehet, hogy ott sem), mivel természetesen a lapok maguk is szabályozzák a CPU-nak adott feszültséget, függetlenül attól, hogy a CPU-ban van integrált feszültségszabályzó. Őszintén szólva túl sok értelmét nem láttam a feszültségszabályzó integrálásának, arra volt "jó", hogy egy újabb felesleges foglalatváltásra indokul szolgáljon, illetve arra is, hogy az amúgy is gyenge hőátadó képességgel "megáldott" CPU még több felesleges hőt termeljen működés közben és hogy nagyobb legyen a fogyasztása... :((( De ez persze csak az én "szürke" magánvéleményem... :B

    Doky586 - Csak azért említettem a "kiebrudalásra kerülő" feszültségszabályzót, mert ez lehetett a fenti tévedés alapja, s mert ez terjedt el fő okként arra, hogy a 8-as sorozatú lapok nem lesznek alkalmasak az 5xxx CPU-k fogadására, de ez eléggé "marketing-szagú", mivel mint Te is írtad, ilyesmire utaló különbség nincs a 8-as és a 9-es lapok között, de valamivel csak indokolni kellett, hogy a "népek" (egyenlőre teljesen feleslegesen) leváltsák a 8-as sorozatú alaplapjaikat... De már például olyan híresztelés is szárnyra kapott, hogy a 9-es lapok sem fogadják az 5xxx CPU-kat , ezért az ilyen jellegű "pletykákat", mint például a "költözködő" fesz-szabályzó, az 5. generáció megjelenéséig fenntartással kell kezelni... :)

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák