Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz envagyok #107576 üzenetére

    Simán felmegy rá a WB. 3.1-et rakj rá. Ha nincs tapasztalatod, akkor lehet, hogy egy előkészített telepítővel jobban jársz. Egy ideje nem húztam már újra, nem tudom van-e jobb, de régebben a classicwb bevált. Előkészít mindent, felrakja WHD-t is.

    Kb. menete:
    1. CF-> üres image (a pontos méret a lényeg, létre hozhatod a hd file-t másként is.
    2. Összerakod a szükséges ADF állományokat és a WB classicot
    3. Emuból felrakod az előkészített telepítővel (mostanában FS-UAE-t használtam, mert színes-szagos-eccerű) filerendszernek PFS3-mat használok, de van aki vlamiért FFS-t ajánl. Az már kuszálódott nekem össze.
    4. Összeszeded a progikat, demókat egy könyvtárba. Ne feledd a kickstart ROM állományokat a WHD-hoz. Aminet-tel érdemes megismerkedni.
    5. Könyvtárat is hozzáadod az emuhoz
    6. Könytvárból az image-be bemásolod amit kell
    7. A kész image mehet vissza a kártyára

    Nem bonyolult, már gondoltam ,hogy csinálok róla egy videót, de sose jött össze, meg kis kereséssel van jobb, mint amit tudnék csinálni. Érdemes rákeresni, hogy van-e jobb, mint a classicwb. Lehet, hogy jpbban jársz a betterWB-vel ha nem lesz turbo kártya. Az kicsit másként települ, ha jól emlékszek. Ja és van újabb 3.1-es WB, de az fizetős, kezdésnek a sima 3.1-gyel is jó leszel.

    Monitorra nincs jó megoldás, én most a Dell 15k-t kezelő monitor mellé szereztem egy elég jó kompozit dekódert, meg csináltam kábeleket Amigához meg a többi cucchoz, még a CGA-t is megjeleníti elég jól :)

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák