Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuszaa

    őstag

    Fejlemény az olcsóbbított 19-20G-s dual-x felől.
    Hiedelmekkel ellentétben könnyűszerrel állítható a feszültség fel, le a szokásos tartományban 1,3v-ig.
    De! Csak akkor nincs megkötve a kezünk, ha boost mentes biost használjuk, mert ott tényleg 1,25-ön üzemel és feljebb sem lehet venni trixxben.
    (Bios kapcsolót benyomva kapjuk a boost mentes bios-t :F :D ) Boost-os biosnál érdekes, mert itt is megkapta a refrencia 7970 tdp-t (sőt..) konkrétan 175W és 280W között mozog a powerlimit.

    6 fázisú NCP4206 szabályzó van benne, mint az olcsóbbított zöld csíkos 7870-ben tudtommal (+flex).

    Viszont a boost mentes bios ugyanúgy 925 Mhz, csak a tdp 140-210 W között van. (Ami nem gond, 1 perc alatt ezen módosíthatunk). Itt a powerplay-nél 1,094-es vddc szerepel, viszont trixxben 1,169-ről kezd.

    Elpida ramos, 67.7%-os az asic értékűt fogtam ki. A kártya csendes az alap profillal (tényleg a dual-x azonos fordulatszámon halkabb mint a vapor, de kevesebb is a légszállítás.)

    Itt egy 12 perces valley +20% powertune, boostos bios-al :

    Vrm-re +7fokot kell mérni a gpu hőmérséklethez képest, ennyit mutatott az infrás hőmérő (67).
    Extrém terhelésen, mint a (régi brutál kombustor)-nál 15-17 fokkal több mint a gpu hőmérséklete, szóval itt 67 fokos gpu körül nyaldossa a 85 fokot, ami nem vészes tekintettel erre a terhelésre. Vapor itt is tarja az iramot, extrém terhelésen csak 5 fok különbség van általában a vrm és gpu között.

    Valley 15 perc, +20%-on, boost mentes bios :

    Itt is érvényesül a +8 fok a vrm-re.

    Jöjjön a lényeg :
    Megnéztem mit tud, 1100 volt a kitűzött cél, magas asic q révén 1218mV-ot kér, memóriát meg felcsaptam 1500-ra. (1150 biztos kisajtolható belőle használható érték között, de ezzel nem foglalkoztam már)


    (Eredmény régi 13.6-os beta catalyst, az a pm2 meg valami bug, mert nálam aztán biztos nem pörög semmi így).

    Nem kazán itt sem a vrm, szokásosan +7-8 fokot mértem, viszont eléggé betérdel terhelés alatt ha megnézitek, ezért is ennyi a hőmérséklet, de stabil itt, az a lényeg, és nem hangos.

    Konklúzió :
    Lehet finomhangolni ezt is trixxel, és belököm és megy kategóriára sem rossz, ha nincs kedve ezzel foglalkoznia egy átlag felhasználónak. :) 59-ért 1 hónapos, rendes bolti garanciás, megtartom, és építek egy cf körülményt kíváncsiságból.

    Btw. komoly ez a seasonic belsős xfx, lefutott a 3dmark fire strike gond nélkül :
    2 kártya 1100/1500 + fx8320 4,4Ghz-en :Y :
    http://www.3dmark.com/3dm/1719279

    Graphics score duplázódott, pedig 4×-es a csati így, gondolom ez a vram-nak is köszönhető, régebbi kártyáknál más lenne a helyzet.

    Memóriák fekete gap pad-et kaptak

    Van egy kis mini borda (ha jól tudom a VTT/PLL-hez felelős részlegnek)

    Vrm borda karcsúbb. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák