Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabrikovics

    aktív tag

    válasz mézi123 #27493 üzenetére

    Várjál várjál ! Ne add fel ilyen hamar ! Pár napig nyomoztam és megpróbálom leírni mire jutottam , nem vagyok számtechkes ezért konyhanyelvet használok !
    Tehát , minden prociba bekódolják a működéséhez szükséges infókat amit a lap kiolvas és eltárolja egy PXE ROM fájlba ez alapján vezérli a BIOS a lapot . Az infók tartalmazzák a frekvencia váltáshoz tartozó szorzókat P-State és az ezekhez tartozó feszültség értékeket ! Mivel a lapod nem támogatja a 955 Phenomot ezért nem tudja ( vagy nem akarja ) kiolvasni ezeket az információkat !
    De ha te manuálisan megadod neki akkor kezelni fogja ! DE ! Mivel ez egy NAGY proci itt neked csalni kell , kisebb procinak kell eladni hogy ne süljön meg a lap !
    Az AMS Tweek vagy amit én használtam a K10Stat progik át tudják írni a BIOS PXE ROM értékeit és el fog indúlni ! Nem tudom pontosan a 955 Phenom P-stat értékeit esetleg lenyomozhatod a GOOGLE-n
    Próbaképpen tegyél fel egy ilyen progit és írd át a BIOS-t DE finoman és kis értékekkel , mondjuk egy max 3000 MHz és 1,3v max ! Hidd el menni fog , csak kisebb CPU lesz belőle mert a lap nem bírná el .

    Esetleg egy ilyent :

    De a max frekit 3000 MHz a P0 meg mondjuk 2500 MHz a P2 1800 MHz

    [ Szerkesztve ]

    A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

Új hozzászólás Aktív témák