Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stee

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy szerver hotelben egy szál gép, rajta ASP.NET-es alkalmazás.
    win2008 R2, Webkiszolgáló és SQL szerver megy rajta. Tulajdonképpen egy "felhő"-s céges progi.
    Egyelőre nincs túlzottan kihasználva, de idővel remélhetőleg rohamosan megnövekszik a terhelés. A biztonságot és rendelkezésre állást is jócskán tutiban kéne nyomni.
    Ilyen irányú tapasztalataim nem nagyon vannak, ezért nyitottam ezt a topikot.
    Sajnos az anyagi lehetőségek, majd a terheléssel egyenes arányban állnak majd rendelkezésre, tehát egyelőre nincs lehetőség komoly szerverpark létrehozására.
    Néhány témakör amiben várom a hozzáértők segítségét:

    1. Hogyan lehet azt megoldani, hogy ha valami miatt kifekszik a szerver, akkor egy másik azonnal átvegye a szerepét? (replikáció?)
    2. Milyen tűzfal megoldást javasoltok? Tegyek elé egy Forefront-os gépet?
    3. A mentést milyen formában érdemes megoldani? Esetleg legyen egy tuti RAID, meg mellé redundáns gépek, amik átveszik a munkát, és így nem is kell már különösebb mentés?
    4. Milyen szerver vasakat érdemes venni? Hétköznapi alkatrészből építeni gépet, vagy inkább BRAND szervereket? Sajnos szerintem ez utóbbiból csak használt fér a keretbe. De ezekkel is az a baj, hogy többnyire kis vinyókkal adják, és az alkatrész utánpótlás nehézkes lehet.
    5. Érdemes lenne különválasztani a web szervert és az SQL-t vas szempontjából? Aztán ezekhez külön-külön redundanciát biztosítani?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

    Soha nem felejtem el hogy, a táj amit magam előtt látok, a hátam mögött folytatódik.

Új hozzászólás Aktív témák