Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz jokeph #94027 üzenetére

    Volt a családban egy hasonló túlélő. Egy Celeron 400, VIA chipsetes alaplapban. Haver gépében szolgált 2000-től 2003 levgégéig, utána majdnem egy évet nálam volt, aztán lepasszoltam tesónak, és ő használta saját, majd family pc gyanánt 2005-től olyan 2013-ig, vagy 2014-ig.

    Persze 2007-ban már gyakorlatilag használhatatlan volt (gyorsan fejlődött a technológia, így akkorra már 2 mag, 64 bit volt a csúcskategória). Először 32 mega ram volt benne, de az hamar kevés lett, úgyhogy olyan 2008 körül 96mbyte, 2010-re 128mbyte, az életciklusa levgére pedig már 192 mbyte memóriát applikáltam bele.

    Egy ideig lehetett rajta youtubeozni is, talán olyan 2010-ig, de aztán amikor a flasht leváltották, utána már menthetetlenül 1-2 fps volt az egész.

    A 2 megás pci trident videó kártyát először egy voodoo1-el próbáltam élhetőbbé tenni. Később s3 virge + voodoo1 kombó volt benne, aztán olyan 2010-ben kapott egy voodoo3-mat, de annál modernebb kártyát már nem applikáltam bele. Vinyó gyanánt az 1 gigás vinyót egy 20 gigásra updateltem valamikor 2007-ben.

    A legújabb játék, amit képes volt vinni, az a kyodai mahjong 2006-os verziója volt (ez nem AAA játék). Mondjuk gyakorlatilag ez volt az egyetlen játék, amivel akkoriban játszottunk (akkoriban az AAA gamek kegyetlenül szarok voltak, legalábbis az én ízlésvilágom számára).

    Szóval bár a celeron sokáig megvolt, használati értéke nem sok volt. Ehhez képest egy am2/3/775 simán elvan a mai szoftverekkel, weboldalakkal, és B-class/indie gamek nagy részével is, ha van mellette egy megfelelően combos videókártya, és elég ram.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák