Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CJ4567

    veterán

    válasz Brekkk #26507 üzenetére

    Futtat egy CB20-at, igen. 4300/4325-ön érek el 3887-et, úgy, hogy minden be van zárva a háttérben.

    (#26506) Gróf... Amennyire gyorsan állítja az órajelet, és a feszültséget a Zen2(1ms-onként képes erre), szinte állandóan boost órajelen megy a procid, vagy annak a közelébe, ehhez magas feszültséggel, mert nincsen sok amper alacsony terhelésnél.
    Ehhez képest fix órajellel, feszültséggel megy fix 4.3-on, viszont 1.3-1.4V-os ugrások helyett annyin fog menni, amit te beállítasz, pl. nálam a CTR beállításaival 1.275V-on megy idle, és terhelés alatt ez esik(ez természetes) 1.244-1.256V-ra.
    Itt már alacsonyabb hőfokon, és feszültségen megy, mint a gyári működés(játékokról beszélek, és nem egy AC Origins/Odyssey szintű CPU killerről, hanem egy átlagos játékról, ami 30-40%-ban terheli a procid), a PBO-ról ne is beszéljünk.

    Ezzel nem azt mondom, hogy rosszul van beállítva gyárilag a PB, meg rosszazáemdé, hanem azt, hogy egy jó minőségű procinál nem elvetendő a fix feszes, fix órajeles OC, mert többet kihozhatsz, mint amit az AMD algoritmusai ki tudnak hozni a procidból, mert itt a saját procidra szabod az órajel/Vcore-t, és nem egy összes procira alkalmazható algoritmust használsz, aminek a legrosszabb, megjelenés kori processzort is figyelembe kell vennie, meg az egy évvel későbbi, jobb minőségűeket is.

    [ Szerkesztve ]

    No Sana No Life

  • Zsolty20

    senior tag

    válasz Brekkk #26507 üzenetére

    Ahogy felettem már írták, igen futtat egy CB20-at és onnan jön az eredmény. Nyilván lehetnek mérési pontatlanságok, de azért szép teljesítmény egy 3600-astól, szerintem. Azonban most, hogy így beállítottam, fixen, mindig és állandóan ugyanazon az órajelen fog pörögni(ami nyilván nem egészséges), vagy azért ha nincs használva lejjebb megy? Ha előbbi, akkor lehet visszatérek az OC nélküli profilhoz és annyi. Játszani mostanság alig játszok úgyis.

Új hozzászólás Aktív témák