Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz HSM #32748 üzenetére

    félreértettél, nem voltam elég egyértelmű, elnézést. MSI BIOS-ban több helyen is lehet beállítani CPU-val összefüggő paramétereket. itt annyi történt, hogy a BIOS-on belül kapott máshol paramétert. ha jól értelek, akkor te Ryzen Master-es betöltésre gondolsz. az és a BIOS között én is azt gondolom, hogy lehet jócskán különbség.

    Chaser:

    már több helyen is "konzultáltunk", nyilván nem kell észben tartanod - vagy lehet, hogy speciel ebben a formában nem hangzott el, már én sem emlékszem mindenre - de volt több hűtő és több paszta is, illetve persze, hogy kipróbáltam szabadon és nyitott házzal. elhanyagolhatók voltak a különbségek. Noctua felfogatást szarul feltenni sem nagyon lehet, de ezt is többször szereltem, hogy kizárjam.

    nyilván nincs ms-os mintavételem a hőméréskletekről, de az egy jól felrakott hűtőnél nem változhat ennyire gyorsan. így a hőmérsékleet hibát kizártam már rég. terhelve 69-70 fok körül szokott elmenni.

    de hangsúlyozom: ami a gondot okozza, mindenkor, az CPU órajel rögzítés vagy fix feszültség rögzítés. ebből hiába akarnék kihozni 1.1V 3.0Ghz-t vagy 1.3V 4.0Ghz-t, csak a példa kedvéért, nem megy. közelébe sem érek a hőmérséklet gondoknak a váratlan idle reboot miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák