Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stee

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy szerver hotelben egy szál gép, rajta ASP.NET-es alkalmazás.
    win2008 R2, Webkiszolgáló és SQL szerver megy rajta. Tulajdonképpen egy "felhő"-s céges progi.
    Egyelőre nincs túlzottan kihasználva, de idővel remélhetőleg rohamosan megnövekszik a terhelés. A biztonságot és rendelkezésre állást is jócskán tutiban kéne nyomni.
    Ilyen irányú tapasztalataim nem nagyon vannak, ezért nyitottam ezt a topikot.
    Sajnos az anyagi lehetőségek, majd a terheléssel egyenes arányban állnak majd rendelkezésre, tehát egyelőre nincs lehetőség komoly szerverpark létrehozására.
    Néhány témakör amiben várom a hozzáértők segítségét:

    1. Hogyan lehet azt megoldani, hogy ha valami miatt kifekszik a szerver, akkor egy másik azonnal átvegye a szerepét? (replikáció?)
    2. Milyen tűzfal megoldást javasoltok? Tegyek elé egy Forefront-os gépet?
    3. A mentést milyen formában érdemes megoldani? Esetleg legyen egy tuti RAID, meg mellé redundáns gépek, amik átveszik a munkát, és így nem is kell már különösebb mentés?
    4. Milyen szerver vasakat érdemes venni? Hétköznapi alkatrészből építeni gépet, vagy inkább BRAND szervereket? Sajnos szerintem ez utóbbiból csak használt fér a keretbe. De ezekkel is az a baj, hogy többnyire kis vinyókkal adják, és az alkatrész utánpótlás nehézkes lehet.
    5. Érdemes lenne különválasztani a web szervert és az SQL-t vas szempontjából? Aztán ezekhez külön-külön redundanciát biztosítani?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

    Soha nem felejtem el hogy, a táj amit magam előtt látok, a hátam mögött folytatódik.

  • ServerWorks

    tag

    válasz Stee #1 üzenetére

    1. Több gépet üzemeltetni párhuzamosan pl...
    2. Hardware
    3. RAID 5 vagy 6 esetleg 50 ha belefér a keretbe .. mekkora tárhely kell?
    Mindenképp SSD vagy SAS meghajtókat ajánlanék (kapacitás függvényében) és csak RAID rendszerben - backup sosem árt
    4. Csak brand, otthoni épités nem pálya... az, hogy megveszel egy komplett gépet, nem azt jelenti, hogy ne bővíthetnéd "házilag" mindenki ezt teszi, de az alap gyári konfig legyen
    5. Terhelés és alkalmazás függő, mennyi memóriát eszik, mennyi CPU igénye lesz

    Mi fog futni róla? Ha érdekelnek akár komplett megoldások akár bármi segítség írj privit .. és azzal kezd mi lesz rajta :)) most perpill van még komoly szerverkapacitásunk is eladó/kiadó akár nettel együtt bérelhető és nem nevetséges gagyi -asztali- konfigok sata winchesterekkel amiket a legtöbb szolgáltató hirdet (ezt el lehet felejteni ha stabil rendszert akartok 7/24 rendelkezésre állással) :K

    Mi profi bérgépeinkben a hálózati vezérlő kerül sokszor annyiba, mint egy sima kis desktop konfig ;)

Új hozzászólás Aktív témák