Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JordyG

    tag

    Dél-Afrikában kapható. (átszámolva nagyjából 315eFt a helyi valutában) Személyenként 1db a limitáció.
    [XFX Radeon RX 6700 XT Speedster MERC319]

    Itthon se lesz ennél olcsóbb, sőt. HA-n már most van 24db 500+eFt-ért. Ja, és nem szeretne darabjával bajlódni... :DDD :W

    [ Szerkesztve ]

  • JordyG

    tag

    Na akkor... :D ...hogy bővüljön a csapat és a választék én is beadom a motyót egy ASUS ROG STRIX GAMING RX 6600 XT OC Edition-el. Egyenlőre csak a dobozáról, mert még bontatlan, éppen az imént hoztam haza kis zöld barátunktól és majd megy az asszony gépébe. De előbb megcibálom a bajszát. :))
    (marha szerencsém volt ám, tegnap este nézelődtem más okból és elém libbent a kicsike, egyetlen darab volt le is csaptam rá)

    Lehet, hogy még ma késő este neki esek, de ha nem akkor holnap reggel. ;)

  • JordyG

    tag

    válasz gery14 #11557 üzenetére

    Nem vagy vele egyedül, az elmúlt évekből megszoktam a 3x-eseket.
    Ettől függetlenül van egy súlya így van benne anyag (na már ha nem egy tégla van a dobozban :F ) és a kicsomagolós videókban is látható, hogy vastagságra is combos jószág 'még a csámpásszemű cérna ujjai ellenére is '.
    : [ROG STRIX GAMING 6600 XT Unboxing]

  • JordyG

    tag

    Nos a korábbi doboz képek után, mellé a tartalom is.

    Érdekes megoldás ez a szárnyas kihajtógatós megoldás.

    A hátlap fémből van.

    A D15 és a kártya közt maradt nagyjából 6-7mm

    Csak a kép képkedvéért, egyébként RGB off... ;)

    Jelenleg csak ezt a két tesztet futtatam le. Mind a CPU / GPU alap gyári értékeken szalad ahogy a dobozból kikerült. Gyárilag Performance módban van a kapcsoló és ha beindul a tekervény kb. mint amikor a kádba engedi az ember a vizet. Quiet módban még nem próbáltam.
    Az OP rendszer nem egy mai példány, eredetileg 2019 Októberében lett telepítve akkor egy ref 5700 lett vásárolva és új rendszer volt hozzá húzva, frissítve persze van de a 20H2-ről még tovább nem lépve.

    A motyó egy Asus x570-F Gaming lapban (a bios itt sem a legfrissebb 2-3 hónappal ezelőtti), 3800X és 32GB 3200MHz CL16 (Crucial Ballistix Sport LT).

    Egy kis gatyábarázást - frissítés és újrahúzást követően újra mérek.

    Eredetileg Nitro+ volt kiszemelve, de arról lemaradtam, ha esetleg majd sikerül szerezni akkor eldől melyik marad. De ebből a kártyából legalább nem lesz, lett csákány.

  • JordyG

    tag

    válasz zsirfecske #11684 üzenetére

    Lehet anomália. :DDD A rendszer zagyvag miatt, majd kiderül újra rakás után tisztán mit gurít és hogyan.

    Ha jól tudom a Pulse-on nincs dual bios, a csendes módot tudja csak (ezért is írjátok, hogy halk) cserébe lassabb is, ennek ez az ára. Ahogy írtam Performance módban van (legalább is ezen a kártyán) a kapcsoló gyárilag a Strix-en, a driver is úgy van beállítva ahogy feltelepült. Én is utólag néztem csak meg a fotókon a teszt futtatása után. A gép oldala ugyan nincs rajta és hallható volt, hogy beindul a szélmalom, de egyáltalán nem zavaróan, a ref 5700-eshez viszonyítva ég és föld.
    De azért azt is látni, hogy 60 fokig se ment fel, így ezen lehet még alakítani bőven, ha le van véve kisebb fordulatra valamelyest.
    ............................
    A tegnapi teszt óta pár újraindítás után még változatlan rendszerrel (igaz a háttérben futott pár Chrome ablak és azon belül vagy 20 fül) ez az eredmény jött. Szinte már csendben volt a kártya alig volt hallható, hogy felpörög éppen csak annyira, hogy érezhető, hogy működik. Most át lépte a 60 fokot...
    Az eredmény is csak kicsivel maradt el az első méréstől. Továbbra is Performance mód és semmi állítgatás...
    Azt elfelejtettem írni, hogy az első és a mostani futtatáskor se volt beállítva a Resizable BAR / GPU-z is Disabled-et ír. Valamint a Bios-ban sincs beállítva a sín sebessége, Auto-n van, de a Bios infó szerint ahol mutatja a slot-okat ott x8-at ír a kártyára.
    (Illetve annyi történt, hogy kikapcsoltam az RGB-t :DD )
    Úgy fest tényleg lehet valami zavar az erőben :))

  • JordyG

    tag

    válasz BeZol #12043 üzenetére

    Srácok felesleges vitázni a Nitro+ -ról (jelen esetben a RX 6600 XT) a téma hűtésből.
    Én eredetileg Nitro+-t akartam venni, de mire rányomtam már elfogyott így Asus Rog Strix Gaming lett véletlenül (RX 6600 XT csak, hogy világos legyen), S áldom a szerencsémet... :R :R :R

    A Nitro+ általában egy jó, jól összerakott motyó szokott lenni, de most nem igazán az ami általában elvárható a nívósabb név hallatán.
    Most ahhoz tudnám hasonlítani mikor van két termék de két flakonba töltik, az egyik alap sallangmentes, a másik designos és funkciós kupakkal van ellátva. Ez a helyzet jelenleg most.

    Úgy voltam vele, hogy ha sikerül szerezni akkor az marad és az Asus megy a barátomhoz, az asszony gépébe meg a Nitro+.... Nos azóta sikerült szerválni, de óriási csalódás (mondom úgy, hogy évek óta szeretem és az én nagy gépemben is Nitro+ RX 6900 XT SE van).
    Már a kártya dobozát kézbevéve is csalódás ért, nem ezt szoktam meg egy Nitro+ -tól. S míg az Asus esetében már már para volt, hogy féltégla van a dobozban (meg volt a megszokott súly érzet, csak a doboz méretéhez tűnt soknak), addig itt inkább az, hogy valami szereled magad csomag. Ez sajnos negatív meglepetésként ért, ez a kártya nem, hogy középsúlynak sem mondható de inkább csak pihécskének.

    Kíváncsi ember vagyok, s mert egy másik ismerősömnek aki nem igazán állítgat soha semmit, nem is ért hozzá és szeretni is azt szereti ha bekerül a gépbe oszt megyen neki vettem egy Pulse verziót így a Nitro+-al össze is hasonlítottam.
    A két kártya nagyon minimálisan tér csak el, a Pusle egy low Budget kártya és sallangmentes, mint általában, a hűtése közepes így csendes mivel nincs is igazán meghajtva, az a tipikus igásló ami se nem szép se nem világbajnok de mindig teszi a dolgát.
    A Nitro+ most csak annyiban tér el, hogy van rajta egy Bios kapcsoló - csendes/teljesítmény specifikus mód - ezáltal P módban nagyobb órajelekre képes, csendes módban ugyan az, mint ha a Pulse lenne.

    S a lényeg, ahogy itt már írták a két kártya lényegében ugyan az a kapcsolót leszámolva, a borítás alatt maga a hűtés is kopra ugyan az, csak a Nitro+ -on csicsásabb a műanyag tető.
    Mind a két kártyára jellemző még, hogy a hátlap is műanyag (sajnos).

    Egyszóval amit ebben a termékben a Nitro+ tud, azt tudja a Pulse is csak driverből kell beállítani a kapcsoló hiányában. Így akinek nem fétise a Nitro+ mánia és a kapcsoló kényelme annak bátran a Pulse ajánlható, mert ugyan azt kapja (minimális /bios kapcsoló, led csatlakozó - ennyi -/ ugyan azt a minőséget) most lényegében csak valamivel olcsóbban.

    A Pulse Nyákja, látható, hogy minden ott figyel ami a Nitro+ -hoz kell csak nincs ráforrasztva. Tényleg 1-2 filléres tétel.

    A kártyákat súlyra hasonlítva. a Pulse 604g, a Nitro+ 612g, Asus Rog 871g, ezek az én méréseim. A TPU mérése szerint az MSI Gaming X 885g, így abban is van anyag. ;) De ahhoz még nem volt személyes szerencsém. Csak a fenti háromhoz.
    Valamint szintén a TPU mérése az XFX Speedster Merc 308 896g, az Asrock Phantom Gaming D 899g..., viszont ezek három ventisek.
    Így amikor először vettem kézbe a Nitro+ dobozát már akkor érezhető súlykülönbség volt az Asus Rog után ami nem csoda hisz közel 27dkg-al könnyebb a Pulse és a Nitro+ is. A mérések természetesen doboz nélkül pusztán maga a kártya, még a fóliák is levoltak szedve.

    Szóval szó sincs arról, ami általában a Nitro+ javára írható a Pulse ellen, mint más kategóriában. Itt inkább a lehúzás illetve a kinek ér meg 10-20 eFt felárat egy kapcsoló és a csillámpóni. (de hát akit lehet, azt meg kell fejni ;) )

    Akinek van esetlegesen más márkából kártyája és kis konyhai mérlege, az mérhetne súlyt is, még gyártón belüli termékek esetén is.

  • JordyG

    tag

    válasz zsirfecske #12046 üzenetére

    S valóban, a TPU is írja hogy fém. :R Pedig olvastam még frissibe, ezek szerint nem maradt meg fejbe és egy kiadós ebédben fogadni is mertem volna rá, hogy plasztik. Amikor nézegettem fogdostam őket nem akartam karcolni így csak ujjal kocogtattam meg és műanyagos hangja volt és tapintásra is annak tűnt. Az Asus-é kopogós fémes hang és fogásra is érződik, hogy hűvös fémes érzésű jól elkülönül az elülső borítástól. (a Nitro+ SE 6900XT esetén mind fogásra tapintásra érződik, hogy fémlap igaz vastagabb és merevebb is)
    Ritkán tévedek :W , de előfordulhat ez bárkivel :(( :O ezért is jó, hogy többünknek van vagy már járt nála adott kártya.

Új hozzászólás Aktív témák